![]() |
Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
1 Attachment(s)
Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
Am trăit să o vedem şi pe asta: Dacia scoate un Sandero cu volan pe dreapta. Nu vă gāndiţi că a fost conceput special pentru poporul romān, nu, automobilul va fi dedicat exclusiv pieţei din Marea Britanie. Preţul acestei maşini va porni de la 6.500 de lire. Īn cadrul Salonului de la Geneva, conceptul Dacia Duster a atras atenţia īn special presei britanice. Drept urmare, englezii vor ca un model al Dacia, şi anume Sandero, să ruleze şi pe străzile lor. Vicepreşedintele Consiliului de Administraţie, Constantin Stroe, a confirmat că fabrica de la Mioveni "are o strategie īn acest sens", īnsă nu se ştie cānd va fi pusă īn practică, avānd īn vedere că īn planurile viitoare, mai exact la īnceputul lui 2010, se numără conceptul SUV. Datorită programului Rabla, Dacia a vāndut peste 30.000 de unităţi īnsă majoritatea au avut ca destinaţie finală Germania. Se pare că romānul rămāne pānă la urmă fidel mărcilor străine. |
Re: Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
chiar e ciudat .. adica,romanii nu sunt priviti asa frumos de englezi, acum vor masini de la noi e un inceput bun probabil de la criza asta economica pana si englezii vor ceva mai ieftin :)) orcum e buna ideea ,poate mai iesin din criza asta economica
|
Re: Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
o veste minunata!:lol:
|
Re: Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
e ceva de bine , cred eu
|
Re: Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
deci imaginati-va ce criza este daca au ajuns englezii sa doreasca sandero...=)))
|
Re: Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
Foarte bine, sa le vanda cat mai multe !!
|
Re: Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
dacia a luat un loz castigator, in perioada asta de criza ;)
|
Re: Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
oooooooo ce veste minunata!!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
Re: Englezii vor Dacia… cu volan pe dreapta!!
ce penal englezii cumpara de la noi si noi de la nemti...
cica suntem saraci...pe draq |
Re: Englezii vor Dacia… cu volan pe dreapta!!
De asteptat ce se intampla, si in Germania, o piata mai pretentioasa in ceea ce priveste masinile decat UK, Dacia are mare succes. Mai ales in vremuri de criza.
|
Re: Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
Quote:
|
Re: Englezii vor Dacia
cu volan pe dreapta!!
FELICITARI !!!!
Din moment ce apar cu volan pe dreapta pt. Anglia de aici pīna īn Noua Zeelanda si Australia nu mai este decīt un pas ;) ;) ;) si daca Dacia Extine vīnzarile cu asa succes nu m-as mira sa vad Dacia cīt de curīnd si prin New-York, Miami, Las Vegas, L.A. deoarece īn situatia americana actuala este bine venita ;) ;) ;) Vedealas pe Barack O'Bama mergīnd la Piata cu Dacia ca pe Basescu īn Romānia !!!! :D :D :D :D :D Daca mai vad Dacia Gonind si pe HIGHWAY 1 īn SUA, atunci chiar ca ma īmbat (ce n-am mai facut de 20 de ani) La cīteva zile dupa posting trebuie sa editez aici putin: Noi vorbim aici de Sandero cu VOLAN PE DREAPTA. De ce īn poza e pe stīnga? Daca tot scrieti stiri Dacia gen BREAKING NEWS macar postati si poze corecte la stirea respectiva deoarece fiecare stim cum arata un Sandero cu volan pe stīnga. Vrem sa-l vedem pe cel cu volan pe dreapta, fara PHOTO SHOP TUNING ;) :D |
| All times are GMT +2. The time now is 15:59. |
- Copyright 2026 4Tuning