![]() |
Lotus Exige S
2 Attachment(s)
Lotus Exige S - cel mai rapid model fabricat de Lotus
Motorul: 4-cilindri, 1.8 litri, 2ZZ-GE VVTL-i Puterea obtinuta: 218HP @7800rpm Cuplu maxim: 215 Nm @ 5500 rpm (din care 80% sunt obtinuti inca de la 2000rpm) Greutate totala: 935 kg Acceleratia de la 0 la 100km/h: 4,3 secunde Viteza de top: 238 km/h Consum mediu: 9.1 l / 100 km (mixt), 7.2 l/ 100 km (extra-urban) Pret~ 53000$ |
Arata destul de bine...tot stilul Elise..
Are niste performante bune-935 kg/218 cai-super! :) |
si mie imi place! putere,consum bun,greutate buna--- cool! :)
|
doamne cat de grava e masinuta asta.
cat o costa? |
Super tare masinutza,combinatia perfecta putere-consum 8)
|
vezi ca ai si pretul mai jos ....
Engine Type: Inline-4, Supercharged Displacement cu in (cc): 110 (1796) Power bhp (kW) at RPM: 218(163) / 7800 Torque lb-ft (Nm) at RPM: 159(215) / 5500 Redline at RPM: 8000 Brakes & Tires Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc Tires F-R: 195/50 R16 - 225/45 R17 Driveline: Rear Wheel Drive Exterior Dimensions & Weight Length × Width × Height in: 148.1 × 67.4 × 45.4 Weight lb (kg): 2057 (935) Performance Acceleration 0-60 mph s: 4.1 Top Speed mph (km/h): 148 (238) Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a. (9.1) Base Price: 2006 Lotus Exige S - 44,147 € |
mah fratilor .... numa 238 km/h ? las`o dracului ca`i putin ... si motoru` e cam min .... aspectu` e bun
|
si daca va zic ca la mine la facultate vine unu cu un lotus exact ca asta ma credeti?
|
poate nu este S ? :roll:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
este super frumoasa si nervoasa...si daca mai pui si controlul din ce vedeam pe la top gear eu zic ca e super tare.
si probabil ca alearga un 250 pe ac. :lol: mie mi se pare o super masina. sper sa ajung sa-mi iau candva asa ceva. |
foarte putine ocazii ai unde sa mergi cu 200 sau mai mult ... asa ca ajunge ... si nici nu potzi zice ca are conscum mare ...
mai mult consuma o dacie amarata .. si ce performantze are aia .... mica ..si super sportiva ... asa ca ii super |
Dar Exige nu este nou. Il stiu de cel putin 2 ani de zile. E grozava oricum. Mi-as lua asa ceva...
|
la ce performante are, daca si-a mai pastrat si manevrabilitatea, aia e o masina formidabila
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:52. |
- Copyright 2026 4Tuning