Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Megane 2.2 1.5dci (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/128854-megane-2-2-1-5dci.html)

Eugen_TL 18-08-09 19:53

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Pai, la inceput mi s-a spus sa am 10 mil la mine..imi facuse un calcul de 9 si ceva din care 850 reprezenta numai eleronul. Dar spre surprinderea mea la sfarsit cand s-a terminat treaba la RENAULT mi-au facut un total de 855lei . :D nu stiu cum si de ce, dar am iesit mai bine decat mi-au spus ei. Eleronul in 2 zile a venit, dar inca 1 sapt a durat faptul ca ori nu aveau timp sa mi-l vopseasca ori nu stiuau nu aveu chef, dar cand m-am dus sa vad ce se intampla mi-au spus ca n-au vopseaua mea ... in fine s-a rezolvat si am plecat multumit. :D

iulianr26 18-08-09 19:55

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 2567605)
Pai, la inceput mi s-a spus sa am 10 mil la mine..imi facuse un calcul de 9 si ceva din care 850 reprezenta numai eleronul. Dar spre surprinderea mea la sfarsit cand s-a terminat treaba la RENAULT mi-au facut un total de 855lei . :D nu stiu cum si de ce, dar am iesit mai bine decat mi-au spus ei. Eleronul in 2 zile a venit, dar inca 1 sapt a durat faptul ca ori nu aveau timp sa mi-l vopseasca ori nu stiuau nu aveu chef, dar cand m-am dus sa vad ce se intampla mi-au spus ca n-au vopseaua mea ... in fine s-a rezolvat si am plecat multumit. :D

Bv destul de bine avand in vedere ca e orig felicitari si asteptam sa vedem finalizarea acestui proiect.
Oricum niciodata nu se termina.......:D

Eugen_TL 18-08-09 20:22

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
ma batea gandul inainte sa vopsesc bandourile toate ..dar imi e frica sa nu fie prea alba..sincer imi place cum da in contrast cu negru... nu stiu ce sa fac, voi incerca in photoshop sa vad ce imi va iesi. Oricum in plan mai am sa antifonez usile bine...de la vol 18 in sus imi baraie ...

iulianr26 18-08-09 20:25

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 2567685)
ma batea gandul inainte sa vopsesc bandourile toate ..dar imi e frica sa nu fie prea alba..sincer imi place cum da in contrast cu negru... nu stiu ce sa fac, voi incerca in photoshop sa vad ce imi va iesi. Oricum in plan mai am sa antifonez usile bine...de la vol 18 in sus imi baraie ...

Dap nu te deranja cu bandourile.
Oricum iti vei lua kit de rs daca te superi, mai ales ca merita masina asta si pe alb ii da super:lol:

Eugen_TL 18-08-09 20:27

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
pai nu tine de suparare, tine de fonduri..mai ales cam cat mi-a zis un tip de pe reno ca l-a ajuns bara fata.. trebuie sa am 30mil pregatiti..cam mult pt o bara la care nu voi folosi nici stropitorile nici proiectoare.. poate voi apela la robi, si iau kitul protuning..ma mai gandesc..sau kitul sport reno(fuste fata spate si praguri).

iulianr26 18-08-09 20:33

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 2567702)
pai nu tine de suparare, tine de fonduri..mai ales cam cat mi-a zis un tip de pe reno ca l-a ajuns bara fata.. trebuie sa am 30mil pregatiti..cam mult pt o bara la care nu voi folosi nici stropitorile nici proiectoare.. poate voi apela la robi, si iau kitul protuning..ma mai gandesc..sau kitul sport reno(fuste fata spate si praguri).

Marfa si solutia asta hai ca ii dai tu de cap :P

nsl_iuli 18-08-09 21:02

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Marfa rau eleronu' si cu tot cu vopsea ai dat bine pe el...
Trebuie sa imi iau si eu unul, cred ca fac si eu o vizita la serus maine, doar de curiozitate:D

magnifiqo 18-08-09 23:51

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
De cand cu eleronu ne-am dat pe poze modificate :P. Lasa ca-i sade bine :D

Eugen_TL 19-08-09 12:14

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
pozele erau putin retusate si inainte :) iar asta pt ca nu-mi plac cum ies din aparat.

Eugen_TL 31-08-09 23:18

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Are cineva ideea de ce cantitate de folie pt sonorizare si ce pret m-ar ajunge pt cele 4 usi? ( nu vreau sa merg la concursuri cu ea vreau ceva decent ) --- si ce firma

Si ce boxe pot pune fata/spate + tweetere(daca am scris bine) mai bune care sa merite si fara sa fac modificari?

iulianr26 01-09-09 11:25

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 2601220)
Are cineva ideea de ce cantitate de folie pt sonorizare si ce pret m-ar ajunge pt cele 4 usi? ( nu vreau sa merg la concursuri cu ea vreau ceva decent ) --- si ce firma

Si ce boxe pot pune fata/spate + tweetere(daca am scris bine) mai bune care sa merite si fara sa fac modificari?

Baga aluband .E 50 lei rola de 10 cm pe 10 m (au in practiker). Boxe intra de 10cm 13 parca nu incap.
La mine am facut portbagaju si roata de rezerva""suportul unde sta""si se aude super muzica. Acum e liniste!!!!!!!!! Ma refer la zgomotul de rulare.
''SUCCES CAT MAI LUNG SI CAT MAI DES''.

Eugen_TL 01-09-09 11:28

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Si la usi n-ai umblat deloc? nu-ti baraie nimic? la mine la usa spate dreapta, sub maner am o chestie de plastic neagra care imi baraie, nici nu stiu de ce am aceasta chestie, dar si in interior mai baraie..oricum mai mult de volum 18 cu bas 3 din 9 nu pot urca.

iulianr26 01-09-09 15:32

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 2602252)
Si la usi n-ai umblat deloc? nu-ti baraie nimic? la mine la usa spate dreapta, sub maner am o chestie de plastic neagra care imi baraie, nici nu stiu de ce am aceasta chestie, dar si in interior mai baraie..oricum mai mult de volum 18 cu bas 3 din 9 nu pot urca.

F...ere exagerat de mare sa dai fata de usa jos....P spate nu mai vb e si mai nasol . Nu imi baraie deloc mie doar am dat jos sa gresez o macara si m-i sa luat rau de fetele p..di

iulianr26 01-09-09 15:33

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
Quote:

Originally Posted by iulianr26 (Post 2602989)
F...ere exagerat de mare sa dai fata de usa jos....P spate nu mai vb e si mai nasol . Nu imi baraie deloc mie doar am dat jos sa gresez o macara si m-i sa luat rau de fetele p..di

Si sa schimb boxele pe spate am dat jos fetele de pe spate altfel nu poti, pe fata e mult mai simplu de dat jos.

Eugen_TL 01-09-09 16:49

Re: Megane 2.2 1.5dci
 
o sa ma mai interesez ce boxe pot pune sa se auda mai bine ca astea stock, si in momentul in care el schimb sa bag si folie audio, sa bag si niste burete pe la fire si ce mai trebuie.

ps: tu subwooferul il ai parca la cd-playerul original nu? are iesire? sau ai cumparat adaptor sau cum se numeste


All times are GMT +2. The time now is 11:21.

- Copyright 2024 4Tuning