Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Honda - Acura tuning (https://forum.4tuning.ro/142-honda-acura-tuning.html)
-   -   The official CRX pictures thread (https://forum.4tuning.ro/142-honda-acura-tuning/127379-the-official-crx-pictures-thread.html)

Daniel_DRV 05-06-09 21:18

The official CRX pictures thread
 
Achim's edit: Poze cu CRX'uri

Vali_lj 05-06-09 21:30

Re: Honda CRX.
 
1 Attachment(s)
cat de departe se poate ajunge dupa swapul acesta?

adu89 05-06-09 23:26

Re: Honda CRX.
 
5 Attachment(s)
te-ai gandit vreodata ca o masina arata mult mai bine doar cu o suspensie,niste jante si o vopsea decenta? nu orice masina se preteaza la spoilere modificate,eleroane,triple nu stiu cum si jante crom pe 20.uite cateva exemple a ceea ce am spus mai sus :arrow:
ps: topicul l-ai deschis ca ai vreo honda si vrei sa o modifici sau ... de ce?mai exact

CarteluL 06-06-09 01:16

Re: Honda CRX.
 
Mah da' ce rau esti..

cioli17 06-06-09 03:45

Re: Honda CRX.
 
Cred ca cele mai urate CRX-uri ce le-am vazut in viata mea sunt in primul si al doilea post... serios

bunul gust sa zicem ca il are toata lumea doar ca este inteles diferit :)

Achim 06-06-09 20:57

Re: Honda CRX.
 
10 Attachment(s)
man scuza-ma sa iti zic dar nu esti moderator pe aici si e un forum deschis
ideea de "tuning" la o Honda implica si putin din spiritul japonez. si nici in parerea mea nu e kiar ok sa le "impopotsonezi" la maxim. Go clean, go JDM, si nu ai cum sa gresesti ;) iar apropo de bodykit'uri si competitii ... ce ai postat tu acolo nu au niciuna vreun rol aerodinamic, iar din ideea de a-ti modifica masina in stil JDM, e sa pui doar lucruri care aduc un aport benefic performantelor masinii ;) my 2 cents & some clean CRX's

Achim 09-06-09 16:05

Re: The official CRX pictures thread
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_DRV (Post 2388274)
Achim daca nu sunt moderator care e problema ? din cate imi aduc aminte am dreptul sa deschid sau sa inchid un topic creat de mine....te rog frumos sa redai numele topicului creat de mine...daca vrei ceva simplu trebuia sa te gandesti sau iti dau o idee acum sa iti faci unul separat cu masini nemodificate....daca tot esti moderator sterge si tu din posturile fara imagini atasate..:D numai bine.

m-am referit la faptul ca nu poti sa incepi "va rog fara comentarii etc" pentru ca e un topic deschis

titlul ramane acesta pentru ca celalalt nu "dadea" bine ;)

in posturile fara poze lumea ti-a vbit frumos si ti-a dat un sfat ca de la posesori de Honda la cineva care aspira la un DelSol. Te rog trage invataminte din acele sfaturi si ia-o incet.

CristianD 10-06-09 16:13

Re: The official CRX pictures thread
 
chiar daca cel care a deschis topicul s-a ofticat si a sters posturile eu am sa ii las un link catre un site dedicat CRX-urilor sectiunea poze. Poate isi face o idee de cum considera lumea ca arata un CRX cel mai bine.
http://crxcommunity.com/viewforum.ph...e56946ad40ca55

Achim daca nu e voie cu alte linkuri fa cumva sa il ascunzi sau sterge postu in ultima instanta.
Merci mult.

P.S. Si eu am vrut sa mi-o fac nava spatiala, dar am ajuns la cloncuzia ca simplu e perfect daca e clean and low :D

Achim 10-06-09 16:57

Re: The official CRX pictures thread
 
gata, am facut ceva ordine pe aici, si acest topic va ramane cu CRX'uri stock, modificate OEM sau aftermarket, dar keep it JDM :D stiti voi ;)

@CristianD: merci pt link man, dar poate ne mai aduci si noua pe aici din pozele de acolo... cat despre ultima fraza, mare dreptate ai :D

CristianD 10-06-09 19:33

Re: The official CRX pictures thread
 
4 Attachment(s)
cateva care merita sa le priviti :D
prima poza este cea care ma inspira ... este superba

ZooM-ZooM 11-06-09 00:17

Re: The official CRX pictures thread
 
3 Attachment(s)
yellow sol :)

CT99WUW 12-06-09 22:36

Re: The official CRX pictures thread
 
1 Attachment(s)
Daniel nu stiu daca ai observat dar topicul Honda/ Acura este unul dintre cele mai organizate/curate topicuri de pe forum . Daca administratorul a vrut sa il redenumeasca nu inseamna ca e "ofticat" pe ideea ta. Mie mi se pare ca este normal sa avem niste nume frumoase si sugestive la topicuri sa stie "cititorul" unde intra si ce ar avea de vazut."Calaresc" multe forumuri atat din Ro cat si din afara si sincer cand vad pe la noi titluri de genul "CT 99 WUW Honda rosie fuge tare prinde si 100 cu a2a " mi se pare o porcarie.Daca ai fi "rasfoit" putin pe aici ai fi vazut ca a fost si un vot referitor la denumirile fiecarui topic si de aici si "militaria" asta ( a se citi ordonat ca armata , NU drastici /duri etc). Daca am fost prea poet in post'ul asta sa-mi dea Achim 2 palme pe privat si gata nu mai intervin:lol::lol:.

Vali_lj 12-06-09 23:38

Re: The official CRX pictures thread
 
10 Attachment(s)
:arrow: jdm style

Achim 13-06-09 00:31

Re: The official CRX pictures thread
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_DRV (Post 2402550)
Zoom-Zoom vezi ca poza e cu del-sol modificat si domnul moderator nu vrea pe acest topic furat honda crx/ crx del-sol modificate...fara suparare,dar asa zice moderatorul....

moderatorul doar te-a rugat sa nu mai dai sfaturi de moderator pe aici atunci cand nu e cazul si a schimbat titlul intr-unul f des intalnit pe forumurile de japoneze din afara, pentru a se intelege.
eu nu am zis ca nu se accepta CRX'uri modificate, si kiar am postat eu unele pe care le consider cu bun gust. lumea ti-a atras atentia ca cele puse de tine sunt cam kitch.
de aici si pana la ce ai ajuns tu e cale lunga. ;)

Quote:

Originally Posted by CT99WUW (Post 2403189)
Daniel nu stiu daca ai observat dar topicul Honda/ Acura este unul dintre cele mai organizate/curate topicuri de pe forum . Daca administratorul a vrut sa il redenumeasca nu inseamna ca e "ofticat" pe ideea ta. Mie mi se pare ca este normal sa avem niste nume frumoase si sugestive la topicuri sa stie "cititorul" unde intra si ce ar avea de vazut."Calaresc" multe forumuri atat din Ro cat si din afara si sincer cand vad pe la noi titluri de genul "CT 99 WUW Honda rosie fuge tare prinde si 100 cu a2a " mi se pare o porcarie.Daca ai fi "rasfoit" putin pe aici ai fi vazut ca a fost si un vot referitor la denumirile fiecarui topic si de aici si "militaria" asta ( a se citi ordonat ca armata , NU drastici /duri etc). Daca am fost prea poet in post'ul asta sa-mi dea Achim 2 palme pe privat si gata nu mai intervin:lol::lol:.

:lol: merci pt ca ai dat tu explicatia man ;) si din nou, ma bucur ca avem cu ce sa ne "mandrim". in alta ordine de idei, a facut Achim ordine ca pleaca in vacanta :-)

yulasinio 13-06-09 01:31

Re: The official CRX pictures thread
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 2403385)
a facut Achim ordine ca pleaca in vacanta :-)

Da biciu la mine ca fac eu ordine :lol:
@ Vali_lj: :love: (sa nu intelegi gresit :lol: )

Tind sa cred ca voi detine si eu un exemplar in viitorul apropiat :D


All times are GMT +2. The time now is 10:23.

- Copyright 2024 4Tuning