Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Audi Nuvolari (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/12499-audi-nuvolari.html)

Cosmin255 02-02-06 20:43

Audi Nuvolari
 
3 Attachment(s)
Vision of the GT of the Future: Audi Nuvolari quattro
Text and pictures courtesy of Audi AG

Audi will be showing its new Nuvolari quattro concept study, a vision of tomorrow's elegant, powerful Gran Turismo, at this year's Geneva Motor Show. It combines future Audi design philosophy and the progressive technology and dynamic road potential of a high-powered GT.

With the Nuvolari quattro, Audi's designers have created a two-door 2 + 2-seater coupй with classic GT proportions. Its lines are an evolutionary interpretation of the current repertoire of outlines typical of Audi's styling philosophy.

After the debut of the Pikes Peak quattro crossover study at the Detroit Motor Show, the Nuvolari is the second car in 2003 with which Audi shows off the future of the brand: a future notable for systematic emphasis on sporting character, highly advanced technology, unique design and emphasis on exclusiveness. :oops:

Cosmin255 03-02-06 21:31

Mai detine cineva ceva informatii despre ea ? mi se pare superba.Astept pareri,comentarii

SHOGUN-A8 03-02-06 22:05

Arata destul de super,spatele nu-mi place....parca mai tare este cel no....R9 sau cum se cheama... :?

Cosmin255 04-02-06 07:03

Cred ca nu se prea poate compara cu R-ul din cate mi`a spus cineva Nuvolari prefigureaza viitorul TT...Aduce la faruri si triple bine cu Audi A4 modelul nou

mike20 04-02-06 10:23

audi nuvolari a fost lansat pt a arata noul design kre va fi pe modelele audi...

sil4tuning 04-02-06 14:00

1 Attachment(s)
masina este de vis ...imi place mai ales tenta metalica pe care o arata ...

Cosmin255 05-02-06 08:22

Deci nu va fi lansat in serie ... a fost doar un concept... ?:(

NOS 06-02-06 00:52

Arata bine masina... cred ca ar avea succes in cazul in care va fii produsa in serie

Mustang 06-02-06 07:44

botul e agresiv... iimi place ;)

NOS 06-02-06 12:16

Imi place cum arata din toate pozitiile si toate directiile, e o masina pe care se poate lucra ft mult cu rezultate pe masura

NWZeu 06-02-06 12:24

este masina din care s-a inspirat noul TT. frumoasa si cu problemele aerodinamice corectate.

Cosmin255 11-02-06 10:10

Deci nu va fi produsa in serie ? Ca asta am intrebat ? A fost doar un concept ce prefatza viitoarele serii A4 si TT?

dexter_20 14-03-06 20:59

Re: Audi Nuvolari
 
Mdea! Cam vechi totusi modelu...daca te uiti la fata vezi actualul A4 si A6,si la cum arata din lateral nu e exclus sa arate cam asa ceva viitorul TT


All times are GMT +2. The time now is 20:10.

- Copyright 2026 4Tuning