Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   O intrebare legata de Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/124680-intrebare-legata-seria-3-a.html)

AaLwX 20-05-09 16:50

O intrebare legata de Seria 3
 
Am si eu o intrebare daca se poate, si anume, care este diferenta dintre cele 4 modele de bmw: 316, 318, 320 si 325. Ce are una si nu are alta?

Mersi.

RIcKO 20-05-09 16:54

Re: O intrebare legata de Seria 3
 
eu cred ca singura dif....ar fi capcitatea cilindrica....ex 316...motor de 1.6 ..si asa mai departe ...restul cred ca difera optiunile la fiecare:D..poate ma insel

P.S. ai uitat 330 :D

m3_black 20-05-09 23:43

Re: O intrebare legata de Seria 3
 
..capacitatea cilindrica ..si caii putere in acelasi timp ... .in rest nu cred ca ar fi ceva ...

sebilica 73 05-07-09 11:18

Re: O intrebare legata de Seria 3
 
ati uitat 335

Claudia 05-07-09 13:51

Re: O intrebare legata de Seria 3
 
Quote:

Originally Posted by AaLwX (Post 2336707)
Am si eu o intrebare daca se poate, si anume, care este diferenta dintre cele 4 modele de bmw: 316, 318, 320 si 325. Ce are una si nu are alta?

Mersi.


3xx vine de la seria 3, urmatoarele 2 cifre reprezentand capacitatea cilindrica, in cazurile e30(urs) si e36(pisica). De la e46 incolo nu mai e valabila treaba asta... Nu mai intru in detalii, banuiesc ca ai inteles ideea.

Cam aceleasi lucruri se aplica si la celalalte serii: 1, 5, 6, 7, 8...


All times are GMT +2. The time now is 13:05.

- Copyright 2026 4Tuning