Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Pagani Zonda F Roadster (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/12898-pagani-zonda-roadster.html)

RoSonic 11-02-06 18:42

Pagani Zonda F Roadster
 
12 Attachment(s)
Pagani Zonda F Roadster - va fi disponibil in doua variante: Standard si Clubsport.

Motorul este V12 de 7,2 litri. Versiunea standard va avea 602 hp, iar cea Clubsport 650 hp / 780 Nm. Aceasta din urma are ca performante: 3.6 secunde de la 0 la 100 km/h, 9.8 secunde de la 0 la 200km/h si o viteza de top de 345 km/h.

Pretul fara taxe ~ 560.000 €

s3bby2000 11-02-06 18:50

Super masinutza.Au prezentat la \"Fifth Gear\" si coupeul si decapotabila

Eugen_TL 11-02-06 19:12

decapotabila e superba---->dar si pretul pe masura 8)

xizor 11-02-06 19:59

ooooo...da :D si cabrio si coupe tot superba este...si ce performante ....9.8 s pana la 200km/h ??!!!1 :shock:

bodyspeed 11-02-06 21:32

super masina dar pretul ala fara un 0 ar fi mers mai bine :wink:

Race 12-02-06 03:02

Zonda F e o masina extraordinara,poate cel mai bun supercar al momentului (prin \"poate\" ma refer la Carrera GT,Enzo si S7 TT,nu la Veyron).E pacat sa-si bata joc de ea taindu-i plafonul. :x

Spark 12-02-06 14:52

ce masina ... te lasa fara cuvinte .... :)

Andrei_NSL 12-02-06 15:15

........
 
:shock: :shock: OH MY GOD...masinutza asta are de toate....imbina clasicul cu modernul ...sportivitatea cu eleganta :shock: :shock: ....doamne ce masina...prefer mai mult un pagani zonda decat un veyrone :wink: sunt :shock: :shock:

bakal 12-02-06 16:08

sunt curios ce \"simfomie\"canta toti cei 600 de cai.

Cosmin255 13-02-06 20:28

Prea super...Nici nu am cuvinte...pretul spune totul pana la urma... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

GabiByte 13-02-06 23:06

Zonda are un motor de 7.3 litri AMG daca tin minte bine...da in fine.
Cred ca mai porno de atat nu se poate. Dar totusi are un pret exagerat. Plus ca Zonda F a fost facuta pentru performante cat se poate de ridicate. Acoperisul detasabil ar putea strica performantele.

Urban_Racing 14-02-06 07:38

e prea belea mashina da la banii ashtia nu shtiu daca o sa vedem shi in romania ...da mai shti !?

Venom 14-02-06 19:43

chiar ca imbina clasicul cu modernul!! superba!!! Butonul de pornire a motorului in centrul manetei.. e super!!

xizor 14-02-06 19:47

da Venom buonul ala de pornire a motorului ma cucerit definitiv :D e prima masina la care vad buton pe maneta, la celelate am vazut pe consola centrala si in alte locuri :D da...asta....e TARE FRATE 8) !!!!

CRYZA_CSL 14-02-06 20:03

Hmmmm.....Asta-ı Angelina Joulie in domeniul auto...parerea mea....MNica shi a dreq rau....shi cat se poate de excusivista.....

Bai japan people take a lockk.....poate ınvatzatzı ceva shı voı......


All times are GMT +2. The time now is 18:53.

- Copyright 2026 4Tuning