Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Candidati grup foto (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto.html)
-   -   Fotografiile mele - NONE (https://forum.4tuning.ro/628-candidati-grup-foto/119534-fotografiile-mele-none.html)

NONE 19-04-09 00:19

Fotografiile mele - NONE
 
15 Attachment(s)
Päi ce m-a fascinat pe mine,i-am vazut pe EaGlE si f0cs cu fotografiile,si parca m-a atras :D , sunt începätor,dar învät repede ... cred :lol:
Enjoy :D

Blondy26 19-04-09 01:39

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Sunt frumoase! De curiozitate, unde sunt facute pozele cu portul? Pentru ca nu prea seamana cu Port Constanta sau Agigea...:)

NONE 19-04-09 01:43

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Merci frumos...pozele cu portul sunt facute in Germania - Rügen :D
încä sunt incepätor,de säptämâna viitoare mä pun pe pozat :lol::rolleyes2

Ingerasul99 19-04-09 23:20

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Sa o urci si pe asta care mi-o trimiti acum + aia cu acoperisul :D.

NONE 19-04-09 23:28

Re: Fotografiile mele - NONE
 
5 Attachment(s)
Câteva HDR-uri :D
Nu vä inghesuiti la comentarii :lol: :rolleyes2

Ingerasul99 19-04-09 23:30

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Ce mi-as fi dorit sa ploua si la mine sau sa fi intunecat precum in poza aia cu nori aia multi :X i love it.

DTH 20-04-09 21:05

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Sunt frumoase unele , cel mai mult mi-au placut alea din port si din a 2 a serie aia cu floarea prima , restu sunt prea colorate si nu au viata sa zic asa , incearca sa le faci cat se poate de reale ca vad ca ai avea cu ce ...mult succes None :P :) si la mai multe :> si treci in pana mea si la mine pe pagina si da commenturi ca te bat :))) !!! hai :P

NONE 20-04-09 22:27

Re: Fotografiile mele - NONE
 
5 Attachment(s)
Încä câteva :-)

NONE 23-04-09 18:32

Re: Fotografiile mele - NONE
 
3 Attachment(s)
Pozeeee :rolleyes2

toader 23-04-09 23:49

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Sfat pentru primele poze cu apa... nu mai inclina imaginea atunci cand ai un lac in ea... ai impresia ca se scurge apa din poza e ciudat... e descentrat... e ca o masina care are doar doua roti si se taraste...

NONE 24-04-09 00:47

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Quote:

Originally Posted by toader (Post 2261662)
Sfat pentru primele poze cu apa... nu mai inclina imaginea atunci cand ai un lac in ea... ai impresia ca se scurge apa din poza e ciudat... e descentrat... e ca o masina care are doar doua roti si se taraste...

Multumesc frumos ptr. sfat, nu mä astept sä posteze unul ca tine la mine pe thread :D

NONE 25-04-09 23:10

Re: Fotografiile mele - NONE
 
2 Attachment(s)
Câteva poze proaspete :D

Capone_street 27-04-09 15:12

Re: Fotografiile mele - NONE
 
prea mult iso :( ori ai pus din program cand ai facut HDR`ul ori ai avut pe aparat ISO prea mare

NONE 28-04-09 18:51

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Quote:

Originally Posted by Capone_street (Post 2270295)
prea mult iso :( ori ai pus din program cand ai facut HDR`ul ori ai avut pe aparat ISO prea mare

Nu prea stiu ce înseamnä iso :D daca ai putea sa imi explici ar fi perfect :D
am cautat prin meniul la aparat si am gasit iso,dar e Default :rolleyes2
o sä revin, mâine-poimâine cu niste poze mai proaspete :D

toader 28-04-09 20:09

Re: Fotografiile mele - NONE
 
Iso nu se lasa niciodata pe auto sau default in cazult tau... Pe timpul zilei se recomanda un iso cat mai mic... 100 de cele mai multe ori... Pe timp de noapte sau iluminare slaba se poate merge si la iso 200 iso 400...
Iso reprezinta sensibilitatea senzorului la lumina... asta inseamna ca daca iso este mic va intra mai putina lumina in senzor... avantajul ar fi calitatea pozei(la iso mic zgomotul de imagine este mic)... in ceea ce priveste iso mare... vine cu ceva neajunsuri... si anume zgomotul de imagine... sau munctuletele alea enervante...


All times are GMT +2. The time now is 03:44.

- Copyright 2024 4Tuning