Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Skoda (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda.html)
-   -   Skoda Octavia Tour Sport (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/119364-skoda-octavia-tour-sport.html)

b31rmy 17-04-09 11:42

Skoda Octavia Tour Sport
 
10 Attachment(s)
M-am hotarat in sfarsit sa imi prezint si eu masina si planurile mele de viitor.
Este o Skoda Octavia,kit complet RS,motor 1.9tdi 101hp.
Ca planuri de viitor in primul rand remapare,apoi evacuare si la exterior am sa vad poate cu ajutorul vostru :)
Am pus si o poza cu masina cam cum as vrea sa arate.
Astept pareri atat pro cat si contra

eddycdk 17-04-09 12:29

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
bun venit...
frumoasa masinuta...are potential si ca design si ca modificari tehnice
astept sa vad ce ai de gand cu ea
cat mai multi km fara incidente!

b31rmy 17-04-09 12:44

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2245998)
bun venit...
frumoasa masinuta...are potential si ca design si ca modificari tehnice
astept sa vad ce ai de gand cu ea
cat mai multi km fara incidente!

Mersi frumos,km cam 30.000 fara incidente deocamdata :P

roberto69 18-04-09 17:15

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Succes la modificari !

b31rmy 18-04-09 20:16

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Quote:

Originally Posted by roberto69 (Post 2248495)
Succes la modificari !

Mersi frumos,deasemenea :)
Daca ma vezi prin trafic da si tu un flash 2 sa mai convorbim,ca avem despre ce :)

b31rmy 04-05-09 01:31

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Am si eu o intrebare pentru cei cu pachetul de drumuri grele.Am auzit ca sub telescop sau arc ar fii o bucata de cauciuc care se poate scoate pentru a revenii la inaltimea normala.Dar am mai auzit si ca telescoapele si arcurile sunt asa din fabrica.
Cine stie daca exista asa ceva si cam cat de greu se scot?

jasson 04-05-09 12:28

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Daca ai lansat comanda masinii cu pachetul drumul grele din fabrica, ai arcuri mai lungi, daca e pus dupa ce a venit masina, la dealer, are flanse de inaltare.
Eu am schimbat amortizoarele, cu unele mai dure pe gaz, nu am gasit nici o flansa de inaltare, si am pachetul din fabrica, deci ai alte arcuri.
Si doar cu aceasta schimbare, balansul existent s-a mai diminuat, nu mai dau cu botul de pamant la denivelari, roti pe 16, si merge cu 200 fara probleme.

b31rmy 04-05-09 15:00

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Pai tocmai aia e ca le am din fabrica si am zis sa nu desfac pe degeaba.Pana in vara la suspensie sport n-am ce sa-i fac ramane asa.
Ah si cu 200 mi-a luat doar cu 4 persoane in masina,cu 2 persoane ramane blocat la 195 :)
Mersi frumos pentru raspuns :)

radu_pyt 17-05-09 15:02

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
salut

am si eu surioara masinii tale numai ca e neagra...

ca modificari sa sti ca tare mult as vrea sa gasesc niste jante pe 17" dar tot modelul spider (cel pe care il avem noi).. apoi as mai vrea sa schimb masca fata si sa ii fac o mica modificare la gura de aer din bara..

toate astea sper ca la vara cand o sa am timp...

BFT

b31rmy 17-05-09 19:34

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Mai toti posesori de Octavia Tour vor jantele Spider pe 17" doar ca se gasesc foarte greu :( Eu am cautat foarte mult si inca n-am gasit nimic.
Referitor la modificari,grila se cumpara iar la bara mergi la cineva care stie cu fibra si poate sa-ti taie unde e numarul si sa-ti puna o plasa frumoasa,am vazut multe modele asa si chiar arata foarte bine.Ma batea si pe mine gandul sa fac acelasi lucru,dar am sa-mi pun un alt kit complet pe masina,chiar nu vreau sa strig bara asta.
Numai bine

ReMM 18-05-09 21:29

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
jante din aliaj pe 17'' rs exact ca cele cu care vine din fabrica are un prieten de-al meu...sunt nefolosite, sunt noi noute...cere undeva pe la 450E cred...daca va intereseaza adun mai multe informatii...oricum in scurt timp o sa fac si-un topic special pt ele...

b31rmy 19-05-09 00:05

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Chiar te rog sa-mi dai si mie un pm cum ai mai multe informatii ca ma intereseaza si sa-mi zici si mie daca sunt cu tot cu gume sau fara.

clau lcf 31-05-09 17:33

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Te-ai apucat de treaba. bravo baiatu'. Succes in continuare. Sa iasa cum iti doresti

b31rmy 31-05-09 19:51

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Mersi Claudiu :)

radwcanu 20-06-09 06:44

Re: Skoda Octavia Tour Sport
 
Sa vezi cum o sa-ti stea cu Oz-uri :))
Bafta!


All times are GMT +2. The time now is 20:15.

- Copyright 2024 4Tuning