![]() |
Problema motor passat 2002
Salut, am si eu o problema cu un passat din 2002 , 1,9 tdi . La turatia 1900-2200 trepideaza cand calc acceleratia mai tare.......asta in orice treapta.....daca merg ushor si calc acceleratia ushor nu se simte. am fost pe la cateva service-uri si nu stiu ce are...au pus-o pe tester, au verificat injectoarele dar totul e ok. Stie cineva care ar putea fi cauza? Astept un raspuns la id: iulian1185 sau [email protected]. Multumesc!!!
|
Re: Problema motor passat 2002
Probabil volanta/ambreiaj daca trepidatia o simti in pedala de ambreiaj cand o apesi putin....
|
Re: Problema motor passat 2002
am descoperit....2 injectoare nasoale....am rezolvat problema ...dar acum nu-mi mai merge electroventilatorul :(
|
Re: Problema motor passat 2002
Daca nu merge pe direct ai ramas fara perii.......
|
Re: Problema motor passat 2002
electroventilatorul am rezolvat cu el...nu facea un fir contact...acum merge e ok....insa a ramas cealalta problema :(
|
Re: Problema motor passat 2002
am schimbat azi 2 injectoare....dar trepidatia tot mai este dar nu se mai simte asa tare....maine sunt din nou programat la scorpion sa vad care o fi cauza....cik de la volanta nu e ca au verificat
|
Re: Problema motor passat 2002
da...pana la urma am avut 3 injectoare nasoale...le-am schimbat(am pus sh :D) si totul e ok
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:54. |
- Copyright 2026 4Tuning