Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/128010-minivan-1947-desoto-modificat.html)

Cigo 10-06-09 10:03

Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
15 Attachment(s)
Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat

De regulă când vezi pe stradă un minivan nu prea întorci capul după el, însă de această dată, lucrurile stau altfel. Acest DeSoto Suburban din 1947, modificat, este de 1000 de ori mai stilat decât orice Bentley.


Bijuteria a apărut înainte de al 2-lea Război Mondial şi cei de la Chrysler nu au avut mare succes, pentru că van-ul nu s-a vândut foarte bine (preţul ridicat situat între 2,093-2,631$ a avut probabil de-a face cu asta).

Are tot ce-ţi poţi dori de la o maşină din perioada de după război, şase cilindri în linie, o grămadă de crom, spaţiu infinit pentru pasageri şi atât de mult lemn încât te întrebi cum de au supravieţuit padurile.

Podeaua portbagajului a fost modificată în stilul Kaiser Traveler câţiva ani mai târziu, foarte tare! Imaginaţi-vă că aţi conduce acest DeSoto… probabil ar fi extrem de greu din cauza “orbirii” provocate de atâta crom, însă s-ar merita!

jipianu 10-06-09 10:19

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
frumos... chiar foarte frumos pentru vremea aceea...

ady_grassu 10-06-09 10:20

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
foarte frumos pt vremea lui dar si pt vremurile noastre

alzisor 10-06-09 10:33

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
O adevarata limuzina ! SUPERB!! e putin spus.

YGD-sef 10-06-09 10:34

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
Piese de arta care au supravietuit timpului!;)

dragonul17 10-06-09 10:35

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
minunata

23BYK 10-06-09 10:46

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
un van foarte bine realizat si pastrat de-a lungul timpului :rolleyes2

slayersland 10-06-09 11:08

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
Urata masina... atata crom, si forma...oamenii cand vad o masina de epoca zic automat "ce frumoasa, bla bla", e un cliseu, au existat masini urate dintotdeauna...si asta cred ca e una dintre ele.

alex22das 10-06-09 11:17

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
Quote:

Originally Posted by slayersland (Post 2395612)
Urata masina... atata crom, si forma...oamenii cand vad o masina de epoca zic automat "ce frumoasa, bla bla", e un cliseu, au existat masini urate dintotdeauna...si asta cred ca e una dintre ele.

parerea mea k arata bine....de ce zici k e urata....? k e de epoca...? k are crom ...? sau nu iti plac masinile de epoca....? de ce nu te explici ...?

adrian_tl30 10-06-09 11:28

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
nu chiar de 1000 de ori mai frumos decat un bentley dar ... este reusit intradevar ;) ...

lucian1985 10-06-09 11:51

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
Foarte frumos si stilat, da

kalligraniento 10-06-09 12:12

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
Quote:

Originally Posted by alex22das (Post 2395627)
parerea mea k arata bine....de ce zici k e urata....? k e de epoca...? k are crom ...? sau nu iti plac masinile de epoca....? de ce nu te explici ...?

Eu nu-l inteleg cum i se pare lui ca e urata... Masinile de epoca mi se par printre cele mai reusite ca design, chiar geniale.... offf mare e gradina ta doamnee!!!

slayersland 10-06-09 12:23

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
Quote:

Originally Posted by alex22das (Post 2395627)
parerea mea k arata bine....de ce zici k e urata....? k e de epoca...? k are crom ...? sau nu iti plac masinile de epoca....? de ce nu te explici ...?

Mi se pare ca sunt destul de coerent. Mi se pare ca e urata pentru ca nu imi place cum arata, si mi se mai pare ca are prea mult crom. Nu am zis ca e urata ptr ca e de epoca, ci ca oamenii cand vad o masina de epoca zic ca e frumoasa aproape indiferent cum arata, pentru ca e o reactie automata, mie imi plac masinile actuale si cele de epoca in aceeasi masura, nu depinde de vechime, depinde de design, si nu am de gand sa scriu cat un screen intreg ca sa iti explic de ce mi se pare urata, just take it for granted.


Pentru cel caruia i se pare mare gradina, nu e nimic genial doar pentru ca e classic, vechi, de epoca, etc...daca tu crezi asta imi pare rau pentru tine, si daca cei carora nu le place crezi ca se situeaza in vreo mare gradina iar imi pare rau pentru tine, dar totusi, chiar vrei sa intelegi de ce nu imi place? E chestie de estetica...se explica mai greu...si de obicei nu prea exista intelegere ci doar opinii neintelese.

PS: Sunt ateu pe deasupra, nu ma jigni prin asociere cu personaje imaginare, pastreaza-le in contextele tale.

dan_stage28 10-06-09 13:31

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
Quote:

Originally Posted by slayersland (Post 2395814)
Mi se pare ca sunt destul de coerent. Mi se pare ca e urata pentru ca nu imi place cum arata, si mi se mai pare ca are prea mult crom. Nu am zis ca e urata ptr ca e de epoca, ci ca oamenii cand vad o masina de epoca zic ca e frumoasa aproape indiferent cum arata, pentru ca e o reactie automata, mie imi plac masinile actuale si cele de epoca in aceeasi masura, nu depinde de vechime, depinde de design, si nu am de gand sa scriu cat un screen intreg ca sa iti explic de ce mi se pare urata, just take it for granted.


Pentru cel caruia i se pare mare gradina, nu e nimic genial doar pentru ca e classic, vechi, de epoca, etc...daca tu crezi asta imi pare rau pentru tine, si daca cei carora nu le place crezi ca se situeaza in vreo mare gradina iar imi pare rau pentru tine, dar totusi, chiar vrei sa intelegi de ce nu imi place? E chestie de estetica...se explica mai greu...si de obicei nu prea exista intelegere ci doar opinii neintelese.

PS: Sunt ateu pe deasupra, nu ma jigni prin asociere cu personaje imaginare, pastreaza-le in contextele tale.

Superba masina :D eu cred ca tie si propria fata ti se pare urata cred ca si propria ta masina o consideri urata cred ca si propria ta viata o consideri urata

slayersland 10-06-09 13:35

Re: Minivan din 1947 de la DeSoto...modificat
 
Quote:

Originally Posted by dan_stage28 (Post 2396010)
Superba masina :D eu cred ca tie si propria fata ti se pare urata cred ca si propria ta masina o consideri urata cred ca si propria ta viata o consideri urata

Nesimtirea ta mi se pare urata! Bine ca nu ai injurat direct cum ai facut cu alte ocazii. Vorbeste despre masina mai bine si atata.


All times are GMT +2. The time now is 16:03.

- Copyright 2024 4Tuning