![]() |
O intrebare legata de Seria 3
Am si eu o intrebare daca se poate, si anume, care este diferenta dintre cele 4 modele de bmw: 316, 318, 320 si 325. Ce are una si nu are alta?
Mersi. |
Re: O intrebare legata de Seria 3
eu cred ca singura dif....ar fi capcitatea cilindrica....ex 316...motor de 1.6 ..si asa mai departe ...restul cred ca difera optiunile la fiecare:D..poate ma insel
P.S. ai uitat 330 :D |
Re: O intrebare legata de Seria 3
..capacitatea cilindrica ..si caii putere in acelasi timp ... .in rest nu cred ca ar fi ceva ...
|
Re: O intrebare legata de Seria 3
ati uitat 335
|
Re: O intrebare legata de Seria 3
Quote:
3xx vine de la seria 3, urmatoarele 2 cifre reprezentand capacitatea cilindrica, in cazurile e30(urs) si e36(pisica). De la e46 incolo nu mai e valabila treaba asta... Nu mai intru in detalii, banuiesc ca ai inteles ideea. Cam aceleasi lucruri se aplica si la celalalte serii: 1, 5, 6, 7, 8... |
| All times are GMT +2. The time now is 13:05. |
- Copyright 2026 4Tuning