Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Skoda (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda.html)
-   -   mod prindere praguri tuning p octavia 1 (https://forum.4tuning.ro/305-discutii-skoda/130676-prindere-praguri-tuning-octavia-1-a.html)

adi_drakedej 26-06-09 11:26

mod prindere praguri tuning p octavia 1
 
Salut tuturor, sunt din dej, am o octavia 1 si acum am de gand sa imi comand un set de praguri tuning. Am o intrebare dak ma puteti ajuta: cu ce adeziv sa le prind d pragurile originale ????
Are un prieten mastic d parbrize, dak le prin cu din ala oare e ok , o sa tina in timp?
Astept sugestiile voastre.
Multumesc.

central 26-06-09 22:53

Re: mod prindere praguri tuning p octavia 1
 
e cea mai buna alegere. un adeziv de parbriz. ;)

CJ-98-BAD 01-09-09 16:33

Re: mod prindere praguri tuning p octavia 1
 
Quote:

Originally Posted by adi_drakedej (Post 2439327)
Salut tuturor, sunt din dej, am o octavia 1 si acum am de gand sa imi comand un set de praguri tuning. Am o intrebare dak ma puteti ajuta: cu ce adeziv sa le prind d pragurile originale ????
Are un prieten mastic d parbrize, dak le prin cu din ala oare e ok , o sa tina in timp?
Astept sugestiile voastre.
Multumesc.

eu iti recomand sa le prinzi in adeziv pt parbriz dar si sa suplimentezi cu nituri.

vali76 10-09-09 22:45

Re: mod prindere praguri tuning p octavia 1
 
Eu iti recomand sa nu le prinzi (fixezi) cu nituri.Se vor vedea foarte urat plus ca nu vei avea cu ce sa le acoperi.Noi la firma cu mastic pentru geamuri lipim ornamentele.Se lipesc foarte bine daca vei curata si degresa suprafata de contact.
Daca le montezi si cu nituri vei gauri si caroseria masinii. :shock:

Bafta


All times are GMT +2. The time now is 19:29.

- Copyright 2026 4Tuning