![]() |
Poze spion: Mitsubishi Evo X - test-mule
2 Attachment(s)
2008 Mitsubishi Evo X
Viitorul Evo X va avea o platforma comuna cu Dodge Caliber, Mitsubishi Outlander si cu urmatoarea generatie PT Cruiser. Motorul de pe acesta se pare ca va fi un turbo MIVEC 2.0-litri, 4 cilindi. Un asa numit \"test-mule\" al lui Evo X a fost surprins de camerele foto pe pista la Nürburgring, in Germania. :arrow: |
:lol: seamana mult cu masina mea... Mitsubishi Evo IX :lol:
E posibil sa fie pozele putzin mai vechi? :wink: http://www.insomniaracing.org/poze/ducu/evo01.JPG http://www.insomniaracing.org/poze/ducu/evo04.JPG http://www.insomniaracing.org/poze/ice/ice13.JPG http://www.insomniaracing.org/poze/ice/ice19.JPG |
Seamana mult, pentru ca este un \"test-mule\"
nu stiu care este corespondetul in romana al termenului, dar se refera la un prototip/masina de incercare, pentru un model viitor, realizata pe structura unui model existent dar cu elemente ce vor fi pe modelul pe care il vor lansa. Astfel testeaza idei/tehnologii/motoare/configuratii mai ieftin decat daca ar realiza un prototip complet. ps:Ducu, sexy rau galbioara :D |
mai misto \"galbioara\" ( nam drepturi de autor sa folosesc aceeasi exprimare dar nu se supara respectivul cred :P ) sal pastrezi sanatos si fii mandru de el :D
|
cred ca testeaza pe modelul vechi.. spoilere , eleroane.. si daca nu ma insel .. motorul .. pentru ca prea e carpita capota aia!! cred ca asta la asta se refera \"test-mule\"
|
oricum la ei ei ceva de genul....schimbam priza de pe capota si lasam sa se vada mai mult intercoolerul ...sau poate mutam proiectoarele mai la stanga ....si gata...avem urmatorul evo ( ceva de genul asta au fost si comentariile la top gear )....evolution arata la fel de ani de zile , cu restilizari mai mult sau mai putin reusite ; poate diferenta sa fie la trenul de rulare si la partea de motor , dar ca design de la un model la altul sunt patetici ....parerea mea
|
Numarul de inmatric cam strica desginul la bara fata. Parca e agatat si asteapta sa zboare. Cred ca aceeasi senzatie o au si pilotii din ea cand trec de treapta 3-a!!!
Daca o tin asa baietzii de la mitsu ajung in scurt timp la EVO XX. |
Offtopic : Ducu cred ca daca ii scoti numarul dp fatza si ii trantesti o folie neagra s-a terminat smecheria ... frumoasa masina
Ontopic .... seamana izbitor de tare cu EVO IX |
Offtopic : cam cat consuma EVOul tau Ducu in oras in regim normal?
|
Astia de la Mitsubishi scot un EVO nou in aproape fiecare an... Nu-i de mirare ca arata toate la fel. Am auzit ca pana si motorizarea este f. similara ca performante.
|
To:
obrazNICK----- 18, 19 un consum mediu (forja maxima si condus pina in 4000rpm) neXus------ nu e chiar asha, ma lovesc zilnic de necunoscatori in materie de masini (na nu ai cum sa le sti pe toate nu?)... dar daca nu o sti, si nu ii sti istoria mai bine nu vorbi! |
hai ma ducule , ca la cap. exterior ,they all look the same ..
la motor si etc nu ma bag ca .. nu stiu .. si n-am chef sa ma fac de .. stiu ca sunt 2.0 l turbo .. n-am auzit de alta motorizare, nici nu m-am interesat , nici nu ma pasioneaza, in orice caz, sincere felicitari pentru frumusete, e o bijuterie, s-o stapanesti sanatos si sa termini ..calm :) rodajul :) salutari |
Se zice ca EVO X va arata total altfel decit IX ... sa vedem ...
|
1 Attachment(s)
Nu stiu daca s-a mai postat pana acum, dar cam asa va arata EVO X
|
Re:
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:15. |
- Copyright 2026 4Tuning