Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Delta Racing Crew (https://forum.4tuning.ro/575-delta-racing-crew.html)
-   -   Delta Speedline Challenge 2 (https://forum.4tuning.ro/575-delta-racing-crew/121366-delta-speedline-challenge-2-a.html)

Geox` 01-05-09 13:16

Delta Speedline Challenge 2
 
Delta Speedline Challenge 2
17 Mai 2009
Aeroportul Delta Dunarii, Tulcea
http://img3.imagebanana.com/img/0lru2fe/Afish.jpg
In urma cursei de accelerare de anul trecut ( 12 Octobrie 2008 ) pe care am considerat-o impreuna un real succes,
A.C.S. Speedline Motorsport,
revine cu :
Delta Speedline Challenge - editia a doua !!!
Tip cursa : Accelerare
Data : 17 Mai 2009
Locatie : Aeroportul Delta Dunarii, Tulcea

Info : Sistem de cronometrare, printare timpi, semafor, arbitraj asigurat de 8 arbitri ai Federatiei Romane de Autmobilism Sportiv (F.R.A.S.)
Vom reveni cu detalii si Regulamentul Particular al cursei cat de curand.

Va multumim si va asteptam cu "drag" la Tulcea pentru ceea ce speram sa fie o cursa deosebita din toate punctele de vedere.

webcathos 01-05-09 21:55

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Belea...care se baga?Stie cineva care vor fi grupele sau alte info??

Geox` 01-05-09 23:04

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Am auzit ca o sa fie ceva nou pentru incadrarea in gupe.

magnifiqo 02-05-09 11:19

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Speram sa fie si ceva sa nu ceva sa dezamageasca cu noua incadrare

MauS 04-05-09 08:43

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Prezent!

Mustang 04-05-09 09:27

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Quote:

Originally Posted by MauS (Post 2286593)
Prezent!

Tu peste tot esti prezent... numai prin Bucuresti nu mai treci. Si daca treci, nu dai un semn de viata. :lol:

Scuze pentru interventie baieti. :)

SEJ 08-05-09 10:49

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Cine participa pe 17? De la noi, evident.
Eu voi participa, Denis are treaba importanta chair in ziua de 17, si e pacat ca era la S1 la care avea mai multe sanse decat mine, asta e.
Taxa de participare pentru cine nu stie inca este 100 ron, dar se merita deoarece nu este cu eliminare ci pe timp,iar fiecare participant are ocazia sa se dea de multe ori, de cel putin 4 ori din cate am inteles la care v-a primi cartonas cu timpul scos pe 402 m.

E ceva nou si o sa fie foarte frumos si clar masinile stock (vorbesc strict cu referire la Delta R.C.) gen Toyota Celica de care Tudor v-a spune ca nu ma bag ca nu am nici o sansa, pai ce sa mai spunem? nu are absolut nici o modificare la masina, e ceva normal.

Pasiunea de masini e inclinata in primul rand spre curse apoi pe sound,styling,iar drift nu este cazul la noi. Mai avem putin si facem un an de cand am format aceasta grupare. Masinile majoritatea au ramas la fel, si propun cine nu este intr-adevar pasionat si nu vrea sa investeasca pe un anumit domeniu in masina va rog frumos sa parasiti clubul de buna voie, ramanand prieteni. Nu este nevoie sa ai ai masini de zeci de mi de euro sa arati ca esti pasionat. Am sa ma dau exemplu pe mine, care nu am parte de multi bani, dar fiind pasionat/nebun/fanatic se vede cand imi conduc masina, multi din voi puteati fi mult peste mine cu modificarile,dar lasati de dorit. In primul rand il afisez pe Tudor in acest aspect, care de are 2 luni de zile la dispozitie sa demostreze daca este pasionat si apt pentru acest club. Va rog frumos sa luati ce am zis "ca atare", toti,daca vreti ca aces club sa traiasca cu un numar de membri cel putin la fel de mare ca acum, daca nu se va reorganiza si se vor impune noi reguli plus excluderea unor membrii din club.

Ovy FTZ 08-05-09 14:15

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Exista vreo lista neagra?!

Geox` 08-05-09 17:32

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Ce pot sa zic,din cei care suntem pe langa modificarile masinilor uni nici nu vin la intalniri :???:,sau vin foarte rar.
Care ma ia si pe mine la cursa:-)
Sper sa imi fac aparatu pana atunci,daca nu cu camera video..

Dennis_TL 08-05-09 18:53

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
imi pare foarte rau ca sa nimerit sa am 3 examene pe data de 17mai .
modificarile la masina mea vor fi saracacioase , jante anvelope folie fata 1tips 1filtru de aer si cam atat anul asta. dar vor fi cu siguranta , sa scap de licenta ca e o adevarata gaura neagra pentru buget ..drumuri la bucureti , spaga la profesori, inscriere 9mil asa dintr-un foc etc etc. si criza asta de 2 bani a facut ca salariile sa ramana pe loc , euro a crescut .
oricum daca se vrea se face la masina cat de cat , se poate investi de oricine si cu un buget redus .
sunt de acord ca pana la sfarsitul anului sa avem masinile modificate la orice nivel , vizual , motor, sunet pentru ca pana la urma asta era si ideea cu clubul...

SEJ 09-05-09 06:57

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Quote:

Originally Posted by Ovy FTZ (Post 2300102)
Exista vreo lista neagra?!

Da, Tudor Enache... are 2 luni la dispozitie,pana pe 8 iulie,sa-si revina.

Geox` 12-05-09 00:02

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Mi-am facut aparatu:-),pana la urma la cursa participa doar Sej?

SEJ 12-05-09 06:54

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Daca nici aici la noi acasa nu va bagati... ce sa mai zic

Geox` 12-05-09 10:24

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
Poate ruseste si denis sa ajunga:-)

Ovy FTZ 12-05-09 13:21

Re: Delta Speedline Challenge 2
 
La noi acasa castigam!


All times are GMT +2. The time now is 03:17.

- Copyright 2024 4Tuning