Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Skoda (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda.html)
-   -   Skoda Octavia Tour Sport (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/119364-skoda-octavia-tour-sport.html)

bogdy.ghetto 29-04-10 23:46

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Quote:

Originally Posted by plictisit (Post 3318732)
foarte multe insemnand ce daca nu te deranjeaza sa zici bogdy, ca si la mine o sa urmeze o revopsire sper aceeasi culoare si sunt curios tare ce vroiai sa spui cu asta ..

Pai eu merg pe curatat tot si cred ca da foarte bine:
1.Scos antena plafon
2.Eliminat cel putin manere spate
3.Bad boy
nu m-am uiatat acum foarte atent dar erau lucruri de facut zic eu vizibile si necostisitoare
P.S ai grija de masina Ramy frumos da rosu cu negru :D

sandrin 30-04-10 14:33

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
culoarea e maxima :D daca ii faceai si bad boy s-o mai incruntezi putin era foc :) dar nu e timpu pierdut keep up the good work bft

b31rmy 05-05-10 19:08

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
6 Attachment(s)
Iar aceasta este varianta finala :)

Claudiu_83 05-05-10 20:09

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Salut.
Foarte frumos a iesit masina.
Farurile le-ai facut fumurii?... asa pare din poze. Daca da da-mi te rog cateva detalii de cum le-ai facut.

stefanandrei000 05-05-10 20:21

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Quote:

Originally Posted by Claudiu_83 (Post 3336463)
Salut.
Foarte frumos a iesit masina.
Farurile le-ai facut fumurii?... asa pare din poze. Daca da da-mi te rog cateva detalii de cum le-ai facut.

farurile si semnalele mai mult ca sigur au folie,arata foarte bine!

m3lcul 05-05-10 21:39

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
am vazut un defect de vopsea ;)), mai precis o mica scursura, in prima poza de jos, la pe spoiler, intre aripa si acesta. cel putin asa pare.

b31rmy 05-05-10 22:39

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Quote:

Originally Posted by Claudiu_83 (Post 3336463)
Salut.
Foarte frumos a iesit masina.
Farurile le-ai facut fumurii?... asa pare din poze. Daca da da-mi te rog cateva detalii de cum le-ai facut.

Intr-adevar farurile sunt fumurii dar nu sunt vopsite ci doar am aplicat peste ele o folie speciala ptr faruri,stopuri etc.

Quote:

Originally Posted by stefanandrei000 (Post 3336502)
farurile si semnalele mai mult ca sigur au folie,arata foarte bine!

Mersi frumos :)

Quote:

Originally Posted by m3lcul (Post 3336784)
am vazut un defect de vopsea ;)), mai precis o mica scursura, in prima poza de jos, la pe spoiler, intre aripa si acesta. cel putin asa pare.

Da intr-adevar acolo este o scursura de lac.Nu e singurul loc mai e scurs lacul in 2 3 locuri dar asta pentru ca am vrut 3 straturi de lac.
Se vor scoate printr-un polish,dar asta la sfarsitu verii.

daffy duck™ 05-05-10 22:50

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
baaaaaaaaaaa......a iesit foarte misto!!!!!!!!!!!

dar am o mica problema.....schimbati folia de pe faruri ca are o tenta albastruie-mov....sincer

ascany 06-05-10 02:50

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
masina a iesit bine si culoarea o prinde bine

ev-do 06-05-10 14:03

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
pe faruri ce e drept ar merge o folie fara saturatie ca pare sa aiba o tenta de indigo

DAR masina e JOS PALARIA ;) este foarte frumoasa asa simpla cum ai tinut-o, felicitari, asteptam cu sufletu la gura sa vad ce iese, si a iesit mai frumos decat ma asteptam.. ce te rog, pune-mi si mie o poza seara cu faza scurta sa vad cum bat farurile cu folia asta, daca retine multa lumina, ca m-ar bate un gand, si daca imi place o sa iti cer pe pm niste detalii despre ele.. ms frumos ;)


Bafta multa in continuare

b31rmy 08-05-10 10:35

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3337006)
baaaaaaaaaaa......a iesit foarte misto!!!!!!!!!!!

dar am o mica problema.....schimbati folia de pe faruri ca are o tenta albastruie-mov....sincer

Ti se pare ma de la soare , nu are nici o tenta, folia e neagra :)

Quote:

Originally Posted by ascany (Post 3337396)
masina a iesit bine si culoarea o prinde bine

Mersi frumos :oops:

Quote:

Originally Posted by ev-do (Post 3338501)
pe faruri ce e drept ar merge o folie fara saturatie ca pare sa aiba o tenta de indigo

DAR masina e JOS PALARIA ;) este foarte frumoasa asa simpla cum ai tinut-o, felicitari, asteptam cu sufletu la gura sa vad ce iese, si a iesit mai frumos decat ma asteptam.. ce te rog, pune-mi si mie o poza seara cu faza scurta sa vad cum bat farurile cu folia asta, daca retine multa lumina, ca m-ar bate un gand, si daca imi place o sa iti cer pe pm niste detalii despre ele.. ms frumos ;)


Bafta multa in continuare

Sa stii ca retine destul de multa lumina, dar ramane destula sa pot vedea si sa pot circula in siguranta:)
Plus ca in curand va venii un xenon si atunci chiar va fii foarte foarte bine.
Am sa-ti fac totusi o poza noaptea ca sa vezi ce si cum.

b31rmy 17-05-10 09:59

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
3 Attachment(s)
2 3 poze de aseara :)

Vyk 17-05-10 21:33

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Felicitari si de la mine, masina arata bine si eu modificata cu gust. Nu sunt adeptul foliilor pe faruri/stopuri insa in rest nu am ce comenta - doar ca, desi jantele acelea dau bine de tot, dau si mai bine in gropi...

Vad ca grila fata ai preferat sa o lasi stock+ acoperirea emblemei, una cu plasa fagure ar si adaugat un pic de agresivitate.

Daca pui xenon schimba si pozitiile cu bec alb/led. Recomandarea mea pentru xenon are fi la 4200K insa probabil vei pune 6000K ca 99% din cazuri. Rosu nu se impaca asa bine cu albastru asadar poate te gandesti inainte sa pui 6000...lenes mare sunt, nu am pus pozele cu Fabia mea (cu 4200K) desi se face aproape anul de cand am iesit din ghips...o sa le pun anul acesta si o sa se vada ca 4200<>galbui ci e chiar alb alb...

gonzy_et 18-05-10 10:22

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Quote:

Originally Posted by b31rmy (Post 3366226)
2 3 poze de aseara :)

E super masina ,felicitari .
Vreau sa te intreb cum ai reusit sa desfaci farurile ca sa inegresti interiorul si sami dai sfaturi cum? Si cu ce leai mai lipit inapoi? As putea face si eu?Nu ar fi rau ceva poze.
Am acelas model de far. Multumesc.

ev-do 18-05-10 13:15

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Quote:

Originally Posted by gonzy_et (Post 3369267)
E super masina ,felicitari .
Vreau sa te intreb cum ai reusit sa desfaci farurile ca sa inegresti interiorul si sami dai sfaturi cum? Si cu ce leai mai lipit inapoi? As putea face si eu?Nu ar fi rau ceva poze.
Am acelas model de far. Multumesc.

Farurile sunt foliate pe dinafara, fara sa fie desfacute

cat despre masina e mishto, sti si tu.... plange dupa xenon


All times are GMT +2. The time now is 16:07.

- Copyright 2024 4Tuning