Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/121232-audi-rs6-by-avus-performance-700-cp-800-nm.html)

boy_wonder 30-04-09 13:51

Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
7 Attachment(s)
Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm

Dacă aţi crezut că poveştile de dragoste dintre tuneri şi noul Audi RS6 s-au încheiat, ei bine v-aţi înşelat. Cea mai nouă companie care îşi declară iubirea faţă de Avant-ul celor din Ingolstadt este AVUS Performance.

Fiind importatorul produselor Sportec în Germania, tunerul a echipat RS6-le cu un nou sistem de evacuare şi a reprogramat ECU. Astfel s-au obţinut 700 cai putere şi 800 Nm. Ca performanţe, RS6 Avant accelerează acum de la 0 la 60 mph (96 km/h) în doar 3.9 secunde, în timp ce acceleraţia de la 0 la 120 mph (193 km/h) se realizează în 12.1 secunde. Viteza maximă a fost limitată la 211.27 mph (340 km/h). Acestor modificări li se mai adaugă şi o suspensie mai joasă cu 40 mm, o prelungire pentru spoilerul faţă, un difuzor spate şi un set de jante Sportec Mono 10 pe 22 inci.

A'Lexani 30-04-09 14:16

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
frumos inainte, acum e si mai smecher:D

mad_aurel 30-04-09 14:56

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
prea tare audi RS6, este o masina care chiar place firmelor de tuning, si are un motor capabil de performante de invidiat

Chucky bmw 30-04-09 15:44

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
super masina......... foarte frumoasa

marius3030 30-04-09 15:48

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
oare o compara si pe asta cu dacia logan mcv?:evil:

Alex_pitesti 30-04-09 15:57

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
cat de frumos :)

david_makaidj 30-04-09 15:58

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
frumusica...mia ales cu rotile alea ii sta foarte bine

PvDTranceAddicted 30-04-09 16:08

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
Am vz si eu caterink aia de video "impotriva" lui MCV...MCV era parca carucior pe langa RS6...adevarul e ca nu degeaba RS-urile sunt cele mai scumpe si cele mai puternice din clasa lor...am spus RS in caz ca ma va contrazice vreunul (Z4M nu se mai fabrica si nu va mai exista vreodata un Z4M asa ca shut up)...faceti o comparatie si spuneti-mi si mie ce producator auto de lux produce masini ultra sportive cu tractiune integrala? Avem AMG, M, F Lexus, R Jaguar, Caddy dar care are tractiune integrala? NICI UNA...asta spune tot...atata timp cat la aproape 2 tone RS6 sedan devasteaza tot ce misca in clasa lui si nu numai ajung la talia supercar-urilor se vede DOMINATIA RS... si baieti sa va manance tati M3-ul ca vine acum acum RS5 Coupe si v-o da de nu va vedeti...o sa plangeti:)))
Nu n-am gresit, am vb la inceput despre articolul cu Avant apoi despre sedan asa ca sa nu existe discutii la mijloc!

Marius_mym89 30-04-09 16:52

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
e foarte smechera masina si stock dar astea tunate sunt criminale :twisted:

kir0087 30-04-09 17:04

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
ce bine suna cifrele alea legate de acceleratie.la fel de bine cum arata si pozele cu RS6.
observ iar frustrari legate de marci de masini...ar trebui scosi de pe forum cei care sufera de asemenea probleme grave in gandire.

lucian1985 30-04-09 17:05

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
Tuning EXTREM....arata super si sunt sigur ca si merge super

PvDTranceAddicted 30-04-09 17:10

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
Frustari? Omule frustati sunt obsedatii din ro pasionati "cica de sporturile cu motor" fanaticii bmw care sunt GOD, SEF, BOS, SMK, astia care dak au BMW sunt curul pamantului:))) Am condus acum o sapt noul seria 3 sedan benzina 2.0l normal aspirat si i-am dat blana curbe tot, nu simti nimic, minciuni pe fata...am condus si X5 si seria 7 nou a caror directie numita "active steering" scartaie pe bune, se aude un scartait la roata metal pe metal ff suparator iarasi masini care nu m-au impresionat....unde naibe e placerea de a conduce fata de un mercedes si audi care arata si se simt muuult mai bn?! Eu asta nu inteleg...e ultra mega minciuna ce mananca unii rahat ca in bmw simti viteza si tot asa...inafara de scart nu poate face nimic bmw in fata Audi si Mercedes...si am condus din toate nu pot sa ma plang sau sa zic ca sunt un necunoscator...si in blana si in kickdown si in tot n-am simtit nimic "Special" la bmw...ce o fi asa de "tare" nu inteleg nici eu nici maj prietenilor mei care si ei la randul lor au intrat in contact cu toate 3 si maj detinem masini premium asa ca o intrebare am..what's the deal?! Eu vad numai minciuni si aberatii in teste si in tot...

solo24 30-04-09 18:21

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
Quote:

Originally Posted by PvDTranceAddicted (Post 2279214)
Frustari? Omule frustati sunt obsedatii din ro pasionati "cica de sporturile cu motor" fanaticii bmw care sunt GOD, SEF, BOS, SMK, astia care dak au BMW sunt curul pamantului:))) Am condus acum o sapt noul seria 3 sedan benzina 2.0l normal aspirat si i-am dat blana curbe tot, nu simti nimic, minciuni pe fata...am condus si X5 si seria 7 nou a caror directie numita "active steering" scartaie pe bune, se aude un scartait la roata metal pe metal ff suparator iarasi masini care nu m-au impresionat....unde naibe e placerea de a conduce fata de un mercedes si audi care arata si se simt muuult mai bn?! Eu asta nu inteleg...e ultra mega minciuna ce mananca unii rahat ca in bmw simti viteza si tot asa...inafara de scart nu poate face nimic bmw in fata Audi si Mercedes...si am condus din toate nu pot sa ma plang sau sa zic ca sunt un necunoscator...si in blana si in kickdown si in tot n-am simtit nimic "Special" la bmw...ce o fi asa de "tare" nu inteleg nici eu nici maj prietenilor mei care si ei la randul lor au intrat in contact cu toate 3 si maj detinem masini premium asa ca o intrebare am..what's the deal?! Eu vad numai minciuni si aberatii in teste si in tot...

daca u ai simtit asa cv dc crezi ca toate masinile sunt la fel?
sunt oameni care pot sa iti dea exemple despre astfel de lucruri si la audi
u ai o opinie pe care o exprimi intr-un mod prea agresiv
si daca am bmw ce...asta vreau...cum tie iti place audi unora le place bmw,mercedes etc
nu incerca u ca om sa faci de ca**t bmw ca nu reusesti

marian_tgv 30-04-09 18:27

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
criminala pe alb...fara cuvinte

b.M.w-e3o 30-04-09 18:54

Re: Audi RS6 by AVUS Performance - 700 CP şi 800 Nm
 
Frustari? Omule frustati sunt obsedatii din ro pasionati "cica de sporturile cu motor" fanaticii bmw care sunt GOD, SEF, BOS, SMK, astia care dak au BMW sunt curul pamantului)) Am condus acum o sapt noul seria 3 sedan benzina 2.0l normal aspirat si i-am dat blana curbe tot, nu simti nimic, minciuni pe fata...am condus si X5 si seria 7 nou a caror directie numita "active steering" scartaie pe bune, se aude un scartait la roata metal pe metal ff suparator iarasi masini care nu m-au impresionat....unde naibe e placerea de a conduce fata de un mercedes si audi care arata si se simt muuult mai bn?! Eu asta nu inteleg...e ultra mega minciuna ce mananca unii rahat ca in bmw simti viteza si tot asa...inafara de scart nu poate face nimic bmw in fata Audi si Mercedes...si am condus din toate nu pot sa ma plang sau sa zic ca sunt un necunoscator...si in blana si in kickdown si in tot n-am simtit nimic "Special" la bmw...ce o fi asa de "tare" nu inteleg nici eu nici maj prietenilor mei care si ei la randul lor au intrat in contact cu toate 3 si maj detinem masini premium asa ca o intrebare am..what's the deal?! Eu vad numai minciuni si aberatii in teste si in tot... vai de tine ,habar nu ai ce vorbesti si dak vrei sa faci de ras bmw-ul nu ai sa poti!


All times are GMT +2. The time now is 21:08.

- Copyright 2024 4Tuning