Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - m-am indragostit prea repede (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/118535-e36-indragostit-repede.html)

roGan 11-04-09 17:31

E36 - m-am indragostit prea repede
 
4 Attachment(s)
Salut! Am si eu un e36, o pisica d`asta simandicoasa, din 94 de care m-am indragostit prea repede. Masina o am din vara anului 2008, dar nu am nicio poza cu ea de atunci. Am multe in cap cu masina asta, astept si sfaturile voastre. Am atasat niste poze sa vedeti cam cum arata, trebuie mici retusuri dar o sa o fac.

..TheOne.. 11-04-09 18:12

Re: e36 - m-am indragostit prea repede
 
frumoasa si pare k a fost ingrijita...mie de ex nu prea imi place cum dau jentiile de m6 pe pisica..dar in rest e frumoasa sa o stapanesti..cati mai multi km..fara incidente

keemo 12-04-09 00:18

Re: e36 - m-am indragostit prea repede
 
frumoasa pisica , am vazut-o in seara asta arata bine , am stat putin de vorba la m14 in seara asta , am fost cu luci (nil) , spor la modificat.
numai bine !!

roGan 12-04-09 11:29

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
da merci, nush ce sa fac in privinta jantelor, parerile sunt impartite unii zic sa le schimb cu unele mai de moda veche, unii zic sa le las p`astea, nici eu nush ce sa fac, mie unul imi plac mai mult asa! xcum mai am multe de facut, trebuie sa-i fac aripile ca am niste pete de rugina, o sa urc niste poze cat de curand! 8)

DJSeba 13-04-09 10:56

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
te salut.....parerea mea ar fi aceeasi cu acele persoane care ti-au spus sa-i pui jante mai clasice gen BBS RS, OZ mito sau altele in rest ce sa-ti zic banuiesc ca te descurci ca nu arata rau

jipianu 13-04-09 11:41

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
frumoasa masina... sa o stpanesti sanatos...
si cat despre jante eu zic sa o lasi asa cum iti place tie... daca tie iti place asa las-o asa

Lymbutza 13-04-09 14:44

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
foarte frumoasa masina . Jantele mie unu imi plac foarte mult , chiar mi-am propus ca in toamna sa imi iau si eu Replicii de M6 . Important este sa iti placa tie nu la altii , bafta !

azeroo 13-04-09 16:45

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
salutare ; am si eu un e 36 318 i din oct 93 si am vazut ca ai angel eye; dc poti sa mi dai si mie niste sfaturi incepand cu asta; orice sfat despre este binevenit ;

roGan 13-04-09 19:04

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
despre jante: nush ce sa zic, o pereche de bbs rs 2 sau oz mito sunt foarte multi bani, bani de care momentan nu dispun, mai am multe chestii la masina si nu am bani de jante acum. am dat 30 de milioane pe jantele astea si pe cauciucuri, prezoane si antifurt.

despre angel eyes: parerea mea, ca mie asa imi place, e sa-ti pui pe farurile ei, originale, si sa-ti pui xenon pe faza lunga si faza scurta. eu momentan am doar pe scurta, dar o sa-mi pun si pe lunga si in proiectoare, odata ce repar proiectoarele. farurile astea din comert mie unu nu-mi plac, stric tot botu de pisica simandicoasa :-P :-P sau dak ai bani si vrei ceva cu adevarat deosebit, ia-ti o pereche de hella smoked cu angel eyes, sunt ... #1, dar si in jur de 500 euro noi!

azi, am gasit o mare problema la masina, am pus kts-u pe ea si mi-a dat o eroare cam urata, dak stie cineva de la ce provine poate ma ajuta:
"Senzor detonatie defectuos!" si hardware sa explic mai bine, moare cand vreau sa plec dupa loc, nu se tureaza, si simt ca nu are vlaga in ea.:twisted::x:x

Skido 14-04-09 04:26

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
pai...inseamna ca e pe duca...parerea mea e s-o bagi la remat si s-o pui de un logan..NOU :)))) glumesc..frate stii prea bine parerea mea ! Mai important decat beculetze, bling bling-uri si alte alea, e o inima sanatoasa...un 6 in linie :D

roGan 14-04-09 10:53

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
sau de ce nu un 3.0sd? ma gandesc serios la o astfel de oportunitate, dar faza e ca trebuie mult prea multe modificari... nush... ori un 2.0 straight six + turbo...
EDIT: mi-am uitat laptopul la cineva, o sa ma duc sa-l iau si urc niste poze cu motorul 3.0 sd cu turbine f*****...

sprinter 14-04-09 11:25

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
Interesanta masinuta, sa o stapanesti sanatos, si fara incidente...
- Nici eu nu sunt mare fan al jantelor de M6.... ai putea sa incerci pe langa ce ti s a sugerat in materie de jante, si cele de alpina pe un 17'' - 18'' ar merge destul de bine cu linia masinii... mai ales cu bara fata facelift...

- Pt faruri la fel ... cele originale sunt best buy.... iar pentru un aspect superb, de acord cu tine hella smoked chiar sunt cele mai tari, eu unu abia astept sa strang niste bani si sa investesc in cele hella

- Cat despre senzorul de detonatie, am un amic care a avut aceeasi problema... el a schimbat senzorii de detonatie, si masina si a revenit... (nu stiu exact exact ce i a facut, aici daca vrei ma pot interesa mai in detaliu)

- Motorul daca il schimbi, nu prea are rost sa investesti intr un 2.0 ... mai bine iti iei un 2.5 ... 2.8 si bagi bani in el ...acum depinde ce vrei sa faci din ea...


L.e: Ce motor are acum masinuta ?
Bafta in continuare cu masina ...

roGan 14-04-09 15:10

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
in legatura cu senzorii de la detonatie, te rog frumos dak te poti interesa, vreau sa fac masina saptamana viitoare, si am inteles ca senzorul este in jur de 400 ron, si nush ce sa fac, sa-l iau si sa-l schimb, sau sa ma uit intai dak este cumva deplasat firu` d acolo.:x:x
-cu jantele, trebuie sa fac rost de niste bani, pentru niste oz mito, dar momentan nu e cap de lista, ca si-asa am bagat bani in rotile astea, si mie unu-mi plac asa momentan :-P
-farurile le-am rezolvat, astept sa pun xenon pe faza lunga, dupa care vreau sa-mi iau pachet M si sa-i pun proiectoare albe, hella(300ron) + xenon.:rolleyes2
-iar cu motorul, un 2.0 + Turbo m-ar coafa pt ca dak ai presiune 0.6-0.9 face destui calutzi, si consuma foarte bine... dak ai presiune >1 bar atunci te dai la curse :twisted: eu nu vreau sa am motor numai ca sa ma dau cu el la linii sau nu mai stiu ce, ci doar sa ma simt eu bine in masina ca "MOMENTAN" este un 1.6 :-p

claudiu29 14-04-09 15:24

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
Daca nu vrei sa-l faci de curse motoru ai pui 2.5 si mergi cu presiune mica . Ca sunt sigur cind o sa te obisnuiesti cu puterea o sa vrei mai mult

roGan 14-04-09 15:29

Re: E36 - m-am indragostit prea repede
 
probabil, ai foarte mare dreptate, dar la 2.5 cu presiune mica... nush mai pus pe ganduri... :shock::shock: dar ... nush ce sa mai zic


All times are GMT +2. The time now is 17:13.

- Copyright 2024 4Tuning