Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Made in China… Passat Lingyu (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/120123-made-china-passat-lingyu.html)

Cigo 23-04-09 12:42

Made in China… Passat Lingyu
 
6 Attachment(s)
Made in China… Passat Lingyu


Nemţii de la Volkswagen au hotărât o colaborare cu producătorul chinez FAW, iar drept urmare a ieşit VW Passat Lingyu care a fost prezentat, la Salonul Auto din Shanghai, în acelaşi timp cu noul model Golf.


Maşina este mai lungă decât originalul cu 9,1 centimetri şi oferă câteva modificări în privinţa motorizării.

Versiunea cu propulsor de 1.8 litri în patru cilindri a fost îmbunătăţită cu 13 cai-putere în plus, ajungând la un total de 163, iar consumul de combustibil a fost redus cu circa 10%, până la 6.5 litri la suta de kilometri. Variantele cu motoare de 2.0 şi 2.8 litri V6 au rămas neschimbate.

Dacă totuşi preferaţi o Skoda, Volkswagen va lansa în cursul anului 2009, în China, Skoda Superb, ce va avea aceeaşi platormă ca Passat Lingyu.

lucian1985 23-04-09 13:20

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
mda, cam patratoasa asa....urata

B3ST 23-04-09 13:33

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
de ar fi fost mai mica.. sa fie mai practica dar altfel nui vad rostu

dogy_10 23-04-09 13:37

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
masina asta sunt sigur ca ar prinde foarte bine si in europa de est.......imi place.....se pare ca concernul vag nu vrea sa renunte asa usor la modelele de succes

DiavoLLo 23-04-09 14:17

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
chiar nu e aiurea.....

david_makaidj 23-04-09 14:47

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
daca chinejii lau facut nu stiu cat de bun ar fi...oricum seamana si putin pe phaeton...mai bine imi iau logan

johhny 23-04-09 14:57

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
nu arata rau, masina asta e ca un buz pentru chinezi, intra lejer vreo 10 in el.. :))

alexalfa2006 23-04-09 15:09

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
ii frumoasa dar cine stie ce scor o sa aiba si ce calitate o sa aiba materialele din ea

alexei89 23-04-09 15:20

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
e cam audi, mai ales la spate, oricum era cam audi pasatul dar acum parca e prea audi, in rest arata destul de binisor

massacre88 23-04-09 15:33

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
arata ca o barca iar jantele alea oribile sunt hublourile

b0gdan_max 23-04-09 16:11

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
sper sa nu vad asa ceva in romania :| se vede ca nu mai e pastrata linia nemtzeasca... au stricat masina si numele...

Cezarionut 23-04-09 16:22

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
chinezarie

adrian_tl30 23-04-09 16:30

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
imi place spatele :D ... in rest cam aiurea :lol:

[IlluSioN] 23-04-09 16:31

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
mai frumos originalul :-P

G3orgyk08 23-04-09 16:55

Re: Made in China… Passat Lingyu
 
urat.....


All times are GMT +2. The time now is 04:44.

- Copyright 2026 4Tuning