Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2)-2.0i-VTEC (K20A)-TIME ATTACK (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/132381-98-jdm-spec-integra-type-dc2-2-0i-vtec-k20a-time-attack.html)

Doc 24-02-11 23:34

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
Arata chiar foarte bine bordul. Nu e rau deloc. Imi place cum a iesit.

conty one 24-02-11 23:40

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
salut..am urmarit tot topicul masinii tale...nu pot sa zic decat felicitari si mult noroc ca faci treaba buna!!

fanete 25-02-11 00:18

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
da... bafta la "carpit" fetele de usi, ca sa zic asa... sper sa iasa bine.

vroiam sa iau si eu bord de integra dc2 sa pun pe civic dar am renuntat din cauza fetelor de usi care erau mai complicat de montat si ca lipseau si alte cateva piese.

bafta.

yulasinio 25-02-11 00:39

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
He he nu s-a dat omul la fund de tot :-) Auzi dar intrerupatoarele alea la AC si ventilator merg :lol:

Adriano98_R 25-02-11 12:11

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
Quote:

Originally Posted by Doc (Post 4118356)
Arata chiar foarte bine bordul. Nu e rau deloc. Imi place cum a iesit.

Quote:

Originally Posted by conty one
salut..am urmarit tot topicul masinii tale...nu pot sa zic decat felicitari si mult noroc ca faci treaba buna!!

Multumesc de cuvinte baieti, imi pare bine ca va plac modificarile si proiectul

Quote:

Originally Posted by fanete
da... bafta la "carpit" fetele de usi, ca sa zic asa... sper sa iasa bine.

vroiam sa iau si eu bord de integra dc2 sa pun pe civic dar am renuntat din cauza fetelor de usi care erau mai complicat de montat si ca lipseau si alte cateva piese.

bafta.

Omule am vazut cateva civicuri aici cu numai bordul de DC2 doi montat si arata super. Ai putea sa il pui si sa revi mai tarziu cu fetelor asa cum fac ieu, nu te lasa de idee complet ca resultatul arata foarte bine,

Mersi o sa-mi trebuiasca


Quote:

Originally Posted by yulasinio
He he nu s-a dat omul la fund de tot Auzi dar intrerupatoarele alea la AC si ventilator merg

:D :-P

https://i473.photobucket.com/albums/r...R/P1020687.jpg

https://i473.photobucket.com/albums/r...R/P1020689.jpg

fanete 25-02-11 13:59

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 4118471)
He he nu s-a dat omul la fund de tot :-) Auzi dar intrerupatoarele alea la AC si ventilator merg :lol:

Ai vazut ma ce face butonul de AC. Na ca a pus poze si cu instalatia "AC"

Foarte tare... esti nebun frate... ventilatorul ala e baza... ce idee. cred ca ai dat jos 10 kg renuntind la toata magaoaia de pe mijloc...

aaaa... ca de mult vroiam sa te intreb, cum mai arata sub capota ai reusit sa ascunzi tot pe acolo? e tucked sau nu? :)

Bafta/bani/timp... mult. :)

yulasinio 25-02-11 20:09

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
Acuma poti sa le dai jos ca vine caldura :-P

Adriano98_R 25-02-11 20:31

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 4120918)
Acuma poti sa le dai jos ca vine caldura :-P

Da si ce fac cand se abureste parbrizul cand ploua(si in vara cu umiditatea care ieste aici)?! La aia nu teai gandit :-P (Caldura se poate inchide daca nu ai observat din poze)

Quote:

Originally Posted by fanete
Ai vazut ma ce face butonul de AC. Na ca a pus poze si cu instalatia "AC"

Foarte tare... esti nebun frate... ventilatorul ala e baza... ce idee. cred ca ai dat jos 10 kg renuntind la toata magaoaia de pe mijloc...

aaaa... ca de mult vroiam sa te intreb, cum mai arata sub capota ai reusit sa ascunzi tot pe acolo? e tucked sau nu?

Bafta/bani/timp... mult.

Lol mersi, da ai dreptate am scos greutate buna cu miscarea aia. Ah nu am mai facut nimic sub capota ca am terminat de tuckat, daca te uiti la posta #125 tot asa arata poate ca nu ai vazuto

Mersi omule

Urban_Racing 25-02-11 21:27

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
Man nu te prostii scoate balastu ala de pe masina , aircon dvd si ce mai ai pe acolo

Adriano98_R 26-02-11 13:32

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
Quote:

Originally Posted by Urban_Racing (Post 4121129)
Man nu te prostii scoate balastu ala de pe masina , aircon dvd si ce mai ai pe acolo

Eh ce sa mai zic sunt batran acuma imi trebuie comfort pentru drum :lol:

marutzu_vti 26-02-11 20:34

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
vreau sa stiu si eu cum merge masina ta fara servo? mersi si succes an continuare cu modificarile

marutzu_vti 26-02-11 22:19

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
aaaa si anca o antrebare am vazut ca tu ai schimbat baia de ulei as vrea so schimb si eu ce baie ai pus ?
a mea e prea joasa

yulasinio 27-02-11 15:37

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
Baia de ulei e de K24 daca nu ma insel si ii de tabla, mult mai putine sanse sa o spargi fata de aia de aluminiu. Din cate imi amintesc a trebuit sa taie un pic din carcasa de la cutie ca sa o urce sus.

Adriano98_R 27-02-11 21:33

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
Quote:

Originally Posted by marutzu_vti (Post 4123996)
vreau sa stiu si eu cum merge masina ta fara servo? mersi si succes an continuare cu modificarile
aaaa si anca o antrebare am vazut ca tu ai schimbat baia de ulei as vrea so schimb si eu ce baie ai pus ?
a mea e prea joasa

Merge bine, se simpte mult my bine si masina iti da mai multa informatie prin colonul de volan, dar cand iesti pe loc ar fi bun sa ai servo dar ie ok ieu mam obisnuit acuma.

Baia de ulei ie cum a spus Iuli, ie de pe accord type s k24

marutzu_vti 27-02-11 22:18

Re: '98 - JDM-Spec Integra Type-R (DC2) - 2.0i-VTEC (K20A) - TIME ATTACK - NEW TOPIC
 
mersi frumos de sfat o sa caut o baie deaia sau o sa vad cat ie una noua dar cu uleiu ,tine tot atat cat trebuie baia an ia ? antelegi ce vreau sa spun....... sa nu provoace daune


All times are GMT +2. The time now is 13:18.

- Copyright 2024 4Tuning