Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Toyota Land Cruiser by Wald International (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/128453-toyota-land-cruiser-by-wald-international.html)

boy_wonder 12-06-09 13:41

Toyota Land Cruiser by Wald International
 
19 Attachment(s)
Toyota Land Cruiser by Wald International

Īn ultima perioadă a devenit o modă să modifici SUV-uri. Şi dacă SUV-ul este şi imens ca īn cazul de faţă, cu atāt mai bine (da' de unde). Protagoniştii de astăzi, Toyota Land Cruiser şi Wald International.


Aşa cum ne-am obişnuit, modificările tunerului japonez "atentează" doar la exteriorul voluminos (īn cazul de faţă) al SUV-ului. Dacă partea frontală se mulţumeşte doar cu un nou spoiler cu proiectoare integrate, spatele este ceva mai īncărcat datorită spoilerului cu difuzor, celor patru tips-uri şi eleronului de pe plafon. Mai mult de atāt, "măcelul" nu se opreşte aici, Land Cruiser-ul trebuind să se mulţumească şi cu noi praguri laterale şi jante pe 20 inci. Concluzia o trageţi singuri...

gelu_r 12-06-09 13:53

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
Superba...multi nu stiu,dar masina e mai sus decat X5 si alte suvuri...

Ingerasul99 12-06-09 13:55

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
Din fata si din spate arata bine, dar din lateral urat :(,nici din profil nu e prea rasarit.
Daca au vrut sa faca ceva sportiv nu le-a iesit deloc!

mad_aurel 12-06-09 14:06

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
Quote:

Originally Posted by gelu_r (Post 2401858)
Superba...multi nu stiu,dar masina e mai sus decat X5 si alte suvuri...

si stok era masiv, acum chiar arata bestial, apropo, Toyota Land Cruiser, nu face parte din aceeasi categorie de SUV-uri ca X5-ul. Land Cruiser-ul este in cat. off-roader 100% impreuna cu Mitsubishi Pajero, Nissan Patrol si inca cateva, iar X5-ul, Porsche Cayenne, Audi Q7, Mercedes ML etc. sunt in categoria SUV-urilor de lux.
scuze de off...

glevidj 12-06-09 14:15

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
Quote:

Originally Posted by mad_aurel (Post 2401883)
si stok era masiv, acum chiar arata bestial, apropo, Toyota Land Cruiser, nu face parte din aceeasi categorie de SUV-uri ca X5-ul. Land Cruiser-ul este in cat. off-roader 100% impreuna cu Mitsubishi Pajero, Nissan Patrol si inca cateva, iar X5-ul, Porsche Cayenne, Audi Q7, Mercedes ML etc. sunt in categoria SUV-urilor de lux.
scuze de off...

de acord cu tine
in rest frumoasa masina

p-george 12-06-09 14:27

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
Este ca o balena in fustita de balerina... Nu imi place. Masina asta nu are NIMIC in comun cu sportivitatea. Dece sa o tunezi atunci ? Plus ca mie i mi seamana foarte mult cu un kit brabus cu evacuare de cayenne. Si oglinda aia pe aripa din fata e bomboana de pe coliva.

alexei89 12-06-09 14:43

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
Quote:

Originally Posted by p-george (Post 2401949)
Este ca o balena in fustita de balerina... Nu imi place. Masina asta nu are NIMIC in comun cu sportivitatea. Dece sa o tunezi atunci ? Plus ca mie i mi seamana foarte mult cu un kit brabus cu evacuare de cayenne. Si oglinda aia pe aripa din fata e bomboana de pe coliva.

daca taceai, filozof ramaneai!

dupa cum vezi masina are volan pe dreapta, iar oglinda aia de pe capota il ajuta la parcarea laterala, pt ca este inalt! probabil tu vrei senzori de parcare, camera video, cutie automata sau mai stiu eu ce chestie sau o masina care se conduce singura!

Brynk 12-06-09 14:46

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
e BRABUS?:)

al1ca 12-06-09 14:56

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
no comment !!! misto

p-george 12-06-09 15:20

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
Quote:

Originally Posted by alexei89 (Post 2401991)
daca taceai, filozof ramaneai!

dupa cum vezi masina are volan pe dreapta, iar oglinda aia de pe capota il ajuta la parcarea laterala, pt ca este inalt! probabil tu vrei senzori de parcare, camera video, cutie automata sau mai stiu eu ce chestie sau o masina care se conduce singura!

Stiu pt ce e oglinda... Si nu si are locul. DA , cu asa un kit pui camera video. Si terog tu filosofule, explica mi ce legatura are o oglinda cu o cutie automata cu o masina care se conduce singura?

vladigrec 12-06-09 15:34

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
zic eu ca ar fii trebuit sa puna niste roti mai mari ...

UNLORD 12-06-09 16:25

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
Not my type...

Shelby GT500 67` Eleanor 12-06-09 16:29

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
Un adevarat Land Cruiser

matiz87 12-06-09 16:39

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
arata foarte foarte bine ! bravo

YGD-sef 12-06-09 18:22

Re: Toyota Land Cruiser by Wald International
 
TANC!:shock:


All times are GMT +2. The time now is 14:06.

- Copyright 2024 4Tuning