Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   BC 91 AYD (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/128707-bc-91-ayd.html)

Fr3e_Sp1r!t 14-06-09 15:02

BC 91 AYD
 
9 Attachment(s)
Salut...am si eu o daciutza...masina e din '89...capota si portbagajul sunt de la o dacie din '99,grila si barele sunt schimbate,praguri puse,jante in 4 prezoane cu flanse,motor segmentat...iar restul vedeti voi ;)

andi_cimpean 14-06-09 16:43

Re: BC 49 TOM
 
se vede ca este ingrijita masina :)...botul ala sta cam sus:(...in rest arata destul de ok

Ingerasul99 14-06-09 16:55

Re: BC 49 TOM
 
Grila aia , nu prea are treaba cu masina si proasta idee sa decupezi bara spate pt a trece capul de toba pe acolo :(.
Bara fata nu prea are legatura cu masina ca e rotunda.
Se putea mai bine , avand in vedere ca a fost refacuta!

bo$$u 14-06-09 18:03

Re: BC 49 TOM
 
stiu masina din ploiesti, arata chiar bine, in legatura cu bara spate poti sa pui un ornament dala ptr toba si o sa se vada ok...parerea mea ..ai grij de ea.;) numai sunt multe dacii frumoase prin ploiesti...:(

Fr3e_Sp1r!t 14-06-09 22:34

Re: BC 49 TOM
 
Quote:

Originally Posted by bo$$u (Post 2406795)
stiu masina din ploiesti, arata chiar bine, in legatura cu bara spate poti sa pui un ornament dala ptr toba si o sa se vada ok...parerea mea ..ai grij de ea.;) numai sunt multe dacii frumoase prin ploiesti...:(

la ornament mam gandit si eu...dar nu sunt sigur...as prefera mai bine o toba sport...si din pacate masina nu mai e in ploiesti...e in bc si va avea numarul schimbat cu BC 49 TOM:D

Quote:

Originally Posted by Ingerasul99 (Post 2406630)
Grila aia , nu prea are treaba cu masina si proasta idee sa decupezi bara spate pt a trece capul de toba pe acolo :(.
Bara fata nu prea are legatura cu masina ca e rotunda.
Se putea mai bine , avand in vedere ca a fost refacuta!

masina nu a fost refacuta de mine,deci nu am gresit eu...urmeaza modificari majore facute la masina...dar dupa ce iau permisul...sper

Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2406600)
se vede ca este ingrijita masina :)...botul ala sta cam sus:(...in rest arata destul de ok

botul e asa din cauza gumelor care is pe 175,fata de 155 normal pt dacie...daca erau pe 155 avea 5 cm pana in asfalt;)

razvanell 15-06-09 00:10

Re: BC 49 TOM
 
parca am vazut'o zilele astea prin bucuresti,imi place ca e ingrijita,ce nu'mi place e grila aia de cn4

adi.schumi_tm 15-06-09 07:09

Re: BC 49 TOM
 
Arata bine masina insa ar arata si mai bine daca ai pune sita in spoilerul spate,daca ai pune folie neagra pe geamuri si daca ai face utin altfel iesirea de la esapament.Bafta ;)

Fr3e_Sp1r!t 15-06-09 11:27

Re: BC 49 TOM
 
Quote:

Originally Posted by razvanell (Post 2407775)
parca am vazut'o zilele astea prin bucuresti,imi place ca e ingrijita,ce nu'mi place e grila aia de cn4

prin bucuresti nu a ajuns...poate ai confundato...iar grila nu e sigur ca va ramane...cand iau permisul(daca il iau:D)ma apuc sa fac schimbari

Quote:

Originally Posted by adi.schumi_tm (Post 2408019)
Arata bine masina insa ar arata si mai bine daca ai pune sita in spoilerul spate,daca ai pune folie neagra pe geamuri si daca ai face utin altfel iesirea de la esapament.Bafta ;)

la sita pt spoilerul din spate mam gandit si eu...folie e sigur k ii pun...iar esapamentul cred ca va fi sport;)

pwr_bz 17-06-09 19:56

Re: BC 49 TOM
 
Imi place furia rosie!Ce ar fi indicat pe viitor o alta bara spate sau eventual remodelata nu stiu e o parere de a mea.(gusturile nu se discuta)!;ar mai fi bine venite un set de jante lasata mai jos de strazi si o folie.

Fr3e_Sp1r!t 17-06-09 21:54

Re: BC 49 TOM
 
Quote:

Originally Posted by pwr_bz (Post 2415842)
Imi place furia rosie!Ce ar fi indicat pe viitor o alta bara spate sau eventual remodelata nu stiu e o parere de a mea.(gusturile nu se discuta)!;ar mai fi bine venite un set de jante lasata mai jos de strazi si o folie.

ma bucur ca iti place...bara as vrea s-o mai rotunjesc...folie urmeaza;)...dar cu lasatul e mai greu...findk ating cu bara...de aia are cauciucuri pe 175 findk bara e prea joasa:???:...daca gasesc o bara mai scurta ii pun gume pe 155...iar daca gasesc jante mai mari ii iau gume cu talon mic8)

Fr3e_Sp1r!t 09-07-09 09:40

5 Attachment(s)
Astazi am aflat numerele masinii si nu vor mai fi BC 49 TOM...vor fi BC 91 AYD ceea ce e mai mijto...e posibil ca duminica sa am masina acasa...si ii fac niste poze cu noua tapiserie:D

Edit :in cele din urma am schimbat si numerele:D...iar masina va fi duminica in posesia mea:D...am facut poze sa va arat cum ii sta cu noile numere8)

eliadib 10-07-09 14:52

Re: BC 49 TOM
 
Frumoasa daciuta... si eu am una din 91 la care muncesc de vre-o cateva luni... da nu arata asa de bine ca a ta... in ce zona stai... poate trec pe acolo sa o vad live... asta dc am inteles eu bine ca esti din BC

spor la ce vrei sa-i faci!

aleks 10-07-09 15:35

Re: BC 91 AYD
 
Ce apreciez la maşina ta e faptul că s-a muncit şi la partea mecanică. Ce nu apreciez e faptul că s-au folosit la modificarea imaginii ei cele mai ieftine componente şi implicit cele mai comune: celebrele praguri "ghetei" şi spoilerele de Vitan. Nu e vina ta, tu ai luat aşa maşina, dar ar fi tare bine dacă ai putea să schimbi cumva situaţia. Văd că ţi-au spus alţii înainte, spoilerele nu merg fără plase, ai fost deacord cu ideea deci nu reiau discuţia. Te-ar ajuta şi o evacuare putin mai mare, nu exagerată pentru că toată lumea ştie ce motor este sub capotă.
Şi un lucru important: elimină înscrisul cu Toyota de pe grila radiatorului, e kitsch :)
Ultima observaţie: stylingul impresionant nu începe cu spoilerele agresive, ci cu jantele agresive :)
Spoilerele trebuie să fie atât de supărate pe cât le permit jantele. Cu alte cuvinte: jantele pe 14 sunt ok pentru cât te lasă miliţianul pe stradă în pace, dar sunt relativ cuminţi. Tot aşa trebuie să fie şi spoilerele, altfel par din alt film.

Fr3e_Sp1r!t 16-07-09 11:55

Re: BC 91 AYD
 
9 Attachment(s)
in cele din urma a ajuns si masinuta mea acasa...dar deja e la vanzare:???:...deci daca e cineva intaresat prv me...findca vreau sami iau altceva...

RobertRFG 16-07-09 12:05

Re: BC 91 AYD
 
Deci tu ai cumparat masina ca sa o vinzi??


All times are GMT +2. The time now is 00:03.

- Copyright 2024 4Tuning