Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Ford RS200 Evo (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/12604-ford-rs200-evo.html)

NOS 05-02-06 23:53

Ford RS200 Evo
 
8 Attachment(s)
Ford RS200 Evo

General Information

Layout: Mid-Engine/AWD
Transmission: 5-Speed Manual

Engine

Type: Turbocharged Inline-4
Displacement: 2100 cc
Horsepower: 650 bhp @ ---- rpm
Torque: --- lb-ft @ ---- rpm
Redline: ---- rpm

Performance

0-60 mph: 3.0 sec
0-100 mph: 6.9 sec
Quarter Mile: 10.9 sec @ --- mph
Skidpad: .--g
Top Speed: 110-206 mph (depending on gearing)
Braking, 60-0 mph: --- ft
Slalom Speed: --.- mph

NWZeu 05-02-06 23:56

iar s-au \"jucat\" inginerii de-a Frankenstein si rezultatul e o racheta 0-100 in 3 sec 8) ......

intercooler81 06-02-06 01:32

Degeaba, motorul rezista doar 10 ore de blana :?

NWZeu 06-02-06 01:45

Quote:

Degeaba, motorul rezista doar 10 ore de blana
ce te face sa spui asta ?

intercooler81 06-02-06 01:47

Pt ca asa e facut. O fost la Top 5 Rally Cars si au zis asta, si costa vreo 30.000 de dolari unu nou sau asa ceva :roll:

NWZeu 06-02-06 01:54

in general motoarele facute sa reziste la \"blana\" sunt putine si sunt facute pentru cursele de andurantza de tip LeMans, pe cand asta nu prea a participat la un astfel de concurs ;) asa ca nu stiu cat rezista in conditiile specificate de tine .....

Alfa_band 06-02-06 05:29

Nu te mai certa k ,,,, chiar asa e!E distractie doar 10 ore dupa care trosc! :wink: :wink: :wink:

Mustang 06-02-06 07:42

designul cam lasa de dorit ...

sil4tuning 06-02-06 07:45

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Mustang Mach One\"
designul cam lasa de dorit ...

in 86 cand sa construit era avion ....

Mustang 06-02-06 07:47

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"sil4tuning\"
Quote:

Originally Posted by \"Mustang Mach One\"
designul cam lasa de dorit ...

in 86 cand sa construit era avion ....

stiu mosu...
farurile mie imi lasa impresia ca e oldie masina...
da' spuneam ca lasa de dorit :D

avion pe vremea aia era orice care nu se terimina cu codita de randunica :lol: :lol:

NWZeu 06-02-06 11:52

Quote:

Nu te mai certa k ,,,, chiar asa e!E distractie doar 10 ore dupa care trosc!
pai cine se cearta ? 10 ore - 100 -1000 oricum cred ca e distractie uriasa sa o alergi pe un circuit :D

NOS 06-02-06 12:47

In '86 nu prea erau masini de raliu in grupa B care sa-i stea in fata, asta pana sa apara Lancia Delta si Audi Quattro.

florin_cars 09-08-06 23:18

Re: Ford RS200 Evo
 
pai Audi Sport Quattro si-a inceput cariera in '81, in '83 odata cu infiintarea Grupei B, Audi a prezentat evolutia lui Quattro denumita S1(prima masina de grupa B) urmata de Lancia 037, Lancia Delta S4(0-100km/h pe macadam in 2.3sec ) in '85, abia in '86 a aparut RS200 care mai mult de locul 5 n-a luat in sezonul 1986 :(
totusi...o bestie de masina..un film impresionant >> http://www.metacafe.com/watch/90581/...l_rally_crash/

ESPinoza 09-08-06 23:26

Re: Ford RS200 Evo
 
Quote:

Originally Posted by florin_cars
pai Audi Sport Quattro si-a inceput cariera in '81, in '83 odata cu infiintarea Grupei B, Audi a prezentat evolutia lui Quattro denumita S1(prima masina de grupa B) urmata de Lancia 037, Lancia Delta S4(0-100km/h pe macadam in 2.3sec ) in '85, abia in '86 a aparut RS200 care mai mult de locul 5 n-a luat in sezonul 1986 :(
totusi...o bestie de masina..un film impresionant >> http://www.metacafe.com/watch/90581/...l_rally_crash/

multumim pt aceasta scurta lectie de istorie.... chiar imi e folositoare... lancia prindea 100 in 2.3 sec pe macadam... ce monstru de mashina

florin_cars 10-08-06 11:24

Re: Ford RS200 Evo
 
nu se compara cu uratzeniile din ziua de azi :oops: :lol: :lol: :lol:

Fordu intr-adevar rezista in blana cam 10 ore...dupa aia...PUFF :oops: :twisted:..let's swap :D


All times are GMT +2. The time now is 21:00.

- Copyright 2026 4Tuning