![]() |
Daewoo Nexia 2.0SFI
4 Attachment(s)
Incepe lucrul...
|
Re: Nexia under construction
frumoasa. jante nimic?
|
Re: Nexia under construction
draguta masina...dar de ce o tii cu 2 faruri diferite?
imi place bordul de GSI :X, dar nu prea imi place eleronul ala de pe haion |
Re: Nexia under construction
Probabil era poza facuta pentru comparatie... Iar eleronul parca seamana cu ce vazusem pe un Oltcit, model asemanator. Capota mi se pare un pic cam lunga in colturi, unde ar fi trebuit sa vina la nivelul aripii, in rest numai de bine! Spor la treaba :D Apropo...pe farurile alea cat ai dat tu? :P
|
Re: Nexia under construction
La capota are facut un bad boy ,dar nu sa tinut cont sa vina la linie cu aripile ..
Frumoasa masina .. Bafta cu ea... |
Re: Nexia under construction
Multumesc pentru pareri.Pozele sunt mai demult facute.Acum masina are faruri la fel negre(7milioane) atunci lipsea unul pt ca l-am desfacut sa il repar ca ii cazuse lupa in interior.Ulterior l-am reparat si pe celalalt adica cel din poza.Capota e prelungita intentionat mai jos de aripi pt a nu face v-ul prea mare.Asa mi-a placut mie...Urmeaza a fi montate sigurantele de capota,telescoapele de capota de la jom parca sunt si jantele de 8j r 15 care au fost date jos cand am facut pozele fiindca freaca spatele si am fost plecat prin tara cu ea.Inca mai caut mecanism de stergator cu un brat care sa stea pe mijloc.Ma ajuta cineva?S-a montat deja motorul de 2000 16 v sfi.Zilele trecute l-am pornit si am dat o tura.Asteapta evacuarea din fata pana in spate de inox de 60 cred ca o sa fie.
Si...tuningul continua... |
Re: Nexia under construction
Poze...8)si bafta in continuare;)
Bordul e super! |
Re: Nexia - Under construction
3 Attachment(s)
Motorul si donatorul
|
Re: Nexia - Under construction
te-ai pus pe treaba nu gluma bafta multa !
|
Re: Nexia - Under construction
:twisted: Frumos, frumos!! Spor la treaba in continuare :)
|
Re: Nexia - Under construction
Din masina asta o sa iasa ceva frumos :lol: bafta in continuare ....:-)
|
Re: Nexia - Under construction
Rică in action ! Feriţi-vă, că ăsta nu se opreşte uşor ! :lol:
|
Re: Nexia - Under construction
Un proiect interesant... fara prea multe vorbe si laude.... direct la fapte!! bafta multa!
|
Re: Nexia - Under construction
12 Attachment(s)
Azi am luat-o...E gata.Mai putin evacuarea.
A primit discuri perforate,etrieri mai mari,placheti noi. Telescoapele fata scurtate si intarite,flansele de la ele de sus noi. Rulmentii de la roti noi.... si tuningul continua... |
Re: Nexia - Under construction
Aveti voi oltenii ce aveti cu Daewoo-urile sa faceti masini adevarate din ele... Nu mi-o lua in nume de rau, ci din contra, ia-o ca pe o incurajare/vorba buna! Pot sa te intreb si eu ceva? Si cu numere de BG si cu motor de opel... nu ai probleme cu politzaii?
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:31. |
- Copyright 2026 4Tuning