Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   O supernova sau o solenza? mare kitch? (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/133916-supernova-solenza-kitch.html)

conty one 16-07-09 22:22

O supernova sau o solenza? mare kitch?
 
7 Attachment(s)
:lol: :lol: ma uitam pe net si intamplator am dat peste niste imagini cu o masina "tunata" cred ca de vreun fulger.....

JAYHOVA 18-07-09 07:15

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
e supernova cu facelift....:twisted:

andi_cimpean 18-07-09 17:26

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
daca piesele sunt imbinate bine si nu are lufturi este foarte OK...mai putin treaba cu vopseaua...este urat facuta...dar ca idee este de apreciat;)

ynp_46 19-07-09 07:26

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Mai bine apreciezi munca omului pt ce a facut... altii nu sunt in stare sa isi faca decat rahaturi pe masini

capricosti 19-07-09 08:23

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Masina e ok, nu vad ce este kitch !!! Crezi ca daca este diferita de modelul de fabrica este automat kitch ? Sau crezi ca la Dacie nu-i este permis tuning-ul ? Inainte sa decretezi ca o masina este kitch mai bine intreaba pe altii ce inseamna cuvantul kitch, si poate pe viitor n-o sa mai dai cu bata-n balta...

andi_cimpean 19-07-09 16:52

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Quote:

Originally Posted by capricosti (Post 2496275)
Masina e ok, nu vad ce este kitch !!! Crezi ca daca este diferita de modelul de fabrica este automat kitch ? Sau crezi ca la Dacie nu-i este permis tuning-ul ? Inainte sa decretezi ca o masina este kitch mai bine intreaba pe altii ce inseamna cuvantul kitch, si poate pe viitor n-o sa mai dai cu bata-n balta...

nu fi rau...ca nu a afirmat asta...a pus semnul intrebarii...asa ca nu este o afirmatie ci mai degraba o intrebare...:)

capricosti 19-07-09 17:43

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2497082)
nu fi rau...ca nu a afirmat asta...a pus semnul intrebarii...asa ca nu este o afirmatie ci mai degraba o intrebare...:)

Cred ca ai dreptate, insa mi se pare deplasat ca atunci cand unora nu le place ceva la vreo masina o considera kitch, doar ca nu corespunde cu gustul lor...Am vazut pe 'kitch tuning'-sau cum le-o fi zicand la aia- multe masini postate acolo aiurea, doar ca difereau mai mult sau mai putin de modelul de fabrica, in unele cazuri era vorba de tuning decent, dar pt ca nu-i placea la vreunul masina respectiva era automat kitch. Este adevarat ca in cele mai multe cazuri aveau dreptate, unele tuning-uri erau groaznice, de-a dreptul jalnice, dar se mai gaseau si masini care nu aveau nimic kitch...

andi_cimpean 19-07-09 19:30

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
Quote:

Originally Posted by capricosti (Post 2497184)
Cred ca ai dreptate, insa mi se pare deplasat ca atunci cand unora nu le place ceva la vreo masina o considera kitch, doar ca nu corespunde cu gustul lor...Am vazut pe 'kitch tuning'-sau cum le-o fi zicand la aia- multe masini postate acolo aiurea, doar ca difereau mai mult sau mai putin de modelul de fabrica, in unele cazuri era vorba de tuning decent, dar pt ca nu-i placea la vreunul masina respectiva era automat kitch. Este adevarat ca in cele mai multe cazuri aveau dreptate, unele tuning-uri erau groaznice, de-a dreptul jalnice, dar se mai gaseau si masini care nu aveau nimic kitch...

asa este...ai dreptate...si pe aici am mai vazut diverse prezentari la unele masini...si unde masina descrisa in titlul nu corespundea deloc cu cea din poza...adica se vorbea de kitch....unde nici nu se punea problema...sau invers...
pana la urma stii vorba aia...Nu-i frumos ce e frumos...e frumos ce-ti place tie;)...in definitiv sunt banii tai.

cristi87 20-07-09 22:31

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
e urata foc masina aia!

JAYHOVA 21-07-09 00:05

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
ti se pare tie.......bine , fiecare cu gusturile lui.....chiar arata bine.....

RideTheRiddle 21-07-09 00:09

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
imi place foarte mult combinatia de culori, iar capota aia daca ar avea o logica ar da chiar bine. nu e kitch dar mai trebuie aranjata putin.

conty one 21-07-09 10:33

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
am spus mare kitch..doar sub forma de intrebare....sa vad opinia mai multora despre munca depusa la aceasta SuperNova ...sincer singurul kitch pt mn e combinatia dintre culori (nu chiar) ci mai degraba cum a aplicat-o pe masina.......in rest doar un facelift sau aproape

srn_86 21-07-09 12:46

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
mie chiar imi place, doar combinatia de culori nu da bine

autOcty 21-07-09 22:24

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
in sb is 2 nove...una cu bot de solenza (alba) si alta cu fund de solenza. chiudata combinatia

conty one 22-07-09 12:47

Re: o supernova sau o solenza? mare kitch?
 
baga o poza ...cu cele 2 nove dc ai


All times are GMT +2. The time now is 18:54.

- Copyright 2026 4Tuning