![]() |
Dreptul la replica \"Cearta McMate vs Hondarul vs EvlSa
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...t=2131&start=0A fost o cearta care s-a incheiat.
In urma certei am luat o decizie. Trei utilizatori de pe forum au luat rangul de stresant. Nici unul nu este de acord cu acest rang. Admit ca exista o posibilitate sa nu fi trebuit sa fac acest lucru. Cei trei implicati sunt rugati sa isi exprime punctele de vedere aici. Restul pot sa voteze daca aceasta decizie a fost corecta sau nu. |
Vali eu consider ca sanctiunea este cam blanda totusi eu le-as fi dat ban o saptamana pana le vine mintea la cap.oricum eu abea acum am vazut topicul ca daca stiam de el mai repede nu apuca sa ia amploare drept pentru care am sters tot circul de acolo si cred ca acest subiect trebuie mutat la comunitate poate asa inteleg si baietii ca SUNTEM O COMUNITATE!!!!!!!!
|
ok
|
Topicul a fost facut dupa ce s-au certat la Curse Ilegale - Locatie... Asa ca bogdan mai ai de sters :P
Zoliat: acolo a inceput cearta initial. Am separat-o apoi intr-un topic nou in care oamenii nu s-au potolit. bogdan a luat decizia sa stearga topicul si bine a facut. chiar nu trebuie facut asa ceva intre noi |
da care a fost subiectu ? ca eu nu-s in tema, si n-am cum sa votez nimic
|
Vali mc mate... daca era om ... nu-i zicea lu Hondaru` sa se duca la culcare... pe un ton din ala... de.. nu mai zic.. de acoloa pornit TOTUL...
aseara am vb cu razvan pe messenger... insa nu a inteles nimic omu`... l-a un moment l-a intrebat vali pe razvan.. daca ii place sa se certe... raspunsul a fost: Maybe i like to do that... so... oricum.. mie imi convine stresant nu am nimic inpotriva e decizia voastra.. eu am vrut doar sa-i iau apararea lu` vali.... peace |
Cearta a fost stupida si a plecat de la o controversa asupra unui pret pentru statii.
Prilejul a fost de ajuns pentru a se ajunge la 5 pagini de replici inutile |
Re:
Quote:
NIIIIIIIIIICEEEEEEEEEee :) hai sa votam sa-i inscriem inc-o data la clasele 1-4 ca numa acolo faceam d-astea :peace: |
Sunt de aceasi parere cu zoliat la ce a scris in postul meu :P
|
Eu cred ca-si merita rangul. Desi nu am vazut discutia, am incredere in tine, Vali.
|
Si eu m-am certat spre ex cu nonamee si, cum cearta a pornit oarecum de la mine, am stiut cand sa ma opresc. Spre deosebire de McMate care a pornit-o cu \"du-te la culcare\" si alte impresii de Brian O'Connel, si a amplificat-o si mai tare, n-a facut nimic ca s-o amelioreze, ba chiar se pare ca i-a facut mare placere(ce placere perversa o fi si asta, nu stiu). Este buna decizia luata, ba chiar prea blanda pt Mate, care i-ar fi tb un mic ban pe cel putin o saptamana. Nu am nimic personal cu el, dar felul in care a vorbit si chiar s-a mai luat de altii imi provoaca greata. Oamenii cu impresii de mari si tari in pix care n-au altceva mai bun de gasit decat sa starneasca scandal nu-ti pot provoca decat greatza.
|
Bogdan: nici eu n-am nimic cu nimeni, da', asa cum am mai zis-o, suntem o \"comunitate\" care tre' sa functioneze civilizat. Aici, cel putin din punctu' meu de vedere, nici unu' nu e mai presus ca altu', indiferent de salariu' pe care-l are, indiferent de masina pe care-o are, indiferent de felu' cum arata, etc.
Au mai fost conflicte de genu' \"Mate, Hondaru', Santos\" si \"s-au stins\", da' de preferat e sa nu mai existe. De ce nu putem vorbii civilizat? De ce trebuie sa folosim cuvinte de genu' \"ba\"? I-am atras atentia si lu' Cioli17 in privinta asta, da' se pare ca n-a inteles. Putem fi prieteni de-o viata si tot nu tre' sa scriem asta, pentru ca - din pacate - in Romania este prezent \"sindromul haitei\" (sau \"ce fac eu sa faca toti\"). Unu' zice \"ba\", ceilalti cred ca-i frumos si-o fac si ei. Hai sa fim mai civilizati, ca suntem \"cetateni europeni\"! Numai bine! |
Hehe, esti cam visator Gabi, auzi, sa fim toti \"cetateni europeni\"...cu ce sa fim, cu vb ca m**e, s**i p**a, te f** in gura, pe care le auzi si la copii de 10 ani pe strada? Deunazi, auzisem 2 fetishcane pe strada,nu cred ca aveau mai mult de 12-13 ani, poate si mai putin, una din ele vb cu \"ce p**a mea, mama frate, bagamiash p**a\" de nu m-am mai putut abtine si i-am zis:\"auzi, da tu ejti cumva baiat de tot iti bagi si scoti, ia s-o vad si eu, ca tot te lauzi c-o bagi si scoti...\". Asta e educatia in Ro, educatia strazii, iar cu specimene de genu' care se iau de tine pe strada degeaba, numai ca sa-i vada gahska ce tare sunt ei, nu tb sa te porti cu ei decat ca cu niste animale, pt ca asta sunt. Nu merge cu vb buna orice ai zice. Nu fac nici o referire la nimeni de aici, vb in general. Ca o paranteza utopica, daca voi ajunge vreodata seful acestei tari, am sa curatz toate strazile si ghetourile de bonzatii si de cocalarii care ataca lumea in plina strada, de-i vad in fiecare zi la stiri ca au mai taiat pe cineva sau au mai violat o femeie...Ca de la ei a pornit si moda asta, sa-ti bagi p**a in toti si toate. O sa fac ca la chinezi, o sa aranjez executii live pe stadioane, numai asha se poate rezolva...Hai ca m-am infierbantat rau de tot, si deja am inceput sa visez. Pace voua!
|
Bogdan: fiecare are dreptu' la replica si la a visa, da', de multe ori, si cei mai cumpatati depasesc limita. De cand sunt pe forumu' asta am incercat sa ma comport cat mai decent, pentru ca nu am nimic de castigat daca imi bag si-mi scot. M-am enervat de cateva ori si am dat cu batu'n balta, da' mi-am cerut scuze apoi si stau linistit.
Acum... daca e s-o luam pe drepte, nu e vina mea, sau a ta, sau a lu' X ca vorbim cum vorbim. Nu e vina noastra (sau poate ca e - noi am ales hotii) ca la periferia fiecarui oras (resedinta de judet) sunt blocuri neracordate la gaze/apa menajera. Poate ca au fost racordate, da' din lipsa de bani, oamenii au renuntat la aceste facilitati. Si... unii chiar n-au unde sa munceasca. Am vazut acum 10 minute, pe un alt forum, o semnatura interesanta (mai mult sau mai putin): \"Eu nu stie sa scree. Po sa dau cu deshtu'?\". Din pacate, realitatea este cruda si multi sunt in situatia asta... Oricum, nu cred ca printre noi sunt astfel de oameni, pentru ca in cazu' asta, n-ar mai scrie. Poate doar cei care au un an de cand sunt inscrisi si n-au postat nici un mesaj. Da'... nici ei (:roll:), pentru ca au fost nevoiti sa citeasca si sa scrie, atunci cand si-au facut userul. Deja m-am departat de la subiect... Tre' sa incercam sa ne abtinem de la astfel de cuvinte si sa incercam sa facem ceva mai bun. ROMANIA, TREZESTE-TE! |
parerea mea... forumul sau forumurile sunt o alta lume... fata de realitate...
caci t apara un monitor si o tastatura .. faci ce vrei... m-am intlanit azi cu mate :) am dat noroc... am vb de la 20:00 la 22 :30 a fost super marfa... p bune.... e altceva in real life.. |
| All times are GMT +2. The time now is 20:33. |
- Copyright 2026 4Tuning