Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/124976-permisul-auto-dobandit-limbile-franceza-germana.html)

Cosmin Arsene 22-05-09 13:31

Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
 
1 Attachment(s)
Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană


Europa a devenit de astăzi, 22 mai 2009, mai apropiată de noi şi de minorităţile naţionale, cetăţenii străini care îşi stabilesc domiciliul sau reşedinţa în România, precum şi de cetăţenii statelor membre ale Uniunii Europene care au rezidenţa normală sau care se află la studii în România, toţi aceştia putând mai nou să-şi dea examenul teoretic pentru obţinerea permisului auto în limbile franceză şi germană.


Potrivit Direcţiei Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor categoriile de persoane de mai sus puteau, până la intrarea în vigoare a acestei măsuri, să susţină examenul în limbile maghiară şi engleză, pe lângă limba română.

marian_tgv 22-05-09 15:58

Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
 
pe mine unul nu ma incalzeste cu nimic...sincer :D

Snapy_xxl 22-05-09 16:01

Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
 
Asta pt ca esti roman si te doare in fes. Daca erai student intr-o tara straina si voiai sa dai de carnet acolo, reglementarea astea semnifica ceva pt tine.

Marius_mym89 22-05-09 19:43

Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
 
sunt de acord cu amandoi :-P

Ingerasul99 22-05-09 21:38

Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
 
Chestia cu datul in alta limba e bagata de ceva vreme.

matiz87 23-05-09 10:27

Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
 
niciodata sa nu spui niciodata... nu sti cand ti`o trebui.

rover_cabrio 24-05-09 10:17

Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
 
foarte bine initiativa pt cei ce o sa dispuna de ea !

marius_bmw_gtm 24-05-09 11:17

Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
 
Incetul cu incetul ne apropiem de omenire :lol:

al1ca 24-05-09 13:22

Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
 
nu mi se pare cine stie ce...:D


All times are GMT +2. The time now is 18:16.

- Copyright 2026 4Tuning