Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Problema motor passat 2002 (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/133454-problema-motor-passat-2002-a.html)

iulian1185 14-07-09 14:11

Problema motor passat 2002
 
Salut, am si eu o problema cu un passat din 2002 , 1,9 tdi . La turatia 1900-2200 trepideaza cand calc acceleratia mai tare.......asta in orice treapta.....daca merg ushor si calc acceleratia ushor nu se simte. am fost pe la cateva service-uri si nu stiu ce are...au pus-o pe tester, au verificat injectoarele dar totul e ok. Stie cineva care ar putea fi cauza? Astept un raspuns la id: iulian1185 sau [email protected]. Multumesc!!!

xanax 19-07-09 10:29

Re: Problema motor passat 2002
 
Probabil volanta/ambreiaj daca trepidatia o simti in pedala de ambreiaj cand o apesi putin....

iulian1185 19-07-09 18:05

Re: Problema motor passat 2002
 
am descoperit....2 injectoare nasoale....am rezolvat problema ...dar acum nu-mi mai merge electroventilatorul :(

xanax 20-07-09 08:04

Re: Problema motor passat 2002
 
Daca nu merge pe direct ai ramas fara perii.......

iulian1185 20-07-09 19:48

Re: Problema motor passat 2002
 
electroventilatorul am rezolvat cu el...nu facea un fir contact...acum merge e ok....insa a ramas cealalta problema :(

iulian1185 20-07-09 19:50

Re: Problema motor passat 2002
 
am schimbat azi 2 injectoare....dar trepidatia tot mai este dar nu se mai simte asa tare....maine sunt din nou programat la scorpion sa vad care o fi cauza....cik de la volanta nu e ca au verificat

iulian1185 07-08-09 00:10

Re: Problema motor passat 2002
 
da...pana la urma am avut 3 injectoare nasoale...le-am schimbat(am pus sh :D) si totul e ok


All times are GMT +2. The time now is 13:54.

- Copyright 2026 4Tuning