Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Candidati grup foto (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto.html)
-   -   Fotografiile mele - NONE (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto/119534-fotografiile-mele-none.html)

NONE 31-05-09 16:03

Re: Fotografiile mele - NONE
 
3 Attachment(s)
Câteva shot-uri :-)

mihai134 31-05-09 22:42

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Quote:

Originally Posted by NONE (Post 2354214)
Una proaspătă :D
Rezoluţie: 4808x2134 :-)

Niste päreri n-ar strica, e fäcutä din 3 poze :???:


moment surprins bun, incadrare nu tocmai fericita, prelucrare neglijenta (imbinarea primei poze cu a 2-a, urme de brush/eraser in partea centrala).

ce nu ma incanta deloc e rezolutia. e mult prea mare si in plus, nu arata grozav full size ;)

NONE 02-06-09 00:05

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Quote:

Originally Posted by mihai134 (Post 2368920)
moment surprins bun, incadrare nu tocmai fericita, prelucrare neglijenta (imbinarea primei poze cu a 2-a, urme de brush/eraser in partea centrala).

ce nu ma incanta deloc e rezolutia. e mult prea mare si in plus, nu arata grozav full size ;)

O sä îl refac, am observat cä poza aratä bine, dar executia lasä de dorit.Nu prea mai am timp de hobby-uri :sad: munca asta :sad: o sä mai revin cu niste poze zilele viitoare.
Merci frumos ptr. pärere. :hug:

NONE 03-06-09 21:40

Re: Fotografiile mele - NONE
 
5 Attachment(s)
Am refäcut curcubeul, si câteva poze din parc :-)

Ingerasul99 03-06-09 21:42

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Eu vorbesc prosti pe mess-ul ala?ti-am zis ceva in legatura cu prima poza, restu sunt frumusele dar puteai sa le mai faci una alta daca stateai sa iti bati capul cu ele.

f0cs 03-06-09 21:52

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Quote:

Originally Posted by Ingerasul99 (Post 2379037)
Eu vorbesc prosti pe mess-ul ala?ti-am zis ceva in legatura cu prima poza, restu sunt frumusele dar puteai sa le mai faci una alta daca stateai sa iti bati capul cu ele.

Vrei te rog frumos sa nu mai mananci Banane ?
omu vrea poze cat mai simple, nu sf`uri cum faci tu la care stai "CATEVA ORE"
cand ne aratzi si tu ceva pe partea fotografica atunci sa vorbesti !

mitza mtb 03-06-09 21:55

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Poate se pricepe la fotografii insa nu are thread....

Si Contrast/Saturatie/Auto Levels etc.. nu cred ca sunt sf-uri...

NONE 03-06-09 21:56

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Multumesc baieti de comentarii, pozele sunt editate, dar nu mult, culori, am scos câteva petale de la flori...alea care erau naspa sau se vedeau urât in pozä.

Cum a zis si fl0cs, prefer mai simple, decât editate la maxim, eu învät fotografie, nu editare...:rolleyes2

shantzu 03-06-09 21:57

Re: Fotografiile mele - NONE
 
None - nu am nimic de comentat , oricine are un aparat face astfel de poze la flori, chiar si mama , care ma pune pe mine sa ii aprind aparatul.
Postul e cat se poate de serios , nu fac misto sau caterinca.Incearca sa vi cu ceva nu chiar asa de banal.

Tweety_rzw 03-06-09 22:04

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Ce să mai editeze la ele ingeraşule? Sunt prea ok aşa simple ;)!

NONE 03-06-09 22:06

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Man, sunt începätor, învät.Nu am R8-uri sau Skyline-uri de fotografiat, pozez ce am pânä în momentul de fatä, si încerc sä le încadrez cât mai bine.
Multumesc ptr. sfat, pe viitor o sä încerc sä numai fac poze banale.

shantzu 03-06-09 22:07

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Sper ca nu ai luat-o in nume de rau cand am zis poze banale, dar toata lumea face poze la flori ...

toader 03-06-09 22:14

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Quote:

Originally Posted by Ingerasul99 (Post 2379037)
Eu vorbesc prosti pe mess-ul ala?ti-am zis ceva in legatura cu prima poza, restu sunt frumusele dar puteai sa le mai faci una alta daca stateai sa iti bati capul cu ele.

O fotografie in principal, e facuta dupa placul fotografului. Cand spun fotografie ma refer si la edit, daca el asa a vrut-o nu e nicio problema...
Problema sta la regulile de baza ale fotografiei, incadrare etc. Iar daca ne apucam sa scrie pe 4t ce am vb pe mess ma indoiesc ca e ok. un pic mai mare grija la ce comentarii faci te rog

NONE 06-06-09 20:56

Re: Fotografiile mele - NONE
 
3 Attachment(s)
Poze noi ;) :raving:

Tweety_rzw 06-06-09 21:10

Re: Fotografiile mele - NONE
 
La a doua poză puteai să scapi de acele balize ,sau ce or fi acelea,că nu se văd bine ori le poţi scoate cu photoshop'ul !Aia mi-ar fi plăcut mie cel mai mult dacă nu erau acele balize!Baftă să te vedem şi la car foto :P


All times are GMT +2. The time now is 14:34.

- Copyright 2024 4Tuning