Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Audi tuning (https://forum.4tuning.ro/149-audi-tuning.html)
-   -   Je Design - Audi Q7 (https://forum.4tuning.ro/149-audi-tuning/12059-je-design-audi-q7.html)

RoSonic 24-01-06 12:43

Je Design - Audi Q7
 
1 Attachment(s)
Pachet de tunig realizat de JeDesign pentru Audi Q7, ce contine

- motorul de 3.0 V6 TDi a fost urcat la 210 kW/285 bhp si 550 Nm
- timpul de accelerare de la 0-100km/h a fost redus la 8.4 secunde
- viteza de top marita de la 210 la 219 km/h
- jante 10 x 22 inch cu anvelope 295/30 R 22
- control electronic suspensiilor pentru coborarea garzii la sol
- o serie de Bodykit-uri dintre care unul il puteti vedea in fotografie

Eugen_TL 24-01-06 14:14

sa dus draq cu garda la sol specifica jeepurilor! :)))) oricum prea belea a iesit monstrul :)

axxro 24-01-06 15:13

poza mi se pare a fi facut pe calculator ( sper sa vorbesc aiurea........deci nu sariti la gatu' meu :P )

RoSonic 24-01-06 15:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"axxro\"
poza mi se pare a fi facut pe calculator ( sper sa vorbesc aiurea........deci nu sariti la gatu' meu :P )

Si care e problema daca e facut pe calculator?

Pentru un model proaspat prezentat, cum e Q7 care nu a ajuns la clientii finali... e normal sa prezinte in modul asta pachetul.
Si in general cand se face tuning.. pt a-l face intai se prezinta propunerea.. si asta au facut cei de la JEDESIGN cu acea fotografie...


(la fel au fost comentarii si aici https://forum.4tuning.ro/viewtopic.php?t=13508&start=0 ca \"ah e doar o poza pe calculator\" )

RoSonic 24-01-06 15:42

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TuningBoy\"
sa dus draq cu garda la sol specifica jeepurilor! :))))

pai asta e un AUDI nu un JEEP... sunt totusi marci diferite...

Eugen_TL 24-01-06 20:42

Re:
 
pai asta e un AUDI nu un JEEP... sunt totusi marci diferite...[/quote]

NU cred ca mam facut inteles! m-am referit la jeepuri in general ! nu la firma JEEP! q7 totusi cred ca vrea sa fie un jeep ---- corectati-ma daca gresesc cu ceva

Cosmin255 24-01-06 20:46

LOL TuningBoy vrea sa zica SUV cand spune Jeep :))
Ontopic ... arata demential desi nu ma innebunea varianta de serie la exterior...desi sunt fan audi...cred ca nu sunt obisnuit chiar cu o masina de asemenea dimensiuni:)

Cosmin255 24-01-06 20:54

Nu cred totusi ca asa va arata varianta scoasa de Je Design , e prea jos , mult prea jos:D

dexter_20 25-01-06 08:55

RoSonic tu park ai mai pus niste poze cu un Q7 tunat,nu mai tzin minte de cine.Si ala si asta arata super.

UNLORD 25-01-06 17:34

e penibil kitul! mult prea exagerat!

Venom 26-01-06 10:54

Ceva low ride style! frumusel.. agresiv!

SFW 26-01-06 18:22

Sincer si mie mi se pare prea exagerat, urat de-a dreptul.
in general la suv-uri daca pui spoilere, mai bine le schimbi pe cele originale ... dar pastrezi in general garda la sol (adik ce-a data de caroserie, de spoilere) .... e suv ce dracu .... sau o micsorezi din suspensii, nu din caroserie. Una e sa ai un Q7 care sa-l lasi din suspensii, de sa ai distanta la aripi cat la o masina normala, si alta sa-l faci plug.

Urban_Racing 30-01-06 09:05

Au cam exagerat cu garda la sol


All times are GMT +2. The time now is 15:29.

- Copyright 2026 4Tuning