Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Dinan s3 m5 /alpina b10 biturbo ? (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/11659-dinan-s3-m5-alpina-b10-biturbo.html)

katskin 10-01-06 23:36

Dinan s3 m5 /alpina b10 biturbo ?
 
in cazul nouluy dinan bate tot inclusiv brabus sv12/dar alpina exista in romania ?a vazut cyneva ?

NOS 11-01-06 03:06

Nope... dar nu ai macar o poza???

katskin 11-01-06 18:24

Re:
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by \"NOS\"
Nope... dar nu ai macar o poza???


NOS 11-01-06 23:06

APARENT domestic :D

orlando 11-01-06 23:12

din cea mai mare curiozitate cam cat consuma aceasta masina ptr ca am auzit ca la seria 8 de la bmw(din care si asta face parte) trebuie sa mergi cu cisterna dupa tine...

katskin 12-01-06 03:28

1 Attachment(s)
este ALPINA cosumu este neimportant.

dexter_20 26-01-06 10:54

care-i faza cu tam-tam - ul asta despre alpina?si cum adik nu conteza concumul?cui i-ar conveni sa mearga 500km si sa puna benzina din peco in peco?

NOS 26-01-06 14:02

Cine isi permite un BMW Alpina nu se mai uita la consum

katskin 26-01-06 19:39

dinan better than alpina ???
 
alpina fuel tank e 100 l.,dupa 200km/h ya cam 16/100.

wlady 27-01-06 15:22

bai fratilor , in cazul asat imi iau si eu una , nu consuma mult :D

NOS 27-01-06 16:38

Imi vine greu sa cred ca motorul de Alpina la peste 200 consuma undeva la 16... daca ziceai intre 140 si 180 mai era ceva. Dar in fine... poate ai dreptate, nu am cum sa te contrazic atata timp cat nu am condus una sau nu am date privitoare la acest aspect

300zxtt 27-01-06 18:36

un alpina consuma nu mult ci exagerat de mult
am avut modelul vechi de alpina,an 1991 b10 si consuma undeva intre 25-28L in oras la mers alert .iar un drum de bucuresti e mai ieftin cu elicopterul decat cu alpina :lol: ajunge lejer la 20 la suta...


All times are GMT +2. The time now is 20:08.

- Copyright 2026 4Tuning