Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   Desenele Mele - kalligraniento (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/122423-desenele-mele-kalligraniento.html)

silviun95 27-06-12 14:36

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Man nu te infuria asa, Cristi voia doar sa te ajute. Daca faci in paint, macar sa vedem o evolutie, sincer nu vad multe diferente dintre primele desene si cele actuale, ai zis si tu, 7 ani de KT, sunt 7 ani omule! Fa ce iti place tie si ce te face fericit, dar pana la urma le postezi aici sa ne dam cu parerea si sa iti spunem ce e rau si ce e bine. Asta e parerea ta despre PS, e doar a ta pentru ca nu stii sa umblii cu el, dar uite ce desene frumoase fac mba si gabriel_cars in photoshop, nu esti putin invidios? Nu vrei sa faci si tu la fel? De curand a inceput si shu.lee, sunt mai simple dar mult mai spectaculoase fata de astea ale tale in paint..gandeste-te


ai grija la limbaj

kalligraniento 27-06-12 14:43

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Va multumesc pentru sfaturi si ajtuor.
Nu sunt furios pe nimeni, dar pur si simplu asta e stilul pe care l-am ales. Pentru mine Ps e banal, daca vreau ma chinui si pot face si in Ps, dar e stilul meu. Postez mai mult sa aflu parerea despre model, si nu cum am desenat, ca aici da, sunt multi alti mai buni decat mine. This is my style, i don't wanna change it! I like it! Is different!

Hai sa facem un challenge cu modele create din mintea fiecaruia! Ce ziceti?

mnc.risty 27-06-12 14:46

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Prietene, eu ti-am propus sa faci BMW, VW si Audi, faci ce vrei, fa-ti conceptele tale, nu te opreste nimeni, dar pune mana si invata sa faci si cu mana (din cate am vazut nu stai prea bine), invata perspectiva, proportii, volume etc etc etc..

ps: In conceperea si dezvaluirea unui nou model conteaza foarte mult si prezentarea, executia.

kalligraniento 27-06-12 14:52

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
10 Attachment(s)
Eu deja asta incerc sa fac in banda, de un an de zile.

silviun95 27-06-12 15:05

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Am facut challenge-uri de genul de mai multe ori, n-ai participat. Totusi, cauta pe internet desene facute in PS, foto-realistice, in Paint nu ajungi la performanta asta. Asta e parerea ta, nu am de ce sa ti-o schimb, eu ti-am dat doar un sfat: nu schimba doar niste linii la o masina ci schimba tot ceea sa faci, fa masinile cat mai simple, vor arata mult mai bine, nu le umple cu toate tiganiile de eleroane, spoilere fata-spate sau nu stiu cat luminite..

OK, hai sa facem challenge-ul ala. Fac si eu si Cristi, sa speram ca se vor baga si ceilalti. Termen o luna.
Tema: Un nou supercar, marca inventata de noi, tu poti ramane cu KT.
Bine asa?

kalligraniento 27-06-12 15:15

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
OK. Acum ma inscriu cu ce am, aleg una, daca e mai fac un model.

kalligraniento 27-06-12 15:19

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Tot nu am fost inteles, nu vreau foto-realistic, nu vreau nimic ce e gen mainstream, care face toata lumea, is bored. Asta e si ideea mea in toti anii astia... Eu am vrut sa vin doar cu ceva aparte, atata, nu vreau sa fac ce face toata lumea, nici o data nu mi-a placut asta. Gen Picasso, un pictor controversat, dar care a devenit celebru, a venit cu ceva nou, asta incerc si eu. Ca mai gresesc cu perspective, toata lumea mai greseste pe ici colo, nu se poate sa iasa un desen 100% perfect, ori cat ai incerca! Exista acea marja de eroare in orice.

kalligraniento 09-07-12 11:44

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
3 Attachment(s)
Am incercat sa fac si cum ati spus voi mai sus, dar am incercat sa fie mai animat, nu realist, totusi nu renunt la stilul meu. (le trag in tus si ma enerveaza ca-mi tremura mana, se poate observa la cercuri...)

http://kombtitus.blog.com/2012/07/08/7-ani/

silviun95 10-07-12 14:00

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Simpatic, dar scapa de liniile negre

kalligraniento 10-07-12 14:14

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Quote:

Originally Posted by silviun95 (Post 5097521)
Simpatic, dar scapa de liniile negre

:| ms ptr sfat

a inteles careva ce am spus eu mai sus referitor la stilul meu? nu vreau sa fiu rautacios

mnc.risty 10-07-12 16:05

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Vad ca orice ti-am spune, tot tu ai dreptate, nu vrei sa tii cont de niciun sfat pe care ti-l dam. Nu iti cere nimeni sa schimbi stilul, am impresia ca nu stii sa faci diferenta intre a avansa si a pastra acel "stil" al tau..

kalligraniento 22-07-12 11:26

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
2 Attachment(s)
Am facut niste reproduceri dupa pozele spion cu noua Dacia!

Vizitati si blogul: http://kombtitus.blog.com/2012/07/22...nd-noua-dacia/

red_fury 22-07-12 16:39

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Mult mai frumoase astea decat cele in paint!

kalligraniento 22-07-12 17:32

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
Quote:

Originally Posted by red_fury (Post 5111314)
Mult mai frumoase astea decat cele in paint!

Nici eu nu neg asta! Chiar te aprob! Nimic nu se compara cu desenul natural facut de mana pe hartie, panza etc!

kalligraniento 22-07-12 20:52

Re: Desenele Mele - kalligraniento
 
1 Attachment(s)
El Dorado s-a intors!
O sa fie pentru challange, dar il voi pune in momentu in care o sa desenez masinuta din mai multe vederi, sa nu fac multi post acolo aiurea!


All times are GMT +2. The time now is 07:09.

- Copyright 2024 4Tuning