Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand / schimb BMW E36 coupe, kit M (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/125642-schimb-bmw-e36-coupe-kit.html)

florin1719 27-05-09 12:02

/ schimb BMW E36 coupe, kit M
 
6 Attachment(s)
Detalii:
-An fabricatie 1995,an prima inmatriculare 1996
-full kit M (bara fata,bara spate,praguri,oglinzi,eleron Alpina)
-geamuri electrice
-oglinzi electrice
-folie autorizata :spate+luneta 95% + fatza 30% (acesta era maxim pt autorizata)
-senzori de parcare din fabrica
-2 airbaguri
-interior piele alba spre crem
-volan piele in 3 spitze
-climatronic manual cu 2 rotitze
-faruri cu angel eyes cu neon
-placute fatza schimbate acum aproximativ 5000 km
-scaune incalzite
-stopuri cu leduri
-proiectoare si semnale fatza cumparate de vreo 2 saptamani model nou
-cd audio pioneer + subwoofer + statie tot pioneer (woofer-ul si statia cumparate de o luna )
-Jante pe 16' originale BMW + cauciucuri cu sistemul RFT (rotile cu totul au fost luate de pe un bmw tot seria 3 dar din 2005)
-filtru polen + filtru benzina + filtru aer schimbate acum vreo 2000 de km ,uleiul are 8000 de km cu el
-inchidere centralizata la care am montat si modul pt inchidere din buton pe cheie.......cu cheie tip briceag
-Sunt primul proprietar din tara ......masina este rulata in tara cam din octombrie 2008 deci nu are multi km pe drumurile noastre

Defecte:
-prabrizul are o crapatura de circa 15 cm.....are puncte facute pe ea ca sa nu se mai extinda;
-aripa spate are ceva urme de rugina pe marginea rotii(100 de euro ma costa retusarea si revopsirea intregii aripi)
-pielea de la scaunele fatza este cam uzata si aveam de gand sa o schimb
-o bucata de satoza de la usa sofer sa desprins de la soare si trebuie intinsa din nou(este material din piele sau inlocuitor....ce a avut ea din fabrica)
-becul la ABS ba se aprinde ba se stinge

Motor 1.6i

Pret: 5500 E

Combinatii doar cu masini mai noi si in special masini nemtesti .

Daca aveti intrebari ma gasiti la nr. : 0742132118 sau pe mess la id-ul : florin1719

danger0su 27-05-09 17:17

Re: / schimb BMW E36 coupe, kit M
 
te intereseaza un mercedes e320 Avantgarde?

jaku 27-05-09 20:38

Re: / schimb BMW E36 coupe, kit M
 
foarte frumoasa pisica, dar ce ai tu acolo pe fata nu e bara de M... pare a fi o prelungire alpina, frumoasa chiar...

florin1719 27-05-09 23:42

Re: / schimb BMW E36 coupe, kit M
 
Sincer iti spun Jaku ca nu stiu.....chiar o sa ma interesez si o sa revin cu un mesaj aici si va spun exact.

Ce am uitat sa mai zic este ca are si scaune incalzite :) .

O sa editez postul de baza cu defectele pe care le vad eu la ea si pe care intre timp o sa incerc sa le remediez.Tin sa precizez ca nu sunt disperat sa vand masina adica nu ma feresc sa mai bag bani in ea.

@danger0su - Am vazut mercedesul pe care il vinzi......frumoasa masina,cu multe optiuni....practic este full fara trapa ca si la a mea doar ca nu imi permit intretinerea si mai ales consumul la motorul ala .....3.2 benzina e cam mult pt mine.....dk era diesel era altceva.Oricum de curiozitate cat consuma si cat ajunge impozitul si asigurarea anuala la ea?

florin1719 28-05-09 12:50

Re: / schimb BMW E36 coupe, kit M
 
precizez pentru cei care vor motor mai mare ca in carte la serie motor scrie : FARA SERIE :D

florin1719 29-05-09 16:34

Re: / schimb BMW E36 coupe, kit M
 
Bonus 5 roti cu jante de aliaj.Sunt Jantele originale pe care lea avut pe ea.Precizez ca nu au nicio lovitura.sunt tot pe 16'.Sunt perfecte sa le echipati cu cauciuri de iarna ;)


DE CITIT INAINTE - Reguli de postare a anunturilor !


All times are GMT +2. The time now is 07:00.

- Copyright 2024 4Tuning