Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Buzau (https://forum.4tuning.ro/192-buzau.html)
-   -   Service`uri si prestari servicii (https://forum.4tuning.ro/192-buzau/128358-service-uri-prestari-servicii.html)

ArtaN 07-02-10 14:41

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Ca mecanic auto mai este bun si David Florin pe transilvaniei pana in bere pe partea stanga langa constam.

MariusMKV 13-02-10 07:46

Re: Service`uri si prestari servicii
 
pe florin il recomand si eu , lucreaza si bine si ieftin.
schimbat rulment dreapta fata si diagnoza 50 lei..

AnduGTR 14-02-10 03:52

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Pt diagnoza da, e ok Florin...pentru reparatii nu stiu daca e ok, tinand cont de ce preturi pe manopera are (avea). Probabil cu criza asta economica o mai fi lasat...eu n-am mai fost demult la el...oricum, de pus masina pe tester era 50 RON acum 1 an...il recomand(ca meserias si mecanic) si nu-l recomand(ca preturi).

MariusMKV 14-02-10 04:12

Re: Service`uri si prestari servicii
 
schimbat rulment + diagnoza = 50 lei
hotii aia din micro 14 ( vis a vis spital ) mi`au lua 50 lei pt sters eroare din bord si au si incercat sa ma prosteasca cu meseria lor de super mecanici... niste tarani

Spyddy 16-02-10 18:30

Re: Service`uri si prestari servicii
 
O geometrie calumea unde se poate face? Am auzit ca pe undeva vis a vis de Dedeman? a fost cineva peacolo?

pompierul atomic 16-02-10 18:34

Re: Service`uri si prestari servicii
 
schimbat rulment RM>SARAT 20ron

AnduGTR 17-02-10 11:20

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Geometrie roti: cum vii de la Dragaica spre Zona Industriala, la sensul giratoriu o tii drept, nu o iei pe zona industriala, si undeva pe stanga e o cladire mare si scrie la intrare geometrie roti, unghi de fuga etc. Daca nu ma insel e pana in Bachus (VinAlcool). Cand am facut eu geometria la Golf mi-au spus oamenii ca daca am piese duse pe la directie (bucsi, pivoti etc) ei nu imi iau banii degeaba, nu fac treaba de mantuiala. La a mea a costat vreo 70 RON dar au facut treaba buna.

P.S.: NU iti recomand service-ul de geometrie roti de pe varianta, cel de langa Iedera.

smoker_buzau 19-02-10 20:05

Re: Service`uri si prestari servicii
 
vis-a-vis de dedeman 50 ron reglarea geometriei.eu am facut-o de 2 ori la golf si am fost multumit.

KILLER_BMW 26-02-10 21:28

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Salut,

-Florin David mi-a facut constatare la un BMW 316i din 94 (50 Ron)si a constatat ca am un sensor detonatie banc2 defect.
L-am procurat(150Ron)si m-am apucat sa-l schimb dar in momentu demontarii am constatat ca am burduful de la debitmetru rupt pe dedesubt.
L-am bandajat cu scoci(provizoriu)si am remontat.
Am iesit la probe si am ramas surprins ca masina merge brici(apropo imi smucea si-ntrerupea in a-1-a).Mi-am comandat,luat manusa de la debitmetru,montat si nu mai am probleme.F.David .... bulina neagra de la mine.
-Geometrie roti recomand(azi am fost)pe sos.Spatarului vizavi de Peco Petrom(ultimul pe dreapta)si cautati pe nea Popa(0720245153).
Eu am plecat f.multumit de la el(f.f. greu a desfacut bieletele..rugina)si m-a costat 60 RON.
Apropo...cu prima problema am fost si la Autorola(la IRIS..cine-l stie) si la fel mi-a dat defect sensor detonatie banc2:confused:

GabeL_Bz 09-04-10 02:18

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by KILLER_BMW (Post 3126861)
o...cu prima problema am fost si la Autorola(la IRIS..cine-l stie)

Un nesimtit ala. Acu vreo 2 ani am fost cu un prieten si numai prostii i-a spus. Din ce am aflat dupa aia, ar fi facut asa pt. ca prietenul meu era cumnatul lui Vali Cauciuc si ar fi avut astia nush ce probleme cand erau mai tineri. Oricum nu il recomand ca persoana, e prea gretos are impresia ca le stie pe toate...

bz_22_fxf 11-04-10 00:59

Re: Service`uri si prestari servicii
 
ce service recomandati sa fie dotat din pct de vedere tehnic sa fie mecanici buni si cat de cat acceptabili la pretz unde sa pot schimba uleiul si a imi reseta beculetele din bord? dupa ce a facut schimbul giubau stie daca tot zice ca a avut tds!

MariusMKV 11-04-10 07:42

Re: Service`uri si prestari servicii
 
nu cred ca are rost sa mersi in service pt un schimb de ulei/filtre si resetare interval. da si tu un search pe gugle si sigur o sa gasesti niste raspunsuri
parerea mea...

giubau_v8 11-04-10 12:18

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by bz_22_fxf (Post 3266467)
ce service recomandati sa fie dotat din pct de vedere tehnic sa fie mecanici buni si cat de cat acceptabili la pretz unde sa pot schimba uleiul si a imi reseta beculetele din bord? dupa ce a facut schimbul giubau stie daca tot zice ca a avut tds!



eu am fost la un baiat liviu. are garajul in posta, super meserias, are si cunostinte si mijloace.

p.s. incearca sa folosesti si tu limba romana in asa fel incat sa intelegem si noi ce zici , sa nu fim nevoiti sa citim de 2-3 ori

Gycone 11-04-10 22:25

Re: Service`uri si prestari servicii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bz_22_fxf (Post 3266467)
ce service recomandati sa fie dotat din pct de vedere tehnic sa fie mecanici buni si cat de cat acceptabili la pretz unde sa pot schimba uleiul si a imi reseta beculetele din bord? dupa ce a facut schimbul giubau stie daca tot zice ca a avut tds!

Ca sa se stinga beculetele din bord este foarte simplu:

Desfaci capacul mufei de la motor, pui contactul, iar cu un fir faci legatura intre pin-ul 7 si pin-ul 19 pentru 4 secunde (vezi poza). Daca vrei sa se stinga si "SERVICE" tii mai mult de 10 secunde.

bz_22_fxf 12-04-10 01:56

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by Gycone (Post 3269096)
Ca sa se stinga beculetele din bord este foarte simplu:

Desfaci capacul mufei de la motor, pui contactul, iar cu un fir faci legatura intre pin-ul 7 si pin-ul 19 pentru 4 secunde (vezi poza). Daca vrei sa se stinga si "SERVICE" tii mai mult de 10 secunde.


ms frumos pt sfat gycone dar nu ma bag eu la asa ceva mai bine las pe cine se pricepe sa nu cumva sa fac vreo boacana
ps ms sfat giubau si am sa incerc si acolo sper ca acuma intelegi ce am scris
multumesc amandorura pt sfaturi si sugestii


All times are GMT +2. The time now is 19:36.

- Copyright 2024 4Tuning