Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Styling by request - Idei de tuning pt masina ta (https://forum.4tuning.ro/103-styling-by-request-idei-tuning-pt-masina-ta.html)
-   -   Vopsit jante aliaj-antracit (https://forum.4tuning.ro/103-styling-by-request-idei-tuning-pt-masina-ta/121481-vopsit-jante-aliaj-antracit.html)

mikinina 02-05-09 11:35

Vopsit jante aliaj-antracit
 
2 Attachment(s)
Vreau sa vopsesc jantele masinii in culoarea antracit si nu stiu daca e bine sa apelez la un service sau la un atelier mai specializat decit el.
Pretul vopsirii pentru un set de jante de 16" cam care ar fi?
Asta ar fi culoarea dar se poate si mai inchis dar nu negru (masina e neagra).

fasso 03-05-09 18:13

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
ar fi o idee buna sa apelezi la un atelier care se ocupa numai cu asa ceva, pentru ca din cate stiu eu(nu bag mana in foc), jantele trebuie sablate inaintea vopsirii, iar pe ele trebuie aplicata o vopsea care este rezistenta la caldura.repet, nu sunt foarte sigur, eu asa stiu! faza nasoala e pretul...care din cate am auzit se ridica destul de mult la o astfel de operatie;)

mikinina 03-05-09 18:18

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
Un pret estimativ...2-3-4-500 lei...mai mult?

brownshark 03-05-09 18:19

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
pozele astea sint cu jantele care trb vopsite sau doar exemplu de culoare ?

mikinina 03-05-09 18:25

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
2 Attachment(s)
doar exemplu de culoare,acelea sint jante de megane rs iar eu am jantele pe 16"

brownshark 03-05-09 18:28

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
se pot face , dar iti recomand o culoare cu sideful cit mai mare pt ca ai suprafetele alea late si trb sa faca si vopseaua aia cva efect daca tot dai bani p ea.

mikinina 04-05-09 08:56

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
Bine dar un pret pentru un set de jante ca ale mele...?(de vopsit ca in imaginea 2 de sus).
Mai sus sint exact jantele de pe dreapta masinii.Cu exceptia unor julituri (nu am anvelope cu protectie de janta) ele nu au nimic.

xxdadixx 04-05-09 22:59

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
2.5 milioane in Hunedoara orice culoare vrei.

mikinina 28-07-09 15:44

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
Trebuie date anvelopele jos?
Ma gindesc sa nu se zgirie cind se monteaza la loc anvelopele.Pentru a limita pe cit posibil este vreun tratament suplimentar sau aceasta vopsea e similara cu cea originala (vezi pozele) si nu sint probleme?
Un pret actualizat cam care ar fi?

lau88 06-08-09 11:07

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
300lei la mine

mikinina 10-08-09 21:28

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
dar este necesara demontarea anvelopelor de pe janta?
voi in pretul acesta cum procedati?

Bogyciu 11-08-09 20:10

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
https://forum.4tuning.ro/529-firme-ja...trostatic.html De asa ceva ai nevoie...

mikinina 11-08-09 20:40

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
sa stii ca e bun tipul si e relativ aproape de mine...
multumesc de pont
i-am trimis mesaj,sper sa raspunda

Suncika 11-08-09 22:15

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
Buna

Prefer sa raspund public la mesajul tau.

Urma de bordura de pe janta o sa dispara dupa sablare (cel putin asa mi se pare din poza).
Culoarea o sa poti alege pe loc am mai multe nuante care se apropie de ceea ce vrei tu.
Timpul de manopera este 6-10 ore, deci daca ma suni inainte sa te programez si ajungi de dimineata dupa masa o sa poti pleca cu jentile vopsite.
Pretul pt un set (4 buc) de jenti de aluminiu de 16" (sablat si vopsit electrostatic) este de 260 lei+tva. Vei plati separat manopera de la vulcanizare (demontat,montat,echilibrat) daca vii cu rotile pe masina.

Cu stima
Sandor
Tel: 0740 11 96 71

mikinina 28-08-09 20:12

Re: Vopsit jante aliaj-antracit
 
sint cam ocupat acum dar intre timp mi-a raspuns unul care ar vrea sa faca aceeasi chestie ca tine:700 lei si masina blocata 2 zile...cred ca e putin dus tipul,cine naiba crede el ca se duce sa-si faca in aceste conditii?Doar fraierii...


All times are GMT +2. The time now is 09:05.

- Copyright 2024 4Tuning