![]() |
Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
1 Attachment(s)
Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
Europa a devenit de astăzi, 22 mai 2009, mai apropiată de noi şi de minorităţile naţionale, cetăţenii străini care îşi stabilesc domiciliul sau reşedinţa în România, precum şi de cetăţenii statelor membre ale Uniunii Europene care au rezidenţa normală sau care se află la studii în România, toţi aceştia putând mai nou să-şi dea examenul teoretic pentru obţinerea permisului auto în limbile franceză şi germană. Potrivit Direcţiei Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor categoriile de persoane de mai sus puteau, până la intrarea în vigoare a acestei măsuri, să susţină examenul în limbile maghiară şi engleză, pe lângă limba română. |
Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
pe mine unul nu ma incalzeste cu nimic...sincer :D
|
Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
Asta pt ca esti roman si te doare in fes. Daca erai student intr-o tara straina si voiai sa dai de carnet acolo, reglementarea astea semnifica ceva pt tine.
|
Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
sunt de acord cu amandoi :-P
|
Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
Chestia cu datul in alta limba e bagata de ceva vreme.
|
Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
niciodata sa nu spui niciodata... nu sti cand ti`o trebui.
|
Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
foarte bine initiativa pt cei ce o sa dispuna de ea !
|
Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
Incetul cu incetul ne apropiem de omenire :lol:
|
Re: Permisul auto, dobândit şi în limbile franceză şi germană
nu mi se pare cine stie ce...:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:16. |
- Copyright 2026 4Tuning