![]() |
[maşina mea] Lancia Dedra 1.6 SW
4 Attachment(s)
Salutare. Aceasta este Lancia mea, de care sunt foarte mandru. Fiind posesorul indirect al acestei masini, ma bucur ca n-am cu ce s-o laud in nume de rau, ci doar in nume de bine.
De cate ori am mers cu ea, ori ca a fost drum lung, ori ca m-a dus tata pe undeva..m-am simtit foarte comfortabil in ea. Exista o singura problema(nu foarte deranjanta) - nu merge turometrul. Defapt, nu a mers pana acum 3 sau 4 zile, cand a fost caldura cea mare, iar masina a stat in soare, pana la ora 3 cand a trebuit sa plece tata la servici, si A MERS! -seara la ora 11:00 cand s-a intors tata, n-a mai mers. sa inteleg ca este un contact oxidat? ..as dorii si eu mai multe detalii va rog. stiu despre cele 3 fire care le are turometrul, dar problema nu este de la fire, ca daca ar fi fost de la fire, n-ar mai fi pornit deloc. acum vin si minunatele poze :D enjoy my Lancia! |
Re: Lancia Dedra 1.6 SW [prezentare]
Incearca sa verici panoul de sigurante. La a mea s-a ars o siguranta mi-a facut aceeas figura.
|
Re: Lancia Dedra 1.6 SW [prezentare]
Quote:
|
Re: Lancia Dedra 1.6 SW [prezentare]
Daca e ca la Thema, nu e greu de umblat. Scoti sigurantele pe rand, le verifici si le pui inapoi daca sunt ok.
Si da...Lancia necesita mare atentie la partea mecanica si mai ales electrica. |
Re: Lancia Dedra 1.6 SW [prezentare]
o sa atasez o poza cu sigurantele masinii, cand sunt acasa
..in orice caz, sunt f multe sigurante.. ! mersii pentru sfaturi :D tot raul spre bine.. |
Re: Lancia Dedra 1.6 SW [prezentare]
4 Attachment(s)
Salut, revin cu niste poze facute acum 1 saptamana cred, eram la pescuit :-D
|
Re: Lancia Dedra 1.6 SW [prezentare]
Asa cum ti`am zis pe mess,triple negre(dupa ce iti iei tripla noua:lol:)si bandourile date jos...
|
Re: Lancia Dedra 1.6 SW [prezentare]
Am luat tripla nouă, dar, nu ştiu dacă le mai fac negre sau nu. Să văd ce vorbesc cu tata!
..are tobă nouă btw :D |
Re: Lancia Dedra 1.6 SW [prezentare]
Salutare. Din pricina unui calculator căruia îi venise vremea, am stat fără, aproximativ o lună! Şi, voila, unul nou nouţ rulează acuma. Dar nu de asta postez.
A schimbat tata filtrul de ulei şi uleiul şi se vede diferenţa. Recomand tuturor posesorilor de Lancia să facă acelaşi lucru, o să se observe diferenţa. |
Re: [maşina mea] Lancia Dedra 1.6 SW
va salut domnilor,
ma poate ajuta cineva cu un manual service(reparatii),penru LANCIA DEDRA 1.6 din 1993? multumesc |
Re: [maşina mea] Lancia Dedra 1.6 SW
3 Attachment(s)
ținând cont că n-am mai postat de ceva vreme pe aici..vreau să aduc threadul la curent cu ultimele noutați care se afla în momentul de față pe mașina :D
cum urmează : subwoofer PIONEER 100rms casetofon și magazie KENWOOD originale stație SONY 2x70 jante MAK 4x98 pe 14 păreri? :D |
| All times are GMT +2. The time now is 16:18. |
- Copyright 2026 4Tuning