Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!! (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/130557-discutii-legate-emma-romania-pot-sterse-ionut-mocioiu.html)

ceachi 25-06-09 17:55

Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Am creeat acest topic in speranta ca nu va fi sters sau modificat de Ionut Mocioiu , care dupa ce a reusit sa "gonesca" (prin stergerea posturilor si ban)toti useri de pe forumul EMMA ,incepe sa isi manifeste aceiasi atitudine si aici.
In speranta ca acest forum este destinat informari si exprimari parerilor userilor , rog moderatorii sa ia masuri in acest scop.
Sunt multe de discutat despre EMMA_ROMANIA as incepe cu faptele evidente si anume :
-acum citeva zile (inaintea concursului de la Brasov) fosti concurenti EMMA isi exprimau ingrijorarea in privinta arbitrajului , posturile lor au fost editate dupa care au fost sterse.
-cum poate fi calificata atitudinea lui Ionut Mocioiu (seful EMMA-ROMANIA) , acesta editeaza aceste posturi care puneau la indoiala arbitrajul iar cind aceste ingrijorari se dovedesc extem de intemeiate sterge iar posturi care incrimineza aceste lucruri , dupa care inchide topicul?
- ce putem sa intelegem din acesta atitudine ,ca noi userii pasionati de fenomen (care creem si intretinem discutia pe acest forum) nu avem dreptul de a ne exprima liber (fara jigniri )?
Ma opresc aici si inca o data rog moderatorii sa analizeze atent acest topic care nu este un "flame" atita timp cit el nu face altceva decit sa expuna realitatea.
Topicul a fost creeat aici pentru ca Ionut Mocioiu a inchis topicul "Clasament Etapa 2 EMMA - Brasov Magnolia Mall 2009 " blocindu-ne astfel posibilitatea exprimarii opiniei (intr-un mod civilizat).

saxo 25-06-09 18:37

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
ceachi
Atita timp cit regulamentul forumului nu este incalcat, nu cred ca va sterge cineva vre-un post. Dar insist, respectati regulamentul si totul va fi OK. Daca sariti calul, va trebui sa intervenim ( moderatorii ).
Multumesc.

Stage1 27-06-09 12:53

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
@ceachi
Eu sunt convins ca dl. Ionut Mocioiu nu are nici un interes sa ,,ruineze" domeniul. Ar trebuii altfel pusa problema, ce rost are sa dezbatem decizii care oricum nu se mai pot schimba ? (trecutul este scris, putem invata ceva din el, daca ne legam si in prezent de trecut, mereu vom ramane in trecut, pe scurt, accepta trecutul si schimba prezentul pentru a avea un viitor mai bun).
In legatura cu nelamuriri, suntem liberi sa discutam, asta nu inseamna ca ne apucam si criticam, nenorocim tot ce este in cale pentru a dovedii ca noi avem dreptate, putina intelegere si bunavointa ne-ar prinde bine.

animalutz 27-06-09 15:24

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Sa-mi spun si eu parerea, daca tot a creat ceachi acest thread. Eu m-am aflat in situatia de a pune intrebarea "cine va arbirtra etapa de la Brasov", acest factor fiind unul decizional legat de participarea mea. Nu doream un arbitraj incorect sau un arbitraj care sa nu reflecte realitatea. Intrebarea adresata lui IM l-a deranjat pe acesta, intrucat postul meu a fost editat rapid. Comentariile ulterioare si repetatele intrebari fiind de asemenea sterse sau editate. Tocmai eschivarea de a-mi da un raspuns concret, m-a facut sa ma decid ca nu are nici un rost sa bat drumul pana la brasov, atata timp cat nu aveam certitudinea unui arbitraj corect, ceea ce s-a si intamplat de fapt.
Si acuma poate va intrebati de ce ma intereseaza asa de mult arbitrajul. Raspunsul este unul simplu, acela ca printr-un arbitraj corect la un concurs, stii unde trebuie sa mai lucrezi atat pe partea de sunet cat si pe partea de instalare. Pentru ca tu sa progresezi in orice domeniu ai nevoie de critici, de explicatii(indrumari) si impulsuri.

Acuma sunt bucuros ca am ramas acasa si nu m-am dus la Brasov pentru ca ar fi insemnat o pierdere de timp si bani, avand in vedere faptul ca din cate vad, oamenii au fost nemultumiti de arbitraj.

Pentru domnul "stage1", atata timp cat nu ne legam de trecut cum ne-ai sugerat tu, se creeaza un precedent si nu vom avansa niciodata in bine, ci ne vom lamenta la ideea "lasa domne ca merge si asa; doar traim in Romania". Trebuie sa ne uitam la trecut si sa invatam din greseli. Nu poti schimba nici prezentul, nici viitorul atata timp cat nu te intereseaza parerea celor care conteaza intr-o competitie, adica, a COMPETITORILOR. Ca si pana acum sunt sigur ca voi fi blamat si eu si ceilalti care nu au facut altceva decat sa isi expuna parerea, care pana la urma nu reflecta altceva decat realitatea. Traim intr-o perioada in care este incurajata gandirea si exprimarea libera.

Bogdan YBR 27-06-09 15:59

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
ma intreb atat timp cat exista C.N.C.A., un concurs ce nu anunta mare lucru la inceput (10-15masini), dar prin suportului organizatorilor care si-au manifestat dorinta de a iesii cat mai bine, lucru ce s-a intamplat avand in vedere numarul mare de participanti al ultimelor 2 etape oficiale, de ce isi bat unii capul cu EMMA Romania ?
nu scriu in calitate de "opiniar" ci de fost concurent al EMMA in ultimii 2 ani, dar atat timp cat exista nelamuriri legate de arbitrajul sunetului si explicatiile sunt "nu stiu plm vezi si tu" ,exista arbitrii ce nu stiu regulamentul de instalare (caz concret anul trecut am fost defavorizat de 2 ori la instalare si nu am fost singurul) si bat cateva sute de km sa fiu in clasa cu inca 2-3 masini din acelasi oras pe care le pot asculta si compara cu sistemul meu undeva in bucuresti... eu unul nu mai particip vreodata la emma pana ce nu se regleaza anumite chestiuni organizatorice macar.

Stage1 27-06-09 18:33

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Quote:

Pentru domnul "stage1", atata timp cat nu ne legam de trecut cum ne-ai sugerat tu, se creeaza un precedent si nu vom avansa niciodata in bine, ci ne vom lamenta la ideea "lasa domne ca merge si asa; doar traim in Romania". Trebuie sa ne uitam la trecut si sa invatam din greseli
S-a inteles gresit expunerea mea, am subliniat faptul ca din greseli se invata, drept urmare, nu va tine nimeni la urmatorul concurs sa va expuneti punctele de vedere.
@animalutz
Asta stii cum e ? luam ca exemplu un razboi mondial, toata lumea vine cu idei, plangeri, solutii in TIMPUL razboiului, nu dupa ! Dupa razboi...dezbatem muritorii de rand ce se putea face mai bine, dar cand trebuie sa facem, stam in banca noastra, asta ma deranjeaza pe mine.
Corect, din greseli se invata, din trecut se invata, am spus si eu, dar felul cum abordam situatiile sunt critice si chiar decesive.

animalutz 28-06-09 00:16

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Domnule Stage1 , noi ne expunem degeaba punctele de vedere atata timp cat deja au fost inchise 2 thread-uri in care erau exprimate anume pareri ( mai mult sau mai putin constructive legate de arbitraj si organizare ). Sincer, sunt de parere ca organizarea unei etape EMMA nu este nici pe departe grea precum un "razboi mondial", iar oferirea unor detalii si raspunsuri la timpul potrivit sau in modul potrivit este ceva destul de simplu. Repet, asta in viziunea mea.

Chiar imi doresc un raspuns oficial din partea EMMA Romania, respectiv a domnului Ionut Mocioiu la urmatoara intrebare : - De ce au fost inchise si cenzurate thread-urile acelea 2 ? Era/Este chiar asa de dureros adevarul ?

Stage1 28-06-09 00:29

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Quote:

iar oferirea unor detalii si raspunsuri la timpul potrivit sau in modul potrivit este ceva destul de simplu.
Timpul potrivit a fost in timpul sau chiar inaintea etapei, modul potrivit sunt sigur ca ar fi fost pe masura.
Daca se admite ca s-a gresit, se stie ca s-a gresit, cu ce ne ajuta asta ?
Sunt sigur ca responsabilii au invatat si nu vor mai repeta greselile in cazul in care au aparut. Crezi ca pe forum se reglementeaza ? exista conferinte, sedinte unde se pot discuta asemenea probleme. Hai sa nu mai dam mereu vina pe altii, toti avem capacitatea de a influenta orice etapa din viata noastra, putina vointa si responsabilitate din propria persoana ar prinde bine. O ultima intrebare as avea, ce doriti sa obtineti cu asta ? adevarul? ok, mai departe? schimbari ? ok, inseamna ca sunteti dispusi sa colaborati, in nici un caz sa atacati, asta se poate face si chiar ar fi indicat sa o faceti personal, nu pe forum.

P.S cum zicea si Basescu(toata stima) ,,şcoala scoate tāmpiţi", da, 70% sunt tampiti din punctul meu de vedere, cine se simte este problema lui, si ce-i de facut ? ramanem cu plangerile sau luam masuri ?

animalutz 28-06-09 00:50

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Sunt de altfel 100% ca se VOR repeta greselile . Unele din ele se repeta de cel putin 1 an. Acest fapt ma face sa cred ca responsabilii nu au invatat. Eu nu am vazut pe nicaieri sa fi admis cineva ca a gresit... Sau daca a facut-o, atunci acea persoana s-a pus singura intr-o lumina buna editand si stergand posturile, lucru care mie mi se pare de-a dreptul miselesc. Si ca sa nu mai dau vina pe altii, si sa-mi folosesc capacitatea de a-mi influenta etapele vietii mele, eu iau hotararea de a nu mai participa la EMMA! Pe de alta parte, nu cred ca ma poate judeca cineva de pe forumul acesta pentru iresponsabilitate in ceea ce priveste propria-mi persoana...
Vointa a existat, pareri s-au expus , degeaba. Nu trebuie sa iei apararea nimaniu...
Legat de timpul potrivit pentru raspunsuri, eu am intrebat mult inainte cine va arbitra, NU DUPA, SAU IN TIMPUL etapei EMMA de la Brasov...

L.E.: Si ca o adaugire pur personala, cenzurarea ( stergerea /editarea/inchiderea )unei pareri exprimate pe un forum public mi se pare o lipsa de respect la adresa mea si a celor aflati in aceeasi situatie cu mine! (Ca sa nu mai vorbim de dreptul constitutional de a avea si exprima o parere atata timp cat nu sunt aduse injurii la adresa cuiva)! Daca facem ca toate lucrurile sa para roz, tinand ascunse unele detalii, asta nu inseamna ca asa si sunt , oricat de mult ti-ai dori!

ceachi 28-06-09 00:52

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Nici nu ai idee de cite ori s-a discutat personal cu Ionut Mocioiu si nu s-a obtinut nici un rezultat!
In primul rind doresc ca toti sa fie informati cit mai bine de ce se intimpla la EMMA-Romania de mult timp.
Si o da , doresc schimbari , schimbari de orice fel dar sunt convins ca Ionut Mocioiu nu le va face , asta o demonstreaza de 2 ani.
Voi prezenta pe scurt cam ce a facut el in ultimii doi ani si va las pe voi sa decideti daca este bine sau nu!

ceachi 28-06-09 01:16

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Haideti sa va mai prezint niste realitati :
- de ani de zile Ionut Mocioiu ne tot spune "la sfirsitul saptaminii , lunii viitoare , anului viitor vom avea regulamentul EMMA tradus in limba romina" nici pina astazi nu il avem
- ne spune ca dupa ce a fost semnata de concurent fisa de arbitraj el nu mai poate face nimic (atunci anul trecut cum a putut sa scada un punct unui concurent dupa ce acesta a semnat fisa ?)
- face modificari ale regulamentului (incadrarea in clase la ESPL) fara sa le afiseze nicaieri nicaieri
De ce credeti ca Brax Team nu mai participa la EMMA, dupa ce spre exemplu anul trecut la Drobeta din 8 masini la SQ 6 au fost din Brax Team?
Ce sa va mai intreb ?
Cum calificati urmatorul fapt:
- in 2007 Ionut Mocioiu a anulat de trei ori o etapa de la Iasi si unul dintre concurenti (EPoX) spune :
"pai este a 3-a oara cand anulati acest eveniment. Sincer credca este cea mai proasta decizie luata vre-odata de catre niste organizatori.

de 3 ori sa va razganditi ... in fine ....e clar in acest caz seriozitatea si profesionalismul acestei echipe si a acestui eveniment."
Ionut Mocioiu raspunde:
"Nu stiu cine esti, ce varsta ai si cu ce te ocupi, dar postul tau, greselile gramaticale si modul haotic de a scrie dau dovada de imaturitate si lipsa de respect fata de Echipa EMMA Romania."
Asta dupa ce anulase de trei ori un eveniment si mai mult , anuntase si foarte tirziu aceste anulari.

Stage1 28-06-09 01:38

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Sper ca dl. Mocioiu sa-si asume responsabilitatile care-i apartin si sa ne dezvaluie din parspectiva lui (daca exista) greselile aparute si chiar solutiile necesare pentru reglementarea lor.
In toate domeniile exista probleme care trebuie rezolvate, in cazul de fata, ma exprim ca un simplu utilizator pe forum, un plan pentru viitorul APROPIAT pentru reglementarea catorva probleme exprimate de dl. @ceachi ar fi foarte frumos, nu strica sa vada o tara intreaga aceste planuri, suntem totusi intr-o perioada dificila, putina intelegere ar fi de apreciat, ca dealeri ne poate afecta lipsa de concurenta si interes in domeniu.

Marinu 28-06-09 01:41

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
1 Attachment(s)
@Stage1, sunt unii, printre care si eu, care au mult mai multa experienta cu EMMA Romania decat tine. In ultimii 4 ani, in care eu personal am participat ca si competitor, am arbitrat, am ajutat la organizare..... lucrurile nu merg decat din rau inspre mai rau.

"Timpul potrivit a fost in timpul sau chiar inaintea etapei, modul potrivit sunt sigur ca ar fi fost pe masura." - Imi pare rau ca nu mai poti vedea, intrucat posturile au fost editate sau sterse, insa eu tin minte doi useri de pe acest forum care au pus aceeasi intrebare si de fiecare data raspunsul a fost insuficient de concret sau rautacios.

- Postat de Fuscobal in data 30-05-09 "Cine arbitreaza la Sound Quality ?"
- Postat de EMMA Romania in data 31-05-09 "Probabil un arbitru International EMMA din afara tarii."

- Postat de Animalutz in data 10-06-09 "Si totusi , cine arbitreaza la SQ ?!"
- Postat de RollerMAN in data 11-06-09 "conteaza?"
- Postat de
Fuscobal in data 11-06-09 "Rollerman, conteaza cu siguranta. SQ nu e o joaca de copii si la un anumit nivel este nevoie de un arbitru cu foarte multa experienta pentru a discerne. Arbitrii EMMA cu experienta au urechile foarte bine formate pe sisteme de casa scumpe. Daca as veni, nu as vrea sa-mi arbitreze masina cineva cu mai putina experienta decat mine! "
- Postat de
EMMA Romania in data 12-06-09
"Lucian, ai doua alternative:
- participi si... incerci sa obti fiecare punct posibil!
- nu participi
Deciziaa este a ta. Ar fi o mare lipsa de respect sa intrebam pe cei care sunt invitati daca il cunosc pe Dl. Gavrila Lucian si sa le solicit "CV-ul" in domeniul competitional sectiunea SQ, pentru a vedea daca experienta lor este mai mare decat experienta ta..."

Totul, este copiat direct de pe posturile originale, fara editari sau modificari. Stage1, verifica datele, citeste cu atentie ce a scris Fuscobal si Animalutz mai sus, si apoi citeste cu atentie ce a scris mai jos userul dj81bas. Cred ca e suficient de evident ca s-a incercat inainte de eveniment.

- Postat de dj81bas in data 24-06-09
"
Salut la toata lumea,
Dupa cum poate stiti, sunt posesorul Fordului Focus care a participat la 7ch Advanced. Sunt profund dezamagit de prestatia arbitrilor din Bulgaria la jurizarea masinii mele. Nu inteleg cum este posibil ca o masina care anul trecut la finala europeana sa obtina un punctaj iar la aceasta etapa acel punctaj la partea tonala si balanta spectrala sa fie la jumatate. tin sa precizez ca sistemul nu a supferit nici o modificare de anul trecut pe parte de amplificatoare si difuzoare front. singura modificare a fost inlocuirea subwoofer-ului, care anul trecut era unul de SPL iar anul acesta s-a mers pe unul strict SQ. Cu toate ca masina se aude mai bine decat anul trecut, arbitrii bulgari nu au fost de aceea parere. Am fost chiar surprins sa vad ca au fost punctate masini din clase inferioare mai bine decat a mea, masini care dupa o comparatie directa, erau net inferioare. OK...nici o problema, am discutat cu arbitrii si le-am cerut o explicatie logica pt ceea ce s-a intamplat. Mi s-a raspuns ca juizarea sunetului la 7ch se face diferit fata de celelalte grupe si din cauza ca am fost singura masina in gupa nu au avut alata masina drept comparatie...ce sa inteleg din asta, ca la 7ch sunetul este altul si daca mai ai si ghinionul sa fi singur in grupa esti cel mai slab din competitie??? Mi se pare normal ca atata timp cat un difuzor care suna mai bine decat altul indiferent de grupa din care face parte 3, 5, 7, 100ch, sa fie punctat cel mai bine.
La insistentele mele, m-am urcat in masina impreuna cu unul dintre arbitrii bulgari si am inceput sa acultam din nou masina rugand-ul pe acesta sa imi explice mai bine de ce mi-a acordat acest punctaj. Ascultand masina si incercand sa ma convinga ca masina mea suna prost, arbitrul bulgar ma roaga sa mergem sa ascultam si masina lui(skoda oktavia) ca sa-mi dau seama ce nu suna bine in masina mea.....ok am zis, cu gandul ca ce voi auzi in aceea masina imi va fi etalon pt a incelege punctajul mic al sistemului meu. scoatem discul din aparatul meu si intram in Octavia, aici....surpriza....acea masina nici macar nu avea un aparat cu time alignment....am zis, cine stie, poate chiar suna dar parea imposibil. Am bagat discul si a inceput muzica, subwoofer-ul era unul demn de SPL, midbas-ul aproape inexistent, focus 0. Am pus aparatul pe pauza si am inceput sa-i spun toate acestea arbitrului la care acesta imi raspunde ca intradevar, masina nu suna cum trebuie deoarece nu are cum sa faca alinierea in timp, sistemul este unul pasiv(filtre), si ca masina este inca in lucru. Nu stiam ce sa cred, pt un moment am crezut ca este o gluma dar am constatat ca omul vorbea serios. Nu am inteles nici acum de ce imi arata aceea masina si imi spunea ca asa trebuie sa se auda. Sincer sa fiu, daca asi fi fost in locul lor, mi-ar fi fost rusine sa inscriu o astfel de masina cu o instalare mediocra si un sunet departe de ce ar trebui sa gasim in masina unui arbitru Emma. Cu toate astea constat cu stupoare ca aceea masina are un punctaj la sunet peste al meu. Rog pe cei care au ascultat si chiar au jurizat aceea masina sa-si spuna parerea sincera. Le-am spus arbitrilor de participare mea cu masina la finala europeana din 2008 si de punctajul obtinut la sunet acolo si i-am rugat sa-mi explice de ce este o diferenta asa de mare la punctaj. Mi s-a raspuns ca discul Emma 2007-2008 este foarte diferit de 2009-2010 si ca probabil de acolo apar acele diferente. Acum va intreb: cat de diferite sa fie aceste discuri incat la acuratete tonala, la high-freqvency de la 24acum sa fie13, la midrange de la 24 acum sa fie 12, la sub-bas si mid-bas de la 22 acum sa fie 16 si 15 iar la balata spectrala de la 23 si 21 acum sa fie 10 si 12. Totusi.....sa fim seriosi si realisti, punctajul care mi s-a acordat este unul demn de o masina cu un sistem audio stoc sau putin peste. Consider ca mi s-a facut o mare nedreptate si sincer nu inteleg de ce. Cred ca toti cei care au participat la aceasta etapa pot sa confirme cele spuse de mine mai sus.
Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu particip la aceasta competitie pt a vana cupe ci pt a vedea care este nivelul masinii deaorece se presupune ca acei arbitri internationali sunt oameni mult mai experimentati in acest domeniu decat noi. Sper ca in viitor sa nu mai avem parte de asemenea arbitrii pt ca in caz contrar, nu vad rostul de a mai participa la aceasta competitie.
numai bine.
atasez fisa de jurizare la sunet de la eurofinala de anul trecut pt a se vedea diferentele foarte mari de punctaj."


ceachi 28-06-09 12:38

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Findca tot a venit vorba despre Albert ,hai sa va reamintesc ce i s-a intimplat anul trecut!
A terminat masina in toamna si vroia sa merga la "Finala Nationala EMMA".
Este impropriu sa i se spuna finala , la o finala se presupune ca participa doar cei care se califica , la noi sunt aceiasi concurenti , pentru ca suntem putini , nu se face o selectie pentru ca nu avem de unde .
Deci a terminat masina si vroia sa merga la Finala Nationala , pentru a putea merge pe urma la Finala Europeana.
La categoria la care participa el Advanced 7 Ch mai era un singur concurent George Stanculescu (Peste) deci nu se punea in nici un caz problema unei selectii pentru ca nu aveai de unde alege.
Ce credeti ca a facut Ionut Mocioiu ?
Sub pretextul unei prevederi din regulament ,care spunea ca la Fnala Nationala se pot califica doar concurentii care au mai fost la cel putin o etapa nationala, incerca sa-i spuna lui albert ca nu poate participa la Finala Nationala si implicit la Finala Europeana.
Eu nici pina astazi nu am inteles ce anumea vroia el sa faca!
Pina la urma dupa indelungi parlamentari (certuri) l-a primit la concurs , concurs pecare o sa vil prezint mai tirziu cum s-a desfasurat.

IM 28-06-09 13:35

Re: Discutii legate de EMMA-ROMANIA care nu pot fi sterse de Ionut Mocioiu!!!
 
Urmariti EMMA Romania!
Daca veti considera ca merita sa participati in competitiile viitoare EMMA Romania, sunteti mai mult decat bine veniti!
Daca aveti nelamuriri, intrebati direct pe adresa asociatiei romania@emmanet.com
Mai multe nu pot sa spun deoarece traim intr-o lume parsiva, lume care vede numai prin propria prisma, scoate cuvinte, propozitii, fraze din context si le interpreteaza in propriul mod pentru a crea imaginea pe care o doreste, fie ea numai alterata sau total opusa realitatii!!!
Consider total calomnioase, aceste afirmatii la adresa mea.
Pentru informarea dvs.:
Ceachi este un fost competitor EMMA care prin modul de comportare, jigniri, insulte, calomnii, afecteaza atat imaginea mea cat si a Asociatiei EMMA Romania.
Marinu, fost arbitru EMMA Romania, actual CNCA, la decizia sa personala de a sustine si arbitra in acelasi timp si in EMMA si in CNCA. Lucru imposibil, drept pentru care a fost rugat sa decida si, conform deciziei sale, s-a autoexclus din randul arbitrilor EMMA Romani.
El este autorul problemei inscrierii lui Albert Sterian in Finala Nationala 2008, incercand sa isi inscrie competitorii BRAX Team Romania in Finala Europeana prin BRAX Team Germania, apeland la Dna. Gudrun Fischer (Audiotec Fischer). Pare total ilogic, stiu, dar si la intrebarea mea personala, telefonica, tot ce a putut sa imi raspunda a fost: "Am vrut sa fiu sigur..." sigur de ce..... nu a putut sa dea un raspuns concret nici mie si nici D-lui Alex Klett (EMMA Europe) nici pana in ziua de astazi, pe forum-uri fiind foarte clar explicata situatia si modul cum se rezolva si s-a rezolvat cu inscrierea lui Albert Sterian. Avand in vedere ca Albert Sterian intelesese perfect situatia si modul rational al meu de a rezolva problema inscrierii sale, nu am inteles de ce Ceachi si Marinu au continuat sa ma calomnieze si sa citeasca printre randuri...
Pun punct aici. Devine ridicol!


All times are GMT +2. The time now is 09:46.

- Copyright 2024 4Tuning