Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Constanta (https://forum.4tuning.ro/35-constanta.html)
-   -   CUM VA PREGATITI VOI MASINA ??? (https://forum.4tuning.ro/35-constanta/12676-pregatiti-masina.html)

X-Ray-Eyes 07-02-06 11:51

CUM VA PREGATITI VOI MASINA ???
 
Comentarii strict legate de acest subiect.
Toate off-topicurile vor fi sterse !
Explicati si decizia luata .

peter 07-02-06 12:38

la motor este cel mai important...las exteriorul si interiorul la sfarsit...
deoarece pe strada nu prea conteaza exteriorul dak te face cine stie ce dacie..sau altceva... :roll:

SV-05-YBG 07-02-06 12:42

Parerea mea este ca trebuie facut din fiecare cate ceva.

Pana la urma la o liniutza conteaza motorul, dar ma intereseaza si cum ma simt in masina si cum este privita masina de catre altii.

Stiu un caz de masina foarte puternica, cu un motor super, dar care nu iese pe strada datorita faptului ca mai are un pic si pica tabla de pe ea. Nimeni nu vrea sa ii face ITP-ul din acest motiv asa ca proprietarul sta acuma si strange bani pentru a reusi sa poata sa o puna la punct si sa o poata folosi fara sa stea stresat la fiecare control al politiei.

CT-07-APV 07-02-06 13:42

1 Attachment(s)
Si eu am aceeasi parere cate putin din fiecare. Motorul conteaza foarte mult, e una din cele mai importante piese, apoi suspensii evacuare si multe altele, dar mie imi place ca masina sa arate si bine si nu numai in exterior ci si in interior, sa aibe si muzica nu tiuitori cum au multi.

faruk_fyk 07-02-06 15:14

Parerea mea...este ca daca vrei sa modifici motorul in primul rand trebuie sa intaresti sasiul,sa-l ramforsezi pt a rezista socurilor si fortei...in al doilea rand trebuie schimbata sau modificata suspensia pt forta dar si pt siguranta...La exterior nu cred ca se merita sa modifici la noi o masina(Vine romanu cu dacia,n-are frane si-ti f--e una de plangi 3 luni dupa toata munca pe care ai facut-o)...in plus sunt si gropi,nu avem noi sosele sa umplem masinile de chit si fibra.La ora actuala eu zic ca majoritatea oamenilor daca vor sa parcheze o masina o urca pe bordura si mai uiti ca ai bara prea joasa si te trezesti cu ea crapata.Tuning-ul exterior trebuie sa fie simplu(Jante,eleron,vinyl-uri,pleoape,neoane...dar si astea se scutura :( ,etc..etc...) Eu mai mult as prefera sa am o masina simpla,intarita dpdv al sasiului,care sa reziste la forja si sa aiba un motor performant,sa stii ca poti sa o intreti cand cade o piesa si sa gasesti repede piesele...Singurele masini care mi-au placut la nebunie au fost Dacia lui BUT si dacia albastra cu nr de Dambovita...

ERY 07-02-06 16:32

Andrei...cred ca raspunsul il stii mai bine sau cel putin la fel de bine ca noi...da ca sa dau un raspuns te intreb.....sa pregatim masina pt ce ??? 1.tuning show ?...2.liniutze?......3.CNR?.....4.sound show? ...

Bubu_021 07-02-06 19:20

la oltean am inceput cu interiorul, si urmau exterior si motorul rk.
la suzuki vad ca sunt obligat sa incep cu motorul din moment ce nu mai am sau ce am nu se mai numeste motor si dupa aia urmeaza exteriorul si interiorul (in acelasi timp) si ultimu lucru muzica si neoane :D big plans.

CT-84-DiN 07-02-06 23:10

1. motor (te poti lipsi si de restu)
2. exterior (sa dea bine la ochi)
3. interior (in caz ca-ti pui si muzika....sa aiba omu ce vedea)
4. muzica

SMocKey21 08-02-06 10:24

la mine partea cea mai importanta o constituie motorul,dupa care ma apuc si de restul masinii.Parerea mea este ca degeaba ai o masina care arata bine daca nu fuge cum trebuie.

CT-03-ART 08-02-06 15:12

in primul rand o tinichigerie ca la carte ca sa nu cada tabla draq de pe mashina...apoi motor...ca sa nu itzi iei rushinica de la totzi ciutaneii cu bmw-uri...care se dau shmecheri sambata pe tomis...apoi ce itzi poate buzunaru!!!

GRIGO 08-02-06 18:40

Io zic ca intai trebuie sa iti aranjezi masina la motor
nu exterioru
degeaba o ai tunata in ultimu hal daca trece o dacie stock pe langa tine
parerea mea :D

lolek 08-02-06 21:49

in primu rand sa tina masina sa nu zboare tabla pt un motor bun ... frane si suspensii ... o muzica cat de cat ... exterioru nu tin neaparat ... mi`ar place sa fie o masina simpla plina de suprize pt figuranti ...

mike20 08-02-06 22:08

La exterior...mai simpla asa..nici chiar deloc , insa motorul sa fie cel care ii face pe cei din jur sa isi puna multe semne de intrebare :twisted: iar la interior depinde cum iti place ceva intre confort si sport...si muzica aferenta 8)

Psycho 08-02-06 22:32

grea alegere .. cred k , cate putin din toate ...

x-28-TRA 09-02-06 01:16

degeaba ai motor si nu ai punte si rotzi ,degeana ai rotzii daca nu ai motor ,degeaba ai muzica daca nu ai pe ce sa o pui.eu zic ca cel mai bine cite un pic din toate


All times are GMT +2. The time now is 09:30.

- Copyright 2024 4Tuning