Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Sandero MCV (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/119314-sandero-mcv.html)

22VIN 16-04-09 22:16

Sandero MCV
 
4 Attachment(s)
inca nu e gata, e a unui tip student la A.R. (din ce am auzit). e vorba de un simplu "transplant" de bot de sandero pe logan MCV. putin mai greu la aripi, cele de sandero fiind mai scurte, dar s-a rezolvat usor prin sudarea bucatii lipsa de la aripa veche de logan.
masina e la service-ul unui prieten, urmeaza alte jenti, praguri si bord de sandero/logan facelift.
parerea mea e ca arata mai interesant si chiar mai bine ca un logan MCV

adi.schumi_tm 17-04-09 06:53

Re: Sandero MCV
 
Arata bine masina,felicitari proprietarului si mai ales mecanicilor

vis-a-vis 17-04-09 11:37

Re: Sandero MCV
 
Urat cu flacari, pacat de "munca depusa"...

Angel 5 17-04-09 11:47

Re: Sandero MCV
 
Arata chiar bine, mie imi place! :)

StreetStyle22 17-04-09 12:10

Re: Sandero MCV
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 2244876)
inca nu e gata, e a unui tip student la A.R. (din ce am auzit). e vorba de un simplu "transplant" de bot de sandero pe logan MCV. putin mai greu la aripi, cele de sandero fiind mai scurte, dar s-a rezolvat usor prin sudarea bucatii lipsa de la aripa veche de logan.
masina e la service-ul unui prieten, urmeaza alte jenti, praguri si bord de sandero/logan facelift.
parerea mea e ca arata mai interesant si chiar mai bine ca un logan MCV



Nu stiu daca arata mai bine ca un logan(adica mie nu prea imi place),Sandero are o linie laterala mai bine zis niste umflaturi la aripi..si acum ca e pe mcv nu se continua linia aceea ce incepe din fata,dar felicitari pentru munca depusa.Si arata mai interesant. :)


Asta ar prinde bine la nemti,cred. :lol:

sonykel 17-04-09 15:43

Re: Sandero MCV
 
e urat cu draci... cum naibi va dau idei dastea? pacat de munca depusa... si ce naibi e cu batu ala care sprijina capota?
cu banii astia cheltuiti ii punea niste gume mai de doamne ajuta , ca alea originale sunt praf pulbere , poate si jentii... si restu ii tinea de benzina... :lol:

srn_86 17-04-09 20:35

Re: Sandero MCV
 
.interesant.ce modificari urmeaza in afara de cele enumerate, ceva schimbari la caroserie.

shyck 17-04-09 22:11

Re: Sandero MCV
 
interesant, felicitari pentru idee

insa, ce va faceti cu politia sau cu RAR-ul, va trebuie facuta omologare pentru a avea voie sa circulati, totusi e vizibila diferenta

spark88 18-04-09 15:57

Re: Sandero MCV
 
Forate impresionant :-) bravo ,asteptam alte poze mai clare

22VIN 18-04-09 17:39

Re: Sandero MCV
 
Quote:

Originally Posted by sonykel (Post 2246447)
e urat cu draci... cum naibi va dau idei dastea? pacat de munca depusa... si ce naibi e cu batu ala care sprijina capota?
cu banii astia cheltuiti ii punea niste gume mai de doamne ajuta , ca alea originale sunt praf pulbere , poate si jentii... si restu ii tinea de benzina... :lol:

batu ala sta acolo pentru ca masina nu e gata. nu sunt toate inca montate.
iar piesele sunt mai usor de obtinut pentru un student la A.R. decat pentru altii.
iar alternativa spusa de tine e incredibil de puerila.

mafiozzo 18-04-09 19:34

Re: Sandero MCV
 
ugly.. dar .. respect ptr munca depusa

banzay 18-04-09 23:57

Re: Sandero MCV
 
Super tare frate... Si pare lucrata foarte bine! Dar... ce e cu luftul ala la capota? Sau nu era inchisa bine oare? :)

22VIN 19-04-09 11:11

Re: Sandero MCV
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 2249258)
Super tare frate... Si pare lucrata foarte bine! Dar... ce e cu luftul ala la capota? Sau nu era inchisa bine oare? :)

nu era inchisa.
oricum, o sa revin cu poze (daca mai am timp sa ma duc) cu ea terminata.

radu.3 19-04-09 21:00

Re: Sandero MCV
 
Mie unul imi place, desi bate putin la ochi fata rotunjita si spatele de dric. Si totusi imi place :D.

P.S: pentru cei care comenteaza ca e urata, ca mai bine schimba cauciucurile: ganditi-va cand o sa reusiti sa faceti voi asa ceva si apoi mai vorbiti; pana atunci RESPECT pentru munca omului si gura mica :D

andi_cimpean 19-04-09 22:28

Re: Sandero MCV
 
ca proiect este REMARCABIL
Pacat ca nu arata si bine:D...2 masini entry level contopite...= FrankenDacia


All times are GMT +2. The time now is 20:44.

- Copyright 2024 4Tuning