![]() |
Proiect Dacia VTM
salut..am si eu o dacie din 97 si incep sa o modific, sa zicem ca as vrea sa apara , sau sa fie ca o masina de coasta , o sa incep cu rollbaru' cara va fi construit de mine, dupa care urmeaza intaritul caroseriei, nu este prima masina de curse la care lucrez, dar este prima dacie ,, cine are sfaturi pt mine astept cu cea mai mare placere mai ales pentru rollbar care habar nu am ce prinderi sa ii fac .... va multumesc.
poate SGM sau AIG o sa imi dea cateva sfaturi! Te rog foarte mult sa folosesti functia Edit !mersi!!!:evil: |
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
Ce fel de teava vei folosi? Ma intereseaza si pe mine subiectul asta.
|
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
5 Attachment(s)
ai aici niste schite pt roll cage de r12 gordini. si uite aici un link cu un r12 pregatit pentru raliuri
|
7 Attachment(s)
Quote:
cateva poza cu masina `Azi am inceput demontarea pieselor din interior , maine sper sa pot denonta motorul si tot traseul de franare, c.v. , (mare problema cu bordu) chiar nu ma pricep la electrica |
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
imi place proiectu tau.. si o intrebare ii pui si alt motor(tot dacie sau alta marca)?bft mai departe...
|
Mersi, inca nu stiu ce motor sa ii pun , in prezent e un 1,6 de nova imbunatatit ,dublu corp. Sa vedem cum o sa se comporte asta daca o sa fie si turbo, inca nu m-am gandit la ceva anume,,,, dar pana la motor:D mai e mult si nu prea ma descurc singur :rolleyes2
p.s` cine ma invata si pe mi`ne sa fac o suspensie~? `din cea veche;) cine poate sa ma ajute si pe mine, in legatura cu puntile, adica ce punti as putea sa ii pun sau cum le pot inbunatati pe astea care le am, si cu flansele pt 4 prezoane multumesc |
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
tare proiectul :D incearca macar sa ii pui un motor mai puternic daca tot te apuci , bafta in continuare
|
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
exista un regulament,,, o clasificare, in vtm . tot ce se poate este un 1.6
|
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
Quote:
si nu inteleg de ce toata lumea taie intariturile alea din spatele banchetei... sa nu imi spuneti k este pt usurare... |
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
eu stiu ca SGM este taticul lor, alea din spatele banchetei nu sunt intarituri sunt (suporti pt bancheta) su ei nu le_am taiet pt usurare:D alea nu mai exstau adica era u prinse doar intrn aft de sudura zdranganeu tot timpul , si ma si incurcau. Masina asta va fi ca si cele din VTM va avea un sistem contra incentiului la care acelea incurcau,,,,,, masina nu va fi usurata la maxim.
inca cateva poze |
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
Quote:
|
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
Quote:
|
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
2 Attachment(s)
pai atunci `il rog eu pe AYG sa posteze niste poze cu rollbarul lui , cred ca m-ar ajuta.
|
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
Cum poti lucra cu manusi in mana mai ales la desfacut cablajul?????
|
Re: Dacia proiect coasta......sau nu
`Cablajul a fost smuls nu am mai stat sa il desfac. Instalatia o sa fie noua inclusiv panoul de sigurante:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:23. |
- Copyright 2026 4Tuning