![]() |
Masini reparate
Salut.Am dat peste M6 asta...ce-a mai ramas din el:lol: cat ar costa reparatia?....sau nu mai paote fi reparat?...sau in general, o masina mai scumpa dar la un pret bun..si nu busita chiar asa de grav...se merita reparata...din punct de vedere financiar?:D
<a href="http://www.imagehosting.com/"><img src="https://img162.imageshack.us/img162/2653/qotokgbm0kgrhgookkiejll.jpg" border="0" alt="Image Hosting"></a> <a href="http://www.imagehosting.com/"><img src="https://img510.imageshack.us/img510/192/qotppqbm0kgrhgohd0ejlll.jpg" border="0" alt="Image Hosting"></a> <a href="http://www.imagehosting.com/"><img src="https://img503.imageshack.us/img503/170/qotpcgbm0kgrhgoheeejlll.jpg" border="0" alt="Image Hosting"></a> <a href="http://www.imagehosting.com/"><img src="https://img50.imageshack.us/img50/2102/qotnkwm0kgrhgohciejlll0.jpg" border="0" alt="Image Hosting"></a> <a href="http://www.imagehosting.com/"><img src="https://img294.imageshack.us/img294/3726/qotqw0kgrhgohcgejlll5zd.jpg" border="0" alt="Image Hosting"></a> <a href="http://www.imagehosting.com/"><img src="https://img230.imageshack.us/img230/2102/qotnkwm0kgrhgohciejlll0.jpg" border="0" alt="Image Hosting"></a> |
Re: Masini reparate
la masina asta ar costa zeci de mii de euro...
plus de asta cred ca are motorul lovit |
Re: Masini reparate
mai bine o cumperi si o dezmembrezi :d
|
Re: Masini reparate
da ar fi si asta o idee,mai ales ca masina este ff ieftina 2,500E.Daca motoru este lovit nu se poate reface?...mai cu chiu-cu vai?:D
|
Re: Masini reparate
orice se poate face, bani sa ai.
stiu cine o cumaprat masina lovita urat, dauna totala distrusa in proportie de 90%, masina s`o dat de vreo 12 ori peste cap, plafonul era la nivel cu portierele :d si o luat masina cu 900 euro pentru acte..si pana la urma o mai bagar 3500 euro in ea si o reparat-o de nici nu stii unde o fost lovita. acum are masina la vanzare la 6500 euro, de prin decembrie..dar repde nu cred ca o va da. daca vi prin cluj cauta-ma ca te duc la proprietar sa vezi cum o aratat (are ceva poze) si cum arata acum |
Re: Masini reparate
Quote:
|
Re: Masini reparate
mondeo 2...
|
Re: Masini reparate
de ce ai lua un ''m6'' distrus di cu volan pe dreapta si cu incertitudine ca partea mecanica (motor tansmisie) functioneaza?
din punctul meu de vedere singurele masini care merita sa fie luate accidentate sunt cele cu usoare lovituri de ordin estetic la chestiile cum sunt aripi usi spoilere fuste si in nici un caz la stalpi ,plafon sau sasiu . |
Re: Masini reparate
Quote:
|
Re: Masini reparate
Eu cred ca o masina grav avariata nu mai merita reparata si nici nu prezinta incredere, desi uneori din punct de vedere optic e greu sa-ti dai seama ca a suferit asa ceva.
|
Re: Masini reparate
Din experienta iti spun ca fierul se indreapta, dar nu va mai fi ca la inceput, mai ales daca tu vrei sa iesi cat mai ieftin. Daca mai sunt avarii si la partea mecanica se complica treburile.Eu zic sa te orientezi catre ceva cu avarii mai mici sau in cel mai bun caz sa cauti un M6 lovit in spate.
|
Re: Masini reparate
la 2500 euro e gratis masina, mai ales daca are motorul inca in stare de functionare
|
Re: Masini reparate
la banii astia il poti lua doar pt dezmembrari dar nici acolo n-ar fi bun, pt ca majoritatea cu astfel de masini fie apeleaza rapid la casco fie la banii lor cumpara noi--nu-s genul de oameni care sa caute prin dezmembrari...
IAR pt tine sa o faci e f mult de munca, si f multi bani investiti.. e bmw si e m6.. fa un calcul simplu cat costa farurile capota aripi janta asa partile mai mari. Poate mai gasesti unu pocnit in spate si din doua masini faci una , singura varianta ar fi . :))) |
Re: Masini reparate
sa zicem ca masina porneste la cheie,reparatiile ar costa in jur de 10.000 de euro,la cat costa unul nou,yo zic ca se merita(problema mai mare e ca care volanul pe partea dreapta)
|
Re: Masini reparate
10.000 euro reparatiile? :| stiti cat costa macar niste oglinzi dinalea? o capota? aripi? jante?bord?airbaguri?vopsit?manopera etc etc plus pe la motor ce piese mai sunt atinse..nici nu vreau sa ma gandesc la costuri! Banuiesc ca nu exista om care sa o ia, sa-si bata joc de ea punandu-i oglinzi de urs si alte chestii sau fakeuri ...
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:00. |
- Copyright 2026 4Tuning