Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea MINI (https://forum.4tuning.ro/582-masina-mea-mini.html)
-   -   Masina lui Mr. Bean. (https://forum.4tuning.ro/582-masina-mea-mini/126071-masina-mr-bean.html)

bibanu47 29-05-09 18:52

Masina lui Mr. Bean.
 
15 Attachment(s)
Se afla in mun.Alexandria si este a unui profesor de sport care lucreaza in Mexic.
Cateva date tehnice:
_ motor pe injectie,de 1300 cm3,
_ motorul este monobloc,cutia de viteze,fiind de fapt baia de ulei a motorului,
_ trapa electrica,
_ jenti pe 12 toli,

Stopul din stanga spate e comandat si trebuie sa apara saptamana viitoare.
Pentru detalii suplimentare,va apare cat de curand proprietarul de drept,al masinutei.
Urmeaza cateva poze:

d-a-n 29-05-09 20:03

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
salut,
sunt Dan, proprietarul masinutei de mai sus...
multumiri lui Bibanu47 pentru postarea fotografiilor. masinuta se afla in atelierul lui, unde se va ocupa putin de ea, s-o puna la punct cum trebuie. sunt incantat ca in micutul nostru orasel am gasit un mecanic, meserias, ca Bibanu, sa-i pot lasa bijuteria asta pe mana.
cu respect pentru toti utilizatorii acestui site,
Dan

iovivali 29-05-09 20:07

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Superba masinuta. :) Se poate mai multe detalii despre bestiuta?

George Hermenean 29-05-09 22:07

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
E superba masinuta asta.Felicitari si succes cu ea in continuare!

d-a-n 30-05-09 06:40

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Quote:

Originally Posted by iovivali (Post 2363705)
Superba masinuta. :) Se poate mai multe detalii despre bestiuta?

sigur, cu placere si va multumesc pentru interes.
Masina este un Mini facuta de Rover in 94, editie speciala "Bitish open classic", este unicat in Romania dupa ce m-au informat cei de la RAR. are totul original, asa cum a fost construita, singurul lucru este ca a fost lovita in partea din spate stanga, a fost reparata si-i mai trebuie stopul care a fost comandat.
motorul, este unul pe injectie de 1300 cm2, cu 53 cp ( are un zgomot superb), 4 viteze plus 1 cutia de viteze este dispusa in baia de ulei a motorului. suspensii pe bara de torsiune, servo frana, directie mecanica (foarte grea pe loc insa la viteza super buna). pe cartea tehnica spune ca atinge viteza de 143 km.
cam asta.
in viitor daca se organizeaza ceva intalniri "Mini" si sunt in tara, cu multa placere o sa particip sa o vedeti pe viu.
salutarile mele
Dan

Daniel_Toa 30-05-09 07:02

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Am ramas uimit de cum arata masina , foarte frumoasa . Prin ce zona e masina ? Luni am un drum pana la Alexandria si poate am ocazia sa o vad Live .

bibanu47 30-05-09 11:26

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Langa procuratura,la nr.29.

madutz2006 02-06-09 18:22

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
masina arata foarte bine din toate punctele de vedere... multi km fara incidente neplacute !!!

bibanu47 02-06-09 19:49

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Si daca ai sti cat de bine merge motorul.:D

ukgarage 28-07-09 19:00

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Superba masina! Iar acea trapa panoramica este cu totul speciala. Felicitari! Pot sa va intreb de unde ati cumparat-o si cu cat? Cati km are la bord? Multumesc!

Tazmaniak 28-07-09 19:50

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Frumusica foc !8)

bibanu47 28-07-09 20:42

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Dan,proprietarul masinii lucreaza ca profesor de sport in India si din acest motiv,cred ca nu mai are interventii,poate sa nu mai fie in tara.

andi_cimpean 29-07-09 12:10

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Quote:

Originally Posted by bibanu47 (Post 2518788)
Dan,proprietarul masinii lucreaza ca profesor de sport in India si din acest motiv,cred ca nu mai are interventii,poate sa nu mai fie in tara.

pai si acolo unde este plecat nu are internet? :lol:

oricum foarte frumoasa masina, raritate in Romania :)

iovivali 29-07-09 12:25

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Quote:

Originally Posted by bibanu47 (Post 2518788)
Dan,proprietarul masinii lucreaza ca profesor de sport in India si din acest motiv,cred ca nu mai are interventii,poate sa nu mai fie in tara.

Pai parca lucra in Mexic? :rolleyes2

bibanu47 29-07-09 12:39

Re: Masina lui Mr. Bean.
 
Da,este profesor de educatie fizica in India.


All times are GMT +2. The time now is 13:25.

- Copyright 2026 4Tuning