Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Firme Piese Tuning (https://forum.4tuning.ro/670-firme-piese-tuning.html)
-   -   Evacuari sport inox custom made (https://forum.4tuning.ro/670-firme-piese-tuning/128882-evacuari-sport-inox-custom-made.html)

Pilot_bucuresti 15-06-09 16:41

Evacuari sport inox custom made
 
12 Attachment(s)
Executam evacuari complete inox (serpisori, downpipe, traseu cat back) custom.
Castig de putere intre 5-15% in functie de motorizare si configuratia traseului.
Comercializam din STOC si montam:
- Tobe finale si mediane(BORLA,MAGNAFLOW,SEBRING,REMUS,SUPERSPRINT)
- Ornamente (Borla, Sebring, Remus)
- Catalizatori (Magnaflow,Ecocat)
Folosim produse de calitate(Borla,Magnaflow,Remus,Sebring) pentru care oferim garantie extinsa. Toate produsele sunt omologate RAR.

Pentru pentru membrii 4tuning:
La un traseu de evacuare executat la firma noastra oferim GRATUIT diagnoza si reumplere instalatie aer conditionat.

U_TUNING 16-06-09 13:48

Re: Evacuari sport inox custom made
 
O toba cu intrarea de minim 76 mm si iesirea de minim 100mm cu tips taiat drept aveti pe stoc sau se poate fabrica???

Pilot_bucuresti 16-06-09 14:58

Re: Evacuari sport inox custom made
 
Salut.
Se poate fabrica. Avem pe stoc tobe universale direct flow pe 76 la care iti putem atasa un tips.
Preturile sunt:
toba - intre 380 si 480 ron
tips - intre 79 si 110 ron
Daca vrei poze imi zici si iti fac.

Ziua buna.

Jniky 18-06-09 10:49

Re: Evacuari sport inox custom made
 
salut mar interesa o evacuare cap coade pt un opel astra g 1.6 16v cod motor z16xe

bobina 18-06-09 11:34

Re: Evacuari sport inox custom made
 
Salut am o intrebare am un astra gsi 2000 16v cat m-ar costa o evacuare cap coada masina are serpisori de fabrica da-mi niste preturi te rog

Pilot_bucuresti 18-06-09 11:50

Re: Evacuari sport inox custom made
 
@Jniky: Pretul pentru evacuare completa care cuprinde: teava inox, 2 tobe inox Borla, ornament normal(pret pana in 100 ron) , suduri si manopera este de 1200 ron.

@ bobina: Pentru Astra GSI se face un traseu cu diametrul de 57 de la serpi pana in spate. Traseul cuprinde racord flexibil, 2 tobe si ornament toba finala. Pretul pt traseu, suduri, manopera si decupaj bara dupa ornament este de 1350 ron.

Pentru mai multe detalii :0723.601.336 sau Sos. Stefanesti nr 83-85, Voluntari

Jniky 20-06-09 08:47

Re: Evacuari sport inox custom made
 
multumesc de informatie

Pilot_bucuresti 22-06-09 14:33

Re: Evacuari sport inox custom made
 
Cu placere.
Pentru programari .... aveti numarul de tel la semnatura.

zzero 22-06-09 22:02

Re: Evacuari sport inox custom made
 
pilot, ma intereseaza pt un eclipse V6 3.8 L. Ti-am dat PM cu detalii. Ms

Bogdan OCC 23-06-09 00:15

Re: Evacuari sport inox custom made
 
2 Attachment(s)
Salutare, vreau si eu pret pentru manopera in primul rand si posibile tobe:
Traseu de la "A" din poza 1, deci dupa Cat, venit pe flansa stock (sa se poata pune traseul stock la nevoie) apoi intermediara sport si finala bulletstyle cu silencer(ca in a doua poza), inca nu m-am hotarat asupra unei firme, vreau un sunet grav, jos, low, profund :lol: nu tare!
Teava este
In viitor vreau sa schimb si Cat-ul cu unul sport...asta este alta discutie, app, ptr Pre-Catalizator exista varianta sport?

As vrea in lista de pret sa intre si finala Remus WildLabel, imi place tare mult, nu stiu cum suna insa... deci astept recomandarea voastra avand in vedere preferinta mea de sunet... ca de putere nu am ce...

Pilot_bucuresti 23-06-09 16:01

Re: Evacuari sport inox custom made
 
@zzero: Am vb la tel ... daca te hotarasti ... te asteptam.

@Bogdan OCC: Traseul fara toba finala te costa aprox 850 ron (in functie de diametrul tevii), iar o toba finala Remus cu silencer iti pot oferi din stoc la 500 RON. Cel mai bine ar fi sa vii la service sa facem o constatare si sa stabilim exact ce si cum. Datele de contact sunt la mine la semnatura.

O zi buna.

Bogdan OCC 23-06-09 18:03

Re: Evacuari sport inox custom made
 
Am mai fost la voi cu alta masina...
850 ron include manopera+teava cu sau fara intermediara sport? Abia in vreo 2 sapt pot ajunge cu masina la voi, de aceea ar fi bine sa imi fac o idee de costul maxim...

Motor 1.6 benzina, astept recomandarea voastra de diametru (caut eficienta maxima, nu zgomot).

mad max 24-06-09 09:10

Re: Evacuari sport inox custom made
 
850 ron include si intermediara sport direct flow. Pentru motor de 1.6 iti trebuie un diametru de 50 mm.

Bogdan OCC 24-06-09 10:32

Re: Evacuari sport inox custom made
 
Asa imi convine. Voi veni la voi in viitorul apropiat sa facem traseul...

Pilot_bucuresti 25-06-09 12:24

Re: Evacuari sport inox custom made
 
Te asteptam cu un telefon pentru programare.
Numai bine.


All times are GMT +2. The time now is 06:17.

- Copyright 2024 4Tuning