Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Hamann modifică noul BMW Seria 7 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/123724-hamann-modifica-noul-bmw-seria-7-a.html)

boy_wonder 15-05-09 09:21

Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
20 Attachment(s)
Hamann modifică noul BMW Seria 7

Individualizare la cel mai īnalt nivel. Acesta este moto-ul sub care compania germană Hamann ne prezintă programul său de tuning pentru noua generaţie a modelului BMW Seria 7.

Pentru exteriorul limuzinei germane, Hamann ne propune un nou kit aerodinamic. Astfel, partea frontală a primit un nou spoiler cu LED-uri īncorporate, īn timp ce īn spate vom găsi atāt un nou spoiler ce găzduieşte evacuarea cu cele patru tobe de eşapament, cāt şi două eleroane, unul pentru portbagaj şi unul pentru plafon. Conexiunea vizuală dintre faţă şi spate se face prin intermediul unor noi praguri laterale. Mai mut de atāt, maşina a primit o suspensie mai joasă şi "stă" acum pe jante de 22 inci. Īn interior s-a păstrat ambientul de lux, singurele īmbunătăţiri (dacă le putem numi aşa) fiind reprezentate de un set pedale din aluminiu şi de noi covoraşe.

Modificările la nivelul motorizărilor mai au ceva de aşteptat, Hamann oferind momentan o creştere de putere pentru versiunea 730d (pānă la 290 cai putere).

roska 15-05-09 09:37

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
trebuie sa recunosc ca hamannu a socat intotdeauna iar seria 7 e masina de la care nu prea poti sa vrei mai mult

moartea16 15-05-09 09:40

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
au pus noile lor jante cei de Hamann! orcum arata bine

G3orgyk08 15-05-09 09:55

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
Spatele nu imi place deloc.. in rest e destul de bine

D.Y ¬ 15-05-09 10:02

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
superbă.

best_fan 15-05-09 10:03

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
e superba , dar mergeau niste discuri de frana mai mari , caci cu astea arata cam urat

maryo86 15-05-09 10:05

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
Arata bine dar nu impresioneaza cu nimic!!!!

claud1u_BDT 15-05-09 10:06

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
criminalaaaaaaaaaaaaaaaa

STRES 15-05-09 10:15

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
Trebuie neaparat sa urmeze un facelift penru ca stopurile n-au nicio treaba cu restul masinii. :rolleyes2

matiz87 15-05-09 10:31

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
wow. superba masina.! bravo lor

Gabone22 15-05-09 10:36

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
arata bine imi plac mult jantele:peace:

IONUT-GBP 15-05-09 10:40

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
super masina ! :D

Sasha 15-05-09 10:47

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
pot sa-i puna si oua de paste pe ea, sau globuri de craciun, masina e horror !!!!

YGD-sef 15-05-09 11:11

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
Superba!!!:twisted:

bogg 15-05-09 11:12

Re: Hamann modifică noul BMW Seria 7
 
2 Attachment(s)
Eleroanele :shock: JOS!
Cred ca cei de la Hamann iau termenul de ,,limuzina sport" prea in serios.
Nu-i vine bine eleronul de pe portbagaj, ce rost mai are sa-l pomenesc pe cel de pe luneta, imprumutat de pe vre-un hatchback. :???:
Judecand dupa cele 4 tevi de esapament, Hamann isi vor baga nasul in alte motoare si vor reveni cu versiuni mai ... potente :)
Dar nu stiu cati posesori de F01 isi vor modifica masina.... deocamdata.

Destul de subtire kitul(ceea ce nu-i un lucru rau). Cred ca s-au concentrat mai mult pe interior unde au adus o serie de schimbari ,,radicale":
-Pedalier sportiv
-Covorase Hamann
-Si daca nu cumva masina a venit din fabrica cu piele neagra si cu inscriptia Hamann pe tetiere atunci si aceasta este o modificare.

Poze:


All times are GMT +2. The time now is 22:44.

- Copyright 2024 4Tuning