Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Nissan - Infiniti (https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti.html)
-   -   Nissan Skyline R33 (https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/119620-nissan-skyline-r33.html)

Dr3adLorD 21-04-09 00:35

Re: Skyline R33
 
Super frumoasa. E o raritate :!:
Am innebunit cand am vazut si skyline-ul ala albastru din The fast & the furious 4

cristiano304 21-04-09 09:48

Re: Skyline R33
 
5 Attachment(s)
felicitari pt achizitie foarte nervos sky-ul:evil:fara incidente si cat ma multe gume arsee:lol:
cateva poze cu garda ridicata:lol:


GO FAST;)

Keisuke 21-04-09 12:03

Re: Skyline R33
 
Am fost pe la Adi la vulcanizare sa punem suspensia de offroad, hai ca nu arata asa de rau :), pe viitor ma gandesc serios sa o ridic cu vreo 15 cm sa ii dau si lui tarnafes o sansa la o indemanare sau drift :flower:

tarnafes 21-04-09 13:08

Re: Skyline R33
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 2253637)
Am fost pe la Adi la vulcanizare sa punem suspensia de offroad, hai ca nu arata asa de rau :), pe viitor ma gandesc serios sa o ridic cu vreo 15 cm sa ii dau si lui tarnafes o sansa la o indemanare sau drift :flower:

It`s ON pe bune then !! :2gun:

Late edit:

Am eu un nea Mitica de la Dambovita de facea distantiere pentru dacii sa ridice masinile de cur Gansta style !...sti tu DB style ! Putem discuta cu om sa te ajute sa ridici suspensia :lol:

Keisuke 21-04-09 18:31

Re: Skyline R33
 
3 Attachment(s)
Razvan si RRM mobilul :arrow:

MC Mate 21-04-09 20:48

Re: Skyline R33
 
hehe asa da poze :D acum e si skylineul pus in valoare :))

zed13 21-04-09 20:57

Re: Skyline R33
 
felicitari pt achizitie:D am vazut-o doar de la distanta sper sa ne vedem intr-o zi s-o admir si eventual sa mergem la o plimbare :D sa ai noroc la ea;)

axela 21-04-09 23:46

Re: Skyline R33
 
opa ai dat rotile jos,,,,e bine asa domne....viata nu alta...cand ne vedem cu gumele de ars ca sa facem ceva spectacol...cat de curand ma apuc si eu de a mea asa ca haidem rpd pt koe ....

Keisuke 22-04-09 02:43

Re: Skyline R33
 
Quote:

Originally Posted by MC Mate (Post 2255061)
hehe asa da poze :D acum e si skylineul pus in valoare :))

Statea sky-ul langa RRM mobil sa fure ceva meserie, stia ca a castigat anul trecut tot ce era de castigat la capitolul dirft si show :oops:

Quote:

Originally Posted by zed13 (Post 2255083)
felicitari pt achizitie:D am vazut-o doar de la distanta sper sa ne vedem intr-o zi s-o admir si eventual sa mergem la o plimbare :D sa ai noroc la ea;)

multumesc de aprecieri man, e bine ca ai vazut-o de la distanta, ca nu ti-au sarit sa iti scoata ochii bara mea spart si stopul :)

Quote:

Originally Posted by axela (Post 2255692)
opa ai dat rotile jos,,,,e bine asa domne....viata nu alta...cand ne vedem cu gumele de ars ca sa facem ceva spectacol...cat de curand ma apuc si eu de a mea asa ca haidem rpd pt koe ....

Eu nu ma bag la KOE man, o sa stau sa urlu de pe margine ;)

VENOX 22-04-09 12:00

Re: Skyline R33
 
Noah in sfarsit ai facut topic cu masina. Faina, si in realitate dar si in poze! E "Turbo-Dizel"? :lol:

Keisuke 22-04-09 12:36

Re: Skyline R33
 
Quote:

Originally Posted by VENOX (Post 2256613)
Noah in sfarsit ai facut topic cu masina. Faina, si in realitate dar si in poze! E "Turbo-Dizel"? :lol:

E doar dizal, dar ca planuri de viitor am un turbo :lol: si intercooler :D

giuno25 25-04-09 22:50

Re: Skyline R33
 
Domnu felicitari de achizitie :) si la cat mai multe cauciucuri pe stoc (de 16'' stiu eu ce stiu)
si cand vrei hai la o liniuta cu "bemveu" meu daca te tine(a se citi este o gluma nu o luati in serios bmw 523 de 170 de cai nici o sansa :) pentru sky evident :)) ).
si daca faci ceva la ea in plus call.Si poate vindem si noi sx-u ala :).ms domnu inca o data de sky(the black one).

RA_2fast4u 26-04-09 13:33

Re: Skyline R33
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 2251361)
Dupa cum am promis, detaliile cu modificarile :

-bara fata GTR
-eleron GTR
-grila fata GTR
-praguri Jun
-prelungiri bara spate Nismo
-jante 18" DriftZ 9.5j spate si 8.5j fata
-stopuri led
-semnalizatoare albe
-turbo R34 GTT + soft-ul aferent pt 0.8 bar (acum merg pe boostul stock 0.5)
-evacuare turbo back HKS si finala KAKIMOTO, catalizotorul inca e pe masina
-front mount intercooler
-BOV HKS SSQV
-HKS induction kit
-HKS turbo timer
-arcuri lowering Nismo
-kit ambreiaj Exedy stage 1
-Oil filter relocation kit + oil cooler

Poze inca nu am cu masina, dar dau un coffee pt fiecare poza pusa ;)


Iti dai seama ca debea astept sa ajungi pe la cluj nu? :))

Ti-am mai zis si la telefon, foarte frumoasa nebuna !

Keisuke 26-04-09 13:57

Re: Skyline R33
 
Quote:

Originally Posted by giuno25 (Post 2266722)
Domnu felicitari de achizitie :) si la cat mai multe cauciucuri pe stoc (de 16'' stiu eu ce stiu)
si cand vrei hai la o liniuta cu "bemveu" meu daca te tine(a se citi este o gluma nu o luati in serios bmw 523 de 170 de cai nici o sansa :) pentru sky evident :)) ).
si daca faci ceva la ea in plus call.Si poate vindem si noi sx-u ala :).ms domnu inca o data de sky(the black one).

Acum asteptam cuminti sa ne trimita domnul tarnafes 2 jante pe 16, sa faca un gest caritabil sa ajunga anu` asta, inainte de craciun ar fi perfect, ca jantele pe 18 ne duc la faliment ;). Sincer, bmw-ul ala chiar imi place, in primul rand ca nu e dizal si in al doilea ca e moale suspensia, perfecta pt drumuri lungi si are si ceva powah sub capota ;)

Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u (Post 2267510)
Iti dai seama ca debea astept sa ajungi pe la cluj nu? :))
Ti-am mai zis si la telefon, foarte frumoasa nebuna !

Am dat o tura prin cluj, dar spre rusinea mea nu am dat un telefon, lasa ca ma revansez cu prima ocazie :D

dragos1989 26-04-09 20:25

Re: Skyline R33
 
Am inteles de la cineva din Targu Jiu urmatorul lucru: Intr-o seara,un Skyline R33...ceva de genu gri....a plecat nervos rau de tot driftuind in panta sau ceva de genu..si mi-a replicat sunetul acela de skyline dus in limitare turbat de tot....si nu mai contenea in a lauda masina...acest lucru fiind ceva de genu eveniment recent... Oare era vorba de dizalul tau? :P Si cum circula intrebarile mai recent: ARE CHESTIE DIN AIA DE FACE PHHSHHHT PHHHSTT ? :))) BLOU VALV din ala? :)) Succes incontinuare Keisuke-san! Apropo,vreo legatura cu The Rotary Brothers din I. D?


All times are GMT +2. The time now is 15:19.

- Copyright 2024 4Tuning