Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   MTM modifică (din nou) Audi R8 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/118290-mtm-modifica-audi-r8.html)

boy_wonder 09-04-09 14:50

MTM modifică (din nou) Audi R8
 
21 Attachment(s)
MTM modifică (din nou) Audi R8

După nişte experienţe ceva mai "ciudate" cu modele precum KTM X-Bow sau Spyker C8 Double 12 S, tunerul german se reîntoarce la Audi. La Audi R8, mai exact.


Mai întâi de toate, să vorbim despre exterior. Pentru că acest Audi R8 sare imediat în ochi. Iar acest lucru se datorează în mare măsură şi paintjobului a la Porsche 911 GT3. Un paintjob verde cu accente de negru ce se continuă şi la nivelul etrierelor sau jantelor, cu menţiunea că nuanţele au fost inversate. Tot la exterior avem şi un nou kit aerodinamic compus dintr-o prelungire pentru spoilerul faţă, praguri laterale şi un difuzor spate. În plus supercarul se poate lăuda acum şi cu un nou set de jante pe 20 inci.

Până acum, totul este bine şi frumos. Însă MTM nu s-ar mai numi MTM dacă nu ar opera şi o serie de modificări tehnice. Astfel, motorul V8 de 4.2 litri s-a ales cu un compresor şi dezvoltă acum nu mai puţin de 560 cai putere şi 580 Nm (de la 420 cai putere şi 430 Nm). De asemenea, avem şi un nou sistem de evacuare pentru un sunet mai... "adevărat". În plus, puteţi opta şi pentru aşa numitul "Lift-up-System", un sistem ce permite ridicarea părţii frontale şi cea spate cu 40 mm.

Sasha 09-04-09 14:52

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
da, da... bun, bun, Multumim MTM :mrhappy:

Theo7272 09-04-09 15:03

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
Super Frumos Arata nici Exagerat nici prea Putin Super

Paulinho1st 09-04-09 15:13

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
Dupa parerea mea acest model tunat de MTM este cel mai frumos :shock:

adrian78bmw 09-04-09 15:27

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
MTM simplu si puternic..nu ma omor dupa culoarea asta dar compenseaza cu puterea

alexxpassat2003 09-04-09 15:33

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
foarte reusit :) culoarea e naspa rau :|

noni 09-04-09 15:34

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
culoarea verde in cusatura volanului cam strica

the_one_and _only 09-04-09 15:38

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
What a monster, love the green, fuck the silver :twisted:

cipry91 09-04-09 15:38

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
frumos nici mult nic putzi da cu asa culoare au km strikt totul

marius3030 09-04-09 16:28

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
mistoaca masina,dar culoare care o are masina de prezentare este de c....t

ovytt 09-04-09 16:29

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
performante de invidiat da coloare nu prea ma incanta... de fapt deloc

LilBitCosmin 09-04-09 16:43

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
ecologic, dar numai dupa culoare :))

cata_cve 09-04-09 17:24

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
da foarte frumos concordanta dintre caii putere si cuplu foarte reusita in privinta puterii in rest MTM rules

Marius_mym89 09-04-09 20:06

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
foare frumos si original :twisted:

david_makaidj 09-04-09 20:30

Re: MTM modifică (din nou) Audi R8
 
chiar foarte frumos....dar e un audi


All times are GMT +2. The time now is 20:07.

- Copyright 2026 4Tuning