Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Buzau (https://forum.4tuning.ro/192-buzau.html)
-   -   Service`uri si prestari servicii (https://forum.4tuning.ro/192-buzau/128358-service-uri-prestari-servicii.html)

zaharia10 20-12-12 10:43

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Ok multumesc!

Raavi 21-12-12 18:25

Recomandare?
 
Unde pot monta si eu folie omologata si xenon pe un a4 b6 ? Bineinteles, ceva sa fie de durata si aplicate bine

razvanxx 23-12-12 00:08

Re: Recomandare?
 
Quote:

Originally Posted by Raavi (Post 5292915)
Unde pot monta si eu folie omologata si xenon pe un a4 b6 ? Bineinteles, ceva sa fie de durata si aplicate bine

Pentru folie suna la nr asta de telefon : 0762202822-Catalin.

MariusMKV 18-08-13 20:23

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Hai sa mai "recomand" pe cineva in buzau..
Acum o luna si ceva am zis ca e momentul sa curat proferional masina la interior si am avut proasta inspiratie sa o duc la SPLASH. Am lasat-o dimineata pe la ora 9 si tipul de acolo a zis ca o sa fie gata pe seara. Am luat masina , impecabila !!!
Toate bune si frumoase pana cand a stat in soare si a trebuit sa plec cu ea..
Putzea a sosete putrezite si era plina de umezeala cu toate ca ei cica folosesc aspirator cu injectie - extractie !!! Am stat vreo 2 - 3 saptamani cu un dezumidificator in masina iar acum cand aspir inca imi mai iese detergent (spuma) din mochete.. Tin sa precizez ca o astfel de operatiune costa 200 lei.
Cine doreste sa isi faca curat in masina recomand sa se duca la Bucuresti ca in Buzau nu cred ca avem la cine...

tuner-man 18-08-13 21:47

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by MariusMKV (Post 5552119)
Hai sa mai "recomand" pe cineva in buzau..
Acum o luna si ceva am zis ca e momentul sa curat proferional masina la interior si am avut proasta inspiratie sa o duc la SPLASH. Am lasat-o dimineata pe la ora 9 si tipul de acolo a zis ca o sa fie gata pe seara. Am luat masina , impecabila !!!
Toate bune si frumoase pana cand a stat in soare si a trebuit sa plec cu ea..
Putzea a sosete putrezite si era plina de umezeala cu toate ca ei cica folosesc aspirator cu injectie - extractie !!! Am stat vreo 2 - 3 saptamani cu un dezumidificator in masina iar acum cand aspir inca imi mai iese detergent (spuma) din mochete.. Tin sa precizez ca o astfel de operatiune costa 200 lei.
Cine doreste sa isi faca curat in masina recomand sa se duca la Bucuresti ca in Buzau nu cred ca avem la cine...

Fara suparare Marius , dar ai dat 200 de ron fix degeaba. La mine a venit cineva la o reparatie , recomandat fiind de userul Andu si dupa operatiunea de reparatie ( am fost nevoit sa scot si scaunele afara) am executat o curatare exemplara fara udaturi si etc. din pacate aparatul de curatat este iar in service la garantie , dar daca nu te grabesti poti veni la mine si dupa ce il folosesti vei ramane uimit. Nu este reclama propie dar dupa fiecare reparatie , eu chiar fac o curatenie amanuntita la interior. Cu cei mentionati de tine mai stiu 2 persoane care au avut probleme mult mai grave , chiar ajungand sa schimb si senzori si pretensoare la centuri din cauza contactelor oxidate.

Bafta o seara buna !

MariusMKV 18-08-13 21:53

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Ce aparat de curatat folosesti ?!

tuner-man 18-08-13 22:04

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by MariusMKV (Post 5552197)
Ce aparat de curatat folosesti ?!

Abur si aspiratie , e de la karcher dar sunt ft dezamagit deoarece de doua ori a fost pana acum in service. Aspirator si aparat de spalat sub presiune tot de la ei si sunt super multumit de ele !

Madalyn Boss 25-08-13 14:46

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Salut, unde as putea monta si eu o alarma ? Dar nu in service, in particular dar sa fie persoana de incredere, am o alarma + modul geamuri pentru Focus 2009, multumesc.

SkizZo 31-08-13 01:06

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by Madalyn Boss (Post 5556911)
Salut, unde as putea monta si eu o alarma ? Dar nu in service, in particular dar sa fie persoana de incredere, am o alarma + modul geamuri pentru Focus 2009, multumesc.


As putea vorbi cu fratimiu ca sa te serveasca.Este electrician auto si electronist,mai bn zis se ocupa numai cu fire :))
Lasa un pm sau un reply ca sa stiu si iti dau nr de telefon,asta in caz ca nu ai rezolvat deja problema .

alinworm 10-10-13 11:35

Re: Service`uri si prestari servicii
 
skoda octavia I 1.6 BFQ/AVU 102 CP ? Am mai multe probleme de rezolvat:
5 Faults Found:

17811 - EGR System: Regulation Deviation

P1403 - 35-00 - -

17811 - EGR System: Regulation Deviation

P1403 - 35-10 - - - Intermittent

17526 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B1 S2: Open Circuit

P1118 - 35-00 - -

18047 - Accelerator Position Sensor 1/2 (G79/G185): Implausible Signal

P1639 - 35-10 - - - Intermittent

16524 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: No Activity

P0140 - 35-10 - - - Intermittent


Din ce am vazut ar fi EGR-ul, a 2 a sonda lambda dupa catalizator si alta problema ar fi ca imi cam papa ulei! Am mers 6.000 Km si deja am completat 1.5 L! Ma puteti ajuta ?

giubau_v8 03-12-13 21:14

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Salut. As vrea ca de acum topicul acesta sa fie doar pentru service-uri si prestari servicii. Daca ati fost undeva si recomandati sau nu recomandati, puteti scrie aici sa stim si noi, ceilalti.

Proprietarii de service-uri isi pot deschide topicuri pe sectiunea comerciala Buzau, unde isi pot ridica anuntul sus, pot primi feedback sau pot expune lucrari etc.

Va multumesc. :D

tuner-man 03-12-13 22:02

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 5624763)
Salut. As vrea ca de acum topicul acesta sa fie doar pentru service-uri si prestari servicii. Daca ati fost undeva si recomandati sau nu recomandati, puteti scrie aici sa stim si noi, ceilalti.

Proprietarii de service-uri isi pot deschide topicuri pe sectiunea comerciala Buzau, unde isi pot ridica anuntul sus, pot primi feedback sau pot expune lucrari etc.

Va multumesc. :D

Am inteles ideea foarte bine-venita dar totusi de ce ai sters recomandarile care existau , una chiar de la tine ? Nu mi se pare corect am muncit pana acum , am primit acele recomandari pe merit si acum le-ai sters.

giubau_v8 04-12-13 16:59

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by tuner-man (Post 5624799)
Am inteles ideea foarte bine-venita dar totusi de ce ai sters recomandarile care existau , una chiar de la tine ? Nu mi se pare corect am muncit pana acum , am primit acele recomandari pe merit si acum le-ai sters.

Man , ti-am facut un topic pe sectiunea comerciala, si sunt si recomandarile acolo. Cred ca am mutat cam multe postari, cand imi fac putin timp mai fac curat pe sectiune pe aici si mai aranjez, pana una alta zic eu ca e ok asa.

tuner-man 04-12-13 18:26

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 5625236)
Man , ti-am facut un topic pe sectiunea comerciala, si sunt si recomandarile acolo. Cred ca am mutat cam multe postari, cand imi fac putin timp mai fac curat pe sectiune pe aici si mai aranjez, pana una alta zic eu ca e ok asa.

Scuze chiar nu am cautat , mersi frumos este mult mai ok asa !

blling 31-05-14 15:49

Re: Service`uri si prestari servicii
 
va salut stiti pe cineva in buzau care monteaza lupe in faruri?


All times are GMT +2. The time now is 00:49.

- Copyright 2024 4Tuning