Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Proiect Dacia VTM (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/120496-proiect-dacia-vtm.html)

lau88 25-04-09 20:16

Proiect Dacia VTM
 
salut..am si eu o dacie din 97 si incep sa o modific, sa zicem ca as vrea sa apara , sau sa fie ca o masina de coasta , o sa incep cu rollbaru' cara va fi construit de mine, dupa care urmeaza intaritul caroseriei, nu este prima masina de curse la care lucrez, dar este prima dacie ,, cine are sfaturi pt mine astept cu cea mai mare placere mai ales pentru rollbar care habar nu am ce prinderi sa ii fac .... va multumesc.

poate SGM sau AIG o sa imi dea cateva sfaturi!


Te rog foarte mult sa folosesti functia Edit !mersi!!!:evil:

Racing Alex 25-04-09 20:35

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
Ce fel de teava vei folosi? Ma intereseaza si pe mine subiectul asta.

ionut17 25-04-09 21:31

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
5 Attachment(s)
ai aici niste schite pt roll cage de r12 gordini. si uite aici un link cu un r12 pregatit pentru raliuri

lau88 26-04-09 21:10

7 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Racing Alex (Post 2266395)
Ce fel de teava vei folosi? Ma intereseaza si pe mine subiectul asta.

inca nu stiu ce teva........ ceva mai usor si mai ieftin ca nu ma un buget stabilit banii vor fi de azi pe maine,si bine intales ceva rezistent. multumesc Ionut:D

cateva poza cu masina

`Azi am inceput demontarea pieselor din interior , maine sper sa pot denonta motorul si tot traseul de franare, c.v. , (mare problema cu bordu) chiar nu ma pricep la electrica

conty one 27-04-09 22:47

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
imi place proiectu tau.. si o intrebare ii pui si alt motor(tot dacie sau alta marca)?bft mai departe...

lau88 28-04-09 18:41

Mersi, inca nu stiu ce motor sa ii pun , in prezent e un 1,6 de nova imbunatatit ,dublu corp. Sa vedem cum o sa se comporte asta daca o sa fie si turbo, inca nu m-am gandit la ceva anume,,,, dar pana la motor:D mai e mult si nu prea ma descurc singur :rolleyes2

p.s` cine ma invata si pe mi`ne sa fac o suspensie~? `din cea veche;)

cine poate sa ma ajute si pe mine, in legatura cu puntile, adica ce punti as putea sa ii pun sau cum le pot inbunatati pe astea care le am, si cu flansele pt 4 prezoane



multumesc

ALeXxuTzu. 28-04-09 20:46

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
tare proiectul :D incearca macar sa ii pui un motor mai puternic daca tot te apuci , bafta in continuare

lau88 28-04-09 21:21

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
exista un regulament,,, o clasificare, in vtm . tot ce se poate este un 1.6

Sirius 28-04-09 21:39

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
Quote:

Originally Posted by lau88 (Post 2266329)

poate SGM sau AIG o sa imi dea cateva sfaturi!


Te rog foarte mult sa folosesti functia Edit !mersi!!!:evil:

SGM nu le are cu "cheshtii dinashtia", vorbeste cu AYG, el e taticu lor!

si nu inteleg de ce toata lumea taie intariturile alea din spatele banchetei...
sa nu imi spuneti k este pt usurare...

lau88 29-04-09 22:57

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
eu stiu ca SGM este taticul lor, alea din spatele banchetei nu sunt intarituri sunt (suporti pt bancheta) su ei nu le_am taiet pt usurare:D alea nu mai exstau adica era u prinse doar intrn aft de sudura zdranganeu tot timpul , si ma si incurcau. Masina asta va fi ca si cele din VTM va avea un sistem contra incentiului la care acelea incurcau,,,,,, masina nu va fi usurata la maxim.


inca cateva poze

Ja_Rule 30-04-09 22:30

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
Quote:

Originally Posted by Sirius (Post 2274350)
SGM nu le are cu "cheshtii dinashtia", vorbeste cu AYG, el e taticu lor!

Daca tot spui asta, de ce nu`l rogi pe AYG sa posteze o poza cu roll cage`ul lui ...

Sirius 30-04-09 22:46

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 2280095)
Daca tot spui asta, de ce nu`l rogi pe AYG sa posteze o poza cu roll cage`ul lui ...

nu cred ca m-ar baga in seama...:D

lau88 01-05-09 08:19

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
2 Attachment(s)
pai atunci `il rog eu pe AYG sa posteze niste poze cu rollbarul lui , cred ca m-ar ajuta.

sorin_sorin95 01-05-09 11:15

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
Cum poti lucra cu manusi in mana mai ales la desfacut cablajul?????

lau88 04-05-09 21:13

Re: Dacia proiect coasta......sau nu
 
`Cablajul a fost smuls nu am mai stat sa il desfac. Instalatia o sa fie noua inclusiv panoul de sigurante:D


All times are GMT +2. The time now is 23:23.

- Copyright 2026 4Tuning