Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   AR 01 KWY (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/119716-01-kwy.html)

bolidu' 07-05-09 00:01

Re: AR 01 KWY
 
de fapt trebuie sa traga....;)

alexalfa2006 12-05-09 16:39

21 Attachment(s)
astazi i-am intarit scaunele, iam schimbat parbrizu care era zgariat dar a intervenit alta problema am observat ca ajunge ulei pe discu de ambreaj si ori ii semeringu de la palier de la motor sau semeringu de la cutia de la viteze de la capacu mare numa cum ii cutie de renault nu stiu daca gasesc semering conic ca asa ii

am mai imbracat porbagaju cu mocheta....

iam mai pus niste boxe si urmeaza niste boxe de 31 de cm dar trebuie facuta cutie pentru ele si am mai facut o cutie cu boxe dar nu am pozat-o inca si poze cu casetofonul....(boxele nu sunt chiar bune pentru ca sunt pe 8 ohmi dar o sa le dau la schimb cu un prieten ce isi face in camera boxe si imi da el altele la 4 ohmi)

si am uitat sa zic ca poza in care apare masina(fara parbriz) apare cu numarul vopsit in culoarea masinii si rama de la proiectoare ca a avut un incident masina (am gasit-o lovita in parcare de o proasta care m-a lovit si a plecat dar a vazut-o cineva ...)

urmeaza sa ii inlocuiesc rama de la numar si sa vopsesc cu negru ramele de la proiectoare
am o magazie cu 12 cd JVC+mufa pot sa o conectez la casetofon LG?
si am mai facut stickeru cu 4tuning


Te rog foarte mult sa folosesti functia Edit !

CyberCSX 12-05-09 16:52

Re: AR 01 KWY
 
@ alexalfa2006

Pe prima pagina, în poza a 6-a unde se vede motorul ce este aia lînga suportul telescopului?
Ruptura de chit sau fisura în tabla?
Cred ca ar fi bine sa vezi care-i treaba acolo sa nu ai sub chit / vopsea vreo fisura în suport ca-i grav.

alexalfa2006 12-05-09 16:55

10 Attachment(s)
a fost desprinsa akolo dar am inlocuit oala cu totul si a fost sudata bine si cu ocazia aia am vopsit si contra aripile in culoare masinii
o sa fac poze si o sa postez

poze cu: boxele mici(mai trebuie sa imbrac cutia), cu magazia de cd, cu parbrizul nou

sambata(sper) o sa ii inlocuiesc bordul

Cosminel HAD 23-09-09 13:49

Re: AR 01 KWY
 
Frumoasa si ingrijita si masina ta ;)
Vb ta parca sunt surori. A ta e mai deschisa la culoare ca a mea. La mine e crem 427.
Dar de unde ai facut rost de stickeru cu 4tuning? Cum pot sa fac si eu rost? pls raspuns la mine.
Si ce ai patit la bara din fata ? L-ai pupat pe cineva :D?

alexalfa2006 23-09-09 19:17

Re: AR 01 KWY
 
20 Attachment(s)
masina am gasit-o lovita in parcare
de curand a primit o evacuare crazy wolf si un tub de bass

Cosminel HAD 23-09-09 19:25

Re: AR 01 KWY
 
Imi place cum ti-o iesit rotile... , daca stiam ca iese asa poate le faceam si eu cu crem :D.
Dar numai pe spate le-ai vopsit? Ai dat cu pensula amandoua parti?

Bafta si sa auzim de bine!:D

alexalfa2006 23-09-09 19:31

Re: AR 01 KWY
 
da le-am facut numa pe spate ca nu stiam cum ies si daca o sa imi placa si momentan sunt vopiste provizoriu( cu pensula) trebe sa imi vina vopseaua neagra care contine pigmenti arginti am vopsit capacul culbutor cu vopseaua respectiva mi-a dat un prieten si a iesit belea si o sa revopsesc gentile urmand sa le fac si pe cele din fata

Felix_Arad 23-09-09 19:46

Re: AR 01 KWY
 
Ceau, noi poate ne stim de la scoala, dar oricum, frumoasa daciuta, ai facut treaba foarte faina cu jentile. Bafta in continuare si multi km fara incidente ;)

alexalfa2006 24-09-09 19:00

Re: AR 01 KWY
 
3 Attachment(s)
da merci, ne cunoastem probabil
a aparut o problema odata cu montarea noii tobe find mai mare si stand pe bara am observat ca aceasta se topeste(odata cu incalzirea ei; aproape s-a inrosit capatul) iar akuma caut o bucata de azbest pentru a face separarea intre toba si bara
alte sfaturi cine a mai patit? toba este royal wolf

alexalfa2006 09-11-09 06:15

Re: AR 01 KWY
 
7 Attachment(s)
poze de la intalniri...

razZvanelSpeed4U 09-11-09 21:30

Re: AR 01 KWY
 
arata bine masina..dar luminile alea albastre nu prea :)..bafta !

alexalfa2006 10-11-09 14:12

Re: AR 01 KWY
 
fiecare cu gustul lui, si o sa urmeze si niste neoane albastre si o sa aiba un contrast frumos

bogdyMND 10-11-09 15:46

Re: AR 01 KWY
 
Mai bine nu, lumini exterioare.
La ce legi tu toate boxaraiele alea? Nu prea se vede nici un amplificator.
Dc doar la mp3-player sa sti ca el scoate saracu doar vreo 4x15w. Acu dc legi mai multe pe canal, iti dai seama cate mii de watti o sa ai nu?

alexalfa2006 10-11-09 17:12

Re: AR 01 KWY
 
5 Attachment(s)
mp3-ul scoate 4X50 sau 4X52 numai stiu exact si ,,boxaraiele'' nu le mai leg la casetofon direct(pt ca le-am vandut, pt ca erau pe 8 ohmi, si le legam cu amplificator) si dk te uitai atent vedeai si un amplificator


All times are GMT +2. The time now is 20:36.

- Copyright 2024 4Tuning