Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Se poate face asigurare in romania pe numere straine ? (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/129656-poate-asigurare-romania-numere-straine.html)

1.9Diesel 20-06-09 17:43

Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
Am numere de spania si mi'a expirat asigurarea acolo si as vrea sa imi fac asigurare aici pe aceste numere se poate ?? daca da as vrea sa stiu la ce companie de asigurari sa ma duc ! Ms anticipat :P

1.9Diesel 21-06-09 11:35

Re: Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
hai mah nu stie nimeni nimik despre asta ? :D

turbojack 21-06-09 21:33

Re: Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
Nu se poate face.
Si nici ITP.

kint 22-06-09 01:27

Re: Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
Quote:

Originally Posted by turbojack (Post 2426187)
Nu se poate face.
Si nici ITP.

ITP-nu dar asigurare se face.
Doar ca o sa te coste cam cat in spania si nu poti face decat pe 30 zile o data. dupa cate stiu, orice companie de asigurari face. e un fel de carte verde pt romania
ai 4 variante:) fara/in spania/in rom/una"colorata":D

1.9Diesel 22-06-09 23:23

Re: Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
Quote:

Originally Posted by kint (Post 2426851)
ITP-nu dar asigurare se face.
Doar ca o sa te coste cam cat in spania si nu poti face decat pe 30 zile o data. dupa cate stiu, orice companie de asigurari face. e un fel de carte verde pt romania
ai 4 variante:) fara/in spania/in rom/una"colorata":D

:)) itp am pana in 2010 facut acolo....da atunci o sa ma interesez sa imi fac aici si sa vad cam cat ma costa ...si in caz ca nu reusesc ...o sa caut sa fac una "colorata" ...ms mult kint pentru informatii !!

kint 23-06-09 00:25

Re: Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
No prob.
Da-mi si mie un pm cu cat te costa pls(inclusiv una "col"), am un amic care cauta ca si tine.a gas cv dar mai cauta si alte optiuni

Bloor 06-07-09 02:23

Re: Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
Salut,
Da, se poate face asigurare pentru masini cu numere straine.....Nu in Romania , dar valabila in Romania .....105 E pe luna, o varianta, alta varianta este 400 usd/4luni sau 800usd/12 luni.

turbojack 07-07-09 23:42

Re: Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
Quote:

Originally Posted by kint (Post 2426851)
ITP-nu dar asigurare se face.

Cunosc multi brokeri ,de la care raspunsul a fost categoric : nu se fac asigurari pentru masini cu numere straine,nici macar provizorii.
Daca stii ceva concret si verificat ,spune aici,daca nu,mai bine taci .

Bloor 08-07-09 19:46

Re: Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
Revin cu afirmatia ca se poate face...preturile le-am postat mai sus....*****iu in cunostiinta de cauza, concret si verificat. Am masina inmatriculata in Canada, si este asigurata in E

Bloor 08-07-09 19:49

Re: Se poate face asigurare in romania pe numere straine ?
 
revin.....asigurata in Europa, valabila in Romania. Dar, Turbojack, refuz sa dau mai multe informatii cind sunt interpelat pe tonul pe care-l folosesti tu. Iti reamintesc ca este un forum si eventualele informatii sunt impartasite in mod voluntar. Mult sussces in cautare, dar trebuie sa stii sa si cauti.


All times are GMT +2. The time now is 19:56.

- Copyright 2024 4Tuning