Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR (https://forum.4tuning.ro/585-raliuri-coasta-rally-sprint-crr.html)
-   -   Proiect Golf 1 by D R T motorsport & RallyExpert (https://forum.4tuning.ro/585-raliuri-coasta-rally-sprint-crr/131253-proiect-golf-1-by-motorsport-and-rallyexpert.html)

MyTzu41 29-06-09 21:40

Proiect Golf 1 by D R T motorsport & RallyExpert
 
Acum 2 saptamani un membru al echipei RallyExpert a cumparat o masina pentru a prepara-o de CVCR. Masina nu era decat un legendar Golf 1 care pana in acel moment fusese folosit la curse legale (liniute) . Cu un motor de 1.8 GTI, o cutie serie, o suspensie sport de strada si alte cateva modificari masina a fost achizitionata .

Dupa 3 zile masina a ajuns in garajul nostru unde au inceput lucrarile . Prima data a fost pus un roll-bar si scaunul de curse dupa care extinctoare au fost montata. Apoi am trecut la modificarile partii mecanice. Geamurile originale au fost inlocuite pe partea dreapta cu plexi-glass iar bordul a fost scos.

Echipa noastra spera ca pana miercuri masina sa fie gata pentru a putea fi prezenti la etapa de la Sinaia unde speram la un rezultat cat mai bun.

Poze aveti pe site... http://www.rallyexpert.com

B-11-AYG 30-06-09 18:59

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
Ce costuri au fost?

roll cage
scaun
extinctor
plexi glas

myky99 30-06-09 19:13

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
chederele de la geamurile spate si usi sunt de vanzare?

jozsi555 03-07-09 20:54

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
arata bine masina la tablarie prin poze. cine participa cu ea la coasta?

MyTzu41 03-07-09 23:38

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
Cimpoeru Valentin...a reusit sa termine etapa de astazi dar a avut niste probleme....de aceea timpii au fost mai slabuti....sa ii tiem pumnii stransi duminica

julaikos 06-07-09 22:37

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
felicitari pentru reusita cu masina,mie unu mi-a placut
sa speram ca sunt fonduri sa fiti prezenti la fiecare start de coasta!

Skma 07-07-09 09:04

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
felicitari pentru ce a-ti facut din masina am vazut-o vineri in actiune fiindca duminica nu am putut sa ajung insa eu zic ca aveti deocamdata un mare dezavantaj mergeti cu anvelope de strada Nankang;)

Sonny 07-07-09 10:21

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
2 Attachment(s)
2 poze de la mine. Masina arata foarte bine. Ce motor are?

jozsi555 07-07-09 16:42

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
chiar arata bine MORCOV-elul, bafta pt etapele urmatoare

MyTzu41 10-07-09 22:17

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
Quote:

Originally Posted by Sonny (Post 2467694)
2 poze de la mine. Masina arata foarte bine. Ce motor are?

Motor de 1800cmc...dar motorul era destul de obosit....sa speram ca il vom repara intre etapele acestea...multumim pt poze

MyTzu41 10-07-09 22:18

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
Quote:

Originally Posted by Skma (Post 2467523)
felicitari pentru ce a-ti facut din masina am vazut-o vineri in actiune fiindca duminica nu am putut sa ajung insa eu zic ca aveti deocamdata un mare dezavantaj mergeti cu anvelope de strada Nankang;)

da ai dreptate nu am avut cauciucuri slick...speram sa rezolvam si cu acestea pana la c-lung

miliady 11-07-09 16:48

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
esti constient ca toata munca a fost depusa de morcov si de echipa DRT...
de ce iti asumi tu munca si efortul depuse de ei?

si la etapa la sinaia ai fost acolo sa stii ce probleme au fost?

fauru si cu mine ne-am tarat pe sub masina si pe langa masina sa o facem sa mearga calumea...

B 89 WRC 11-07-09 16:51

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
Quote:

Originally Posted by MyTzu41 (Post 2448418)
Acum 2 saptamani un membru al echipei RallyExpert a cumparat o masina pentru a prepara-o de CVCR. Masina nu era decat un legendar Golf 1 care pana in acel moment fusese folosit la curse legale (liniute) . Cu un motor de 1.8 GTI, o cutie serie, o suspensie sport de strada si alte cateva modificari masina a fost achizitionata .

Dupa 3 zile masina a ajuns in garajul nostru unde au inceput lucrarile . Prima data a fost pus un roll-bar si scaunul de curse dupa care extinctoare au fost montata. Apoi am trecut la modificarile partii mecanice. Geamurile originale au fost inlocuite pe partea dreapta cu plexi-glass iar bordul a fost scos.

Echipa noastra spera ca pana miercuri masina sa fie gata pentru a putea fi prezenti la etapa de la Sinaia unde speram la un rezultat cat mai bun.

Poze aveti pe site... http://www.rallyexpert.com

si din cine e formata echipa voasta ?
apropo nu v-am vazut in "garajul vostru"

bodel 11-07-09 17:12

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
Ohoo, Mytzule, cred ca esti omul invizibil sau unu dintre noi si-a facut vreo clona de ID ahh si mai am o intrebare de cand atelierul de tinichigerie de la SC Biedy SRL sa transformat in garajul Rallyexpert iar la Sinaia ori am fost prea mahmur de nu te-am vazut ori esti omul invizibil dar totusi pe Fauru,Zangala & Co i-am vazut.Bafta si poate la C.Lung dai cu niste vopsea pe tine sa nu te calcam sau sa iti cada ceva pe picior.

Ja_Rule 11-07-09 17:33

Re: Proiect Golf 1 by RallyExpert
 
13 Attachment(s)
Frumos .. foarte frumos .. o singura intrebare am : in care dintre pozele atasate mai jos va regasiti? ...voi, cei din RallyExpert ... eu sincer nu va cunosc si nici nu`mi aduc aminte sa va fi vazut prin preajma golfului ... poate gresesc ...

P.S.: scuze pentru calitatea pozelor ...


All times are GMT +2. The time now is 19:53.

- Copyright 2024 4Tuning