Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/120347-ford-focus-mk2-1-8-tdci-08-facelift.html)

oldMAN 24-04-09 21:49

Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
5 Attachment(s)
Salutare fordisti!

Am facut un an de cand am masina si sunt foarte foarte multumit de forutu asta!! Pot spune ca am facut o obsesie pentru ea! De cate ori vad alt focus cu facelift p strada admir fiecare coltisor al masini si-mi dau seama ca am facut o algere foarte buna! Este o masina agresiva si extrem de fiabila din toate punctele de vedere.

Motorul este nemodificat momentan, dar sper ca in viitorul apropiat sa nu-l mai recunosc. As vrea sa ii schimb turbina cu una mai mare, sa-i fac chip, o evacuare completa si lista poate continua. Am multe in cap si sper sa le realizez pe toate!


Pana atunci astept pareri, sugestii in privinta tuningului, eventual si critici, ca doar asta se tinde spre perfectiune!

andi_cimpean 25-04-09 19:31

Re: Ford Focus 1.8 tdci [2008] facelift
 
Frumos. Felicitari pentru masina.
Daca ai mai putea sa o lasi...ar fi perfect.

UNLORD 27-04-09 17:19

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
E dragutza masina...o critica: e prea "cocotata". Recomand: http://www.european-parts.net/catalo...roducts_id=695

gigi galagie 28-04-09 13:41

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
memeule....facem schimb?iti dau vectra mea,imi dai fordu tau...:D.ai vazut ca a mea e mai rapida....:D

oldMAN 30-04-09 16:00

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
Nu mere schimbul Cumnate! Mai frumoasa e a mea!! Oricum nu-mi sta gandul la masina acum ca am ramas fara cardul roz(permisul). M-a luat radaru in drum spre Bucuresti, din pacate. Era in afara localitatii si m-a luat cu 159 cica...
Acum ma pregatesc pentru examen:(( si trebuie sa-l iau, ca de nu...3 luni stau fara masinuta.

P.S.: dupa ce imi iau permisul o sa ma documentez cum pot sa dau comanda de arcurile alea. Trebuie sa scap de beleaua asta cat mai repede.
Multzam pentru aprecieri!

gigi galagie 30-04-09 18:07

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
nasol moment cu permisu....bah handicapatule...ai trecut o data pe langa mine,in capat la dorobanti,am aruncat cu o cutie cu tic tac goala in masina ta....tu nimic!!!nu vezi stanga,nu vezi dreapta....esti prea jmegher cu masina ta neagra....:D.hai cu sanatate!!

oldMAN 30-04-09 19:18

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
aaaaaaaaa:)))) ... tu erai???
Ce-am injurat atunci. Am zis ca a innebunit lumea si ca arunca cu pietre dupa mine! Nu te-am vazut! Greseala mea!
Poate ne auzim zilele astea!


P.S: Pune-i folie ca da mai bine negresa, familistule:)!

roGan 11-06-09 00:25

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
aaaaah... nush cine e oldman :D da ma frumoasa asta mica si neagra...:D ia zi, mai ai de gand ce am vb noi la parculetz?;)

DEVIL's Style 16-06-09 00:08

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
Quote:

Originally Posted by oldMAN (Post 2279016)
Nu mere schimbul Cumnate! Mai frumoasa e a mea!! Oricum nu-mi sta gandul la masina acum ca am ramas fara cardul roz(permisul). M-a luat radaru in drum spre Bucuresti, din pacate. Era in afara localitatii si m-a luat cu 159 cica...
Acum ma pregatesc pentru examen:(( si trebuie sa-l iau, ca de nu...3 luni stau fara masinuta.

P.S.: dupa ce imi iau permisul o sa ma documentez cum pot sa dau comanda de arcurile alea. Trebuie sa scap de beleaua asta cat mai repede.
Multzam pentru aprecieri!


Nici nu ma mir , am un prieten cu un focus mk2 din 2008 , tot cu motor 1.8 tdci si a avut acelasi ghinion ca si tine , a fost "filmat" cu 172 la ora , adevarul e ca nici nu simti cum ajunge la 160-180 modelul asta . Succes la examen , dar esti constient ca o luna tot stai fara permis. Niste poze cu interiorul daca poti sa pui aici. Multumesc anticipat

oldMAN 17-06-09 14:11

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
Te anunt ca am luat examenul si am primit si permisul saptamana trecuta! Imi luceau ochii de fericire cand l-am vazut in mana! Merci pentru sustinere!
Am iesit la plimbare cu ea si nu-mi venea sa ma mai dau jos! Cred ca sunt dependent!

Acum am si eu timp sa ma ocup mai mult de masina! Momentan imi trebuie cauciucuri noi pe fata si placute de frana.
App, shtie cineva cam ce preturi sunt placutele Ferodo?



Multumesc!

oldMAN 17-06-09 14:21

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
3 Attachment(s)
cateva poze cu masina pe la padure dupa o luna de abstinenta:))

dal3x 20-06-09 23:14

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
Salut !
Frumoasa masina ! Felicitari ! Sa ai parte de cat mai multi km fara incidente.
Am vazut ca vrei sa-ti schimbi anvelopele pe fata.
Pot sa-ti fac o recomandare ? :) Daca da, zi-mi pe ce dimensiune te intereseaza...
Numai bine !

oldMAN 21-06-09 02:49

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
pai gumele sunt R16 pe 205/55. sunt dimensiunile standard! Saptamana care vine urmeaza sa achizitionez pneurile. Astept propunerea ta!


Merci!!!

dal3x 21-06-09 05:54

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
Salut !

205/55 R16

Marangoni Verso - 316 RON/buc
Pirelli P6000 - 330 RON/buc
Pirelli P7cint - 399 RON/buc

Preturile INCLUD TVA SI ECOVALOARE !

Multumesc,
O zi placuta !

roGan 21-06-09 15:48

Re: Ford Focus MK2 1.8 TDCI 08 - facelift
 
iti dau si eu un sfat : goodyear eagle f1 si placute ate racing :D;)


All times are GMT +2. The time now is 14:05.

- Copyright 2024 4Tuning