Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/125782-curse-auto-ilegale-inchisoare-amenda-crasa.html)

marius3030 28-05-09 12:08

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
la astfel de legi ramai fara cuvinte:shock:

crywolf 28-05-09 12:10

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
Culmea mai. Cand te chinui sa faci ceva legal ti se pun toate betele posibile in coaste, pana cand te lasi. Suport din partea autoritatilor primesc numai cocalarii de fotbalisti. Da cand te dai s itu .... nah. ..... ca omu (Ca doar nu te dai in centrul orasului slalom intre pietoni, te dai si tu mai asa....ca asa trebuie ;) ) iote ca te baga laa propreala.
Ori ne mutam din tara asta, ori ne lasam de sportul asta.......ne dam pe autostrazi ca nu riscam decat permisul luat.

Sonny 28-05-09 12:11

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
Quote:

Originally Posted by Raresh_156 (Post 2358845)
Mai Racere ma refeream asa la o viteza informativa. Si nu ma lua si tu ca nu ai unde sa-i dai 200 ca sunt care merg si cu 250 ca e limitata masina;). Asa ca veziti de treaba.

Prietene, eu te-am intrebat unde mergi tu cu 200 in tara asta si nu ti se face dosar. Ca indiferent ca faci tu curse la viteza aia a ta informativa tot te alegi cu dosar +- ani de parnaie.

Raresh_156 28-05-09 12:14

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
Nu am auzit pana acum sa iti faca dosar sau sa faci parnaie ca mergi cu mult peste limita de viteza. da ramai fara carnet si iei o mare amenda. da nu cunosc pe nimeni caruia sa-i fi facut dosar ca a mers cu viteza foarte foarte mare. stiu care au mers cu 200 si le-a luat carnetu si atat si fara spaga fara nimik;)

kimi 28-05-09 12:17

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
Curse ilegale se numesc doar cele care au o miza (bani,masini,etc) si poti fii tras la raspundere daca esti filmat sau vazut cand iei banii...

gbry_el_05-RSG 28-05-09 12:33

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
si ce fac daca de exemplu ne strangem 5o de persoane si o ardem pe una mica? ne baga pe toti la parnaie? poi poate o facem de placere nu pt bani. nu e cursa ilegala???

scturoag 28-05-09 12:34

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
Quote:

Originally Posted by Raresh_156 (Post 2358868)
Nu am auzit pana acum sa iti faca dosar sau sa faci parnaie ca mergi cu mult peste limita de viteza. da ramai fara carnet si iei o mare amenda. da nu cunosc pe nimeni caruia sa-i fi facut dosar ca a mers cu viteza foarte foarte mare. stiu care au mers cu 200 si le-a luat carnetu si atat si fara spaga fara nimik;)

Ba chiar iti face dosar ... si ce dosar mare iti face !
L-a prins pe un unchi d'al meu se grabea sa ajunga acasa ca era bolnava fata lui si era la bucuresti ... in buzau(in centru) l-a prins cu 140km/h si i-a luat carnetul si o amenda ... asta pentru ca i-a povestit ca se grabeste ca ii fata lui bolnava grav ... iar politistul i-a spus ca trece cu vederea dar normal trebuia sa ii faca dosar !
P.S: Aici nu esti pe mess , esti pe un forum si sa stii sa scrii e foarte important , ai si tu macar 4 clase , nu ?

virusu' 28-05-09 12:40

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
citez: "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul"

sKyNeT 28-05-09 12:49

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
mie imi convine...dar sa legalizeze marijuana :lol:
oricum nu am auzit pe nimeni sa infunde puscaria fiindca a facut curse ilegale

Oancea Marian 28-05-09 12:55

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
niste bulani,care dorm in banci in loc sa voteze niste legi care sa merite.oricum la mare de 1 mai au stricat combinatia la curse

Alex_D12 28-05-09 13:16

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
nu cred ca vor reusi ...... intotdeauna vor exista pasionati gata sa faca orice pt adrenalina data de curse . B)

kimi 28-05-09 13:19

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
Quote:

Originally Posted by gbry_el_05-RSG (Post 2358928)
si ce fac daca de exemplu ne strangem 5o de persoane si o ardem pe una mica? ne baga pe toti la parnaie? poi poate o facem de placere nu pt bani. nu e cursa ilegala???

NU ma intreba eu doar am zis ce mi-a povestit un avocat..Si acelasi lucru mi l-au confirmat inca 2 oameni din SRI...

Sunt niste conditii de indeplinit pentru a numi cursa ilegala..Nu cum apar pe protv 2 copii care se intrec cu 2 masini de 100 cai pe Soseaua Pantelimon si se scrie mare COPIII DE BANI GATA FAC CURSE PE STRAZILE BUCURESTIULUI..

Bafta

the_one_and _only 28-05-09 13:35

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
Furtul a milioane de dolari din bugetul tarii = un loc in parlament
Uciderea a 2 oameni cand esti mort de beat la volan = un drum de 300 de km cu salvarea, si un loc in consiliul local portocaliu
Consumarea a 2 kile de ceafa de porc in timp ce te gandesti la legi idioate = nepretuit

kimi 28-05-09 13:53

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
Quote:

Originally Posted by the_one_and _only (Post 2359142)
Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
Furtul a milioane de dolari din bugetul tatii = un loc in parlament
Uciderea a 2 oameni cand esti mort de beat la volan = un drum de 300 de km cu salvarea, si un loc in consiliul local portocaliu
Consumarea a 2 kile de ceafa de porc in timp ce te gandesti la legi idioate = nepretuit

Foarte tare postul tau :lol:

Marius_mym89 28-05-09 14:02

Re: Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
 
Quote:

Originally Posted by the_one_and _only (Post 2359142)
Curse auto ilegale = īnchisoare sau amendă crasă
Furtul a milioane de dolari din bugetul tatii = un loc in parlament
Uciderea a 2 oameni cand esti mort de beat la volan = un drum de 300 de km cu salvarea, si un loc in consiliul local portocaliu
Consumarea a 2 kile de ceafa de porc in timp ce te gandesti la legi idioate = nepretuit

esti mortal :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


All times are GMT +2. The time now is 22:33.

- Copyright 2024 4Tuning